Хто насправді заробляє на рівненських маршрутках? Частина 2

У родині начальника КП «Рівнеелектротранс» постійно виникають бізнесові «розборки». Це звісно ж припущення. Проте якщо це правда, то її можна логічно пояснити. Справа у тому, що члени родини Степана Загинея його, так би мовити, бізнесові конкуренти. Діти та дружина на відміну від голови родини, який з усіх сил намагається врятувати збитковий тролейбусний парк Рівного безпосередньо причетні до маршруток. Останні, як постійно наголошують керівники міста є основною причиною збитків, які несуть тролейбусники.

 

Варто уточнити, що, за словами Степана Загинея, не самі маршрутки є причиною фінансових бід тролейбусного парку, а уряд країни, який не здійснює у повному обсязі компенсації за перевезення пільговиків. Це призводить до того, що не вистачає грошей на нормальне функціонування КП «Рівнеелектротранс». Однак складається враження, що не тільки держава винна у цьому.

Маршрутки у Рівному почали працювати наприкінці 90-х років. До речі, у 1996 році була заснована і фірма «Сагайдачний», про яку мова піде далі. За ці роки кількість маршруток у місті суттєво збільшилась, зникли великогабаритні автобуси (два нинішніх можна не брати до уваги, адже і вони, судячи із тенденцій, скоро припинять свою роботу). Пільговикам залишились тільки тролейбуси, які також цього року почали поступово відходити в історію. А рівненська влада продовжує декларувати свої намагання покращити ситуацію.

ХТО НАСПРАВДІ ЗАРОБЛЯЄ НА РІВНЕНСЬКИХ МАРШРУТКАХ? ЧАСТИНА 1

Серед нечисленних спроб, нібито, щось змінити у транспортній галузі у 2010 році мер Рівного Володимир Хомко та начальник управління транспорту та зв’язку Рівного Віталій Миронюк повідомили про зменшення вдвічі кількості маршруток №64. Планувалось також збільшити їх інтервал руху. Це за задумом керівництва міста мало б змусити рівнян пересісти з маршруток у тролейбуси, чим збільшити доходи останніх. Не зрозуміло, навіщо було взагалі впроваджувати маршрут №64, який дублює тролейбусний №3. Така ж ситуація із дублюванням маршруту №62 та тролейбусного №1, маршрутками №47 та тролейбусами №2.

Зелена лінія - маршрут №64, під нею червона - тролейбус №3

Проте, які б зміни не впроваджувало керівництво міста, ситуація у сфері громадського транспорту Рівного докорінно не змінюється. У чомусь навіть погіршується. Вже нині почали говорити про масові звільнення водіїв та кондукторів КП «Рівнеелектротранс», через невиплати зарплат. Це відповідно спричиняє скорочення кількості цього громадського транспорту у місті. Тож або експеримент на маршруті №3 та №64 не вдався, або влада наперед знала чим це закінчиться і не продовжила подібні нововведення.

Через фінансову скруту із травня цього року у Рівному вже не їздитимуть тролейбуси №4, 8 та 9. На колишніх пасажирах тролейбуса №4 зароблятимуть маршрутки, зокрема №30, 36, 38, 47, 57, 63. Користувачі тролейбуса №8 частково пересядуть на маршрутки №32, 35, 36, 38, 41, 47, 51, 56. А через зняття з рейсів тролейбуса №9 більше доходів буде у маршруту №35, 36, 38, 63. Такі припущення можна перевірити на сайтах, які дають можливість порівняти схеми маршрутів усього громадського транспорту міста.

Руслан і Ярослав Загинеї та їхній батько Степан Якович

У цей же час продовжує свою діяльність ТОВ «Сагайдачний», яка орендує приміщення у тролейбусного парку. Засновника фірми є рідні керівника КП «Рівнеелектроавтотранс». Руслан Степанович Загиней (старший син), Ярослав Степанович Загиней (молодший син), Ольга Михайлівна Загиней (дружина). Згідно з інформацією інтернет-ресурсів, «Сагайдачний» перевозить рівнян за маршрутами №30, 33, 49, 58, 64. Цікаво, що саме кількість маршруток №64 у 2010 році попросили зменшити, адже це на них заробляє родина Степана Загинея. Можливо, через те, що саме із родичами головного тролейбусника було найлегше домовитись на такий «експеримент».

До речі, у тому ж таки 2010 році через лояльність до сімейного підприємства Степан Загиней поплатився неприємними висновками КРУ. Перевірка виявила, що керівництво КП «Рівнеелектротранс» надало фірмі «Сагайдачний» стоянку під маршрутки за заниженою ціною.

«Неабиякий вплив на діяльність КП «Рівнеелектроавтотранс» здійснює недосконала організація роботи підприємства, що призводить до втрати КП «Рівнеелектроавтотранс» ресурсів та недоотримання доходів. Земельна ділянка КП «Рівнеелектроавтотранс» площею 219,4 кв.м. використовується для надання послуг стоянки автомобілів для ТзОВ «Сагайдачний», згідно укладених договорів. При цьому вартість послуг за стоянку автомобілів значно нижча, ніж діючі по Рівному розцінки на аналогічні послуги», - йшлося у висновку КРУ.

Виникає також питання щодо звітності маршрутних перевізників перед податковою. Фактично їхні доходи ніхто не контролює. Реальні прибутки знають тільки вони. За словами податківців, перевізники зазвичай працюють на спрощеній системі оподаткування і відносяться до ІІ чи ІІІ групи. За таких умов вони сплачують від 2 до 20 відсотків податку в залежності від категорії. Кінцева сума сплачених податків звичайно ж буде залежати від того, яку кількість доходів задекларують. Квитки у маршрутках не видають, хіба що на вимогу тому і кількість перевезених пасажирів, а відповідно і суму виручки ніхто окрім водія не знає. Тож вони можуть задекларувати доходи на свій розсуд. Тобто, можна припустити, що досить суттєва сума йде повз міський бюджет. А ці гроші можна було б спрямувати на тролейбусний парк. До речі, водії маршруток заздалегідь домовляються про суму, яку вони віддадуть своєму власнику. На тих же, хто наміриться здати більше того - очікують неприємності.

З огляду на дії влади Рівного і ситуацію, що склалась напрошується висновок, що не тим займаються керівники міста. Чи то через брак досвіду, чи то через інші невідомі широкому загалу причини. І взагалі не зрозуміло, чим керувались керівники міста ставлячи експеримент саме із маршрутом №64. Невже вони не подумали, чиї інтереси буде відстоювати Загиней - родини чи комунального підприємства?

Так чи інакше вже незабаром пільговики Рівного можуть залишитись без свого безкоштовного транспорту, а працівники комунального підприємства стануть безробітними.

Коментарі

Надайте мені інформацію на транспортні засоби, що по вашому не відповідають ліцензійним умовам, Якраз я по даним питання займаюсь, якщо таки факти мають міце я вам обіцяю будуть всі вжити заходи щодо їх усунення, шляхом позбавлення ліцензій на здійснення автоперевезень або доставляння на штрафний майданчик чи накладення штрафних санкцій. моя пошта: kshksd@mail.ru

Провезти б в тих маршрутках Хомка та Миронюка хоч один раз. Їх скоріше можна назвати консервними банками, а не маршрутками, особливо № 35, 67 і т.п. Вони навіть не бачать на що дають дозвіл, це взагалі перероблені грузовики, але кому до того діло,головне гроші...

дивно, що показано малу частку "героїв", а мусорки зі своїми маршрутками лишились в тіні, мабуть, писака замовний, бо ні про дещинських, ні про семенюків, ні про іншу п.і.з.д.о.б.р.а.т.і.ю - ні звуку.
буде Нова Коліївщина- за Котляревським вас , писаки, вилікуємо- розпечені сковороди будете лизати, але вилікуємо

На щастя - не дала! )))

Оце дала пані Зіна Папарацці, а будеш !

сидите всі дома,тільки хрень разну пишите,виходьте Рівняни на вулиці і протистуйте...проти Загикгеїв Рівнелектроавтотрансу сімейний бізнес..я з села мені пофігу як вас люди в місті наГинають..дураки безхребетні...жалуйтесь собі на кухні одне одному,від цього Загиней стане ще багатішим.

Ну-ну, Загиней (старший) дбає про тролейбуси ))))) Завжди на Відінській бачу, як перед 1-м тролейбусом завжди, без виключень (!) їде 62-га маршрутка, забирає всіх платоспроможних, а для тролейбуса лишаються тільки пенсіонери. Вигідно влаштував сімейний бізнес за рахунок нашого (громади) Рівнелектроавтотрансу. Абсурд який: замість того що б розвивати екологічний великогабаритний громадський електротранспорт (тролейбус), ми спонсоруємо одноразові приватні маршрутки!

КОЗЛИ!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.