Все рівненське тепло віддали в приватні руки

У Рівному відбувся конкурс з передачі в оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства "Теплотранссервіс". Це підприємство подає тепло в половину будинків міста.  Комісія вирішила передати підприємство в оренду приватній компанії "Рівнетеплоенерго", яка вже контролює майже половину теплоринку міста. Відтепер ця приватна компанія стає фактично монопольним постачальником тепла у квартири рівнян. 

 

Монополія на тепло

Аргументи, які приводять ідеологи передачі тепломереж Рівного в приватні руки, прості: місто позбавляється головного болю з вибивання лімітів газу, не переймається змінами тарифів «заднім числом» і їх компенсації з бюджету та забуває про боротьбу з неплатниками. Крім того, як часто любить наголошувати керівництво міста і особливо міський голова Володимир Хомко, тепломережі здаються в оренду. І місто зможе їх забрати назад, якщо орендар не виконуватиме умови договору. Ці аргументи вагомі і логічні. Проте тут є кілька суттєвих «але».

Розберемось з усіма ними по порядку. Фірма «Рівнетеплоенерго», якій кілька років тому віддали в оренду «Комуненергію» (а це майже половина тепломереж Рівного) має чернігівське коріння. На умовах анонімності, сайту «ВСЕ» розповіли, що ця компанія підконтрольна віце-прем’єр міністру Сергію Тігіпку. Ніби то саме тому в цього підприємства не виникають проблеми при отриманні лімітів газу в НАК «Нафтогаз». Та й з іншими державними установами всі питання вирішуються значно простіше.

Тепер ця компанія контролюватиме більше дев’яносто відсотків тепломереж міста. Тільки підприємство «Еско-Рівне», яке ще поки що підконтрольне місту, обслуговує котельні шкіл, лікарень і дитячих садочків. Але про цю частину теплоринку – пізніше.

Так от, у вигляді компанії «Рівнетеплоенерго» Рівне фактично отримує монополіста, який контролюватиме температуру в наших квартирах. Допоки у цієї компанії все добре - все добре, скоріш за все, буде й з теплом в оселях рівнян. Але економічне життя в Україні надто залежне від політики. Якщо позиції політика, якому ніби то підконтрольна компанія, ослабнуть або хтось сильніший забажає заробити на теплопостачанні, що буде тоді? Все Рівне опиниться в заручниках економічної стабільності одного єдиного ПРИВАТНОГО підприємства. Міська влада ЖОДНИМ ЧИНОМ не матиме на нього вплив. І хто б тоді не був мером – він зможе лише розвести руками і пожалітись, що «він не має там впливу і все було зроблено до його обрання». Так, як це часто робить нинішній керівник міста. А що тоді робити рівнянам?

Розумна господиня кладе яйця в різні кошики. І цей принцип варто було застосувати й у випадку зі здачею в  оренду тепломереж Рівного. Однак у нашому випадку здається все було зроблено так, щоб все отримало «Рівнетеплоенерго».

Рівнян обігріватиме похоронний спецкомбінат?

 

Конкурс без конкурсу

Рішення про передачу тепломереж «Теплотранссервісу» в оренду було прийняте за кілька днів до нового року, на останній сесії Рівненської міськради у грудні 2012-го. Оголошення про проведення конкурсу надрукували в муніципальній газеті «Сім днів», яка вийшла якраз під час новорічно-різдвяних свят. Саме тоді, коли одна частина українців знаходиться в стадії глибокого алкогольного сп’яніння. А інша (яка власне й могла б зацікавитись таким оголошенням) відпочиває на лижних курортах Європи, або гріється на теплих пляжах екзотичних країн. От і виходить, що про ДУЖЕ ЦІКАВИЙ конкурс розповіли переважно пенсіонерам (основна аудиторія муніципальної газети) в той час коли українці газет не читають.

На конкурс подали заявку тільки ті, хто були «в курсі теми». Компанія «Рівнетеплоенерго», яка вже контролювала половину тепломереж Рівного. І таке собі ТзОВ «Теплотранссервіс». Власне на останньому учаснику конкурсу варто зупинитись окремо. Справа в тому, що переможцем конкурсу вважатиметься той учасник, який відповідає конкурсним вимогам і надасть найкращу пропозицію. Але виключне право поза конкурсом на отримання права власності чи оренди, має трудовий колектив підприємства.

Саме з цією метою було створено ТзОВ «Теплотранссервіс». Але тут його організатори перехитрили самі  себе. В засновники нового підприємства, яке претендувало на перемогу в конкурсі, увійшли переважно керівництво КП «Тплотарнссервіс». І аж ніяк не трудовий колектив. Згідно закону, для конкурсної комісії це підприємство не є самим трудовим колективом, а значить привілей на нього не розповсюджується. Мабуть зрозумівши свою фатальну помилку керівник КП «Тепллотранссервіс» і один з засновників ТзОВ «Теплотрассервіс» Петро Сергійчук звільнився і пішов працювати проректором в НУВГП.

Вся ця історія пройшла б тихо і непомітно, якби не інша фатальна помилка.

Оселі рівнян обігріватимуть трунарі

 

Кому дістанеться «Еско-Рівне»?

Після того, як прийняли рішення здавати в оренду «Тплотарнссервіс» раптом згадали, що в активах цього підприємства знаходяться 44,9 відсотків акцій компанії «Еско-Рівне». Це підприємство контролює менше десяти відсотків теплоринку міста. Але воно контролює, як кажуть бізнесмени «найсмачніший шматок». Компанія «Еско-Рівне», яка створювалась як спільний проект ПРО ООН та міської влади, займається опаленням лікарень, дитячих садочків, шкіл і інших держустанов. Це той сегмент ринку, за який завжди заплатять. Гроші бюджетні, які відносяться до так званих «захищених статей видатків». Не потрібно перейматись лімітами газу (вони завжди будуть) і не потрібно думати про оплату наданих послуг (на це гроші в бюджеті є завжди).

Віддавати частину цього шматка влада міста не збиралась, а тому в авральному порядку почала готувати рішення про передачу цих акцій КП «Спецкомбінат ритуальних послуг». І можливо й тут пройшло б  все тихо і мирно, якби журналісти не почали задавати питання: «чому акції енергокомпанії передаються похоронному підприємству?».

При детальнішому розборі ситуації виявилось, що серед акціонерів «Еско-Рівне» з’явились приватні особи. При чому не просто сторонні люди, а люди наближені до міського голови Володимира Хомка. Так один відсоток акцій опинився в руках керівника «Еско-Рівне» та керівника виборчого штабу Хомка в 2008 році Ніни Весельської, ще один відсоток - у члена правління "Еско-Рівне" Віктора Ничипорчика та ще кілька відсотків акцій в невідомих осіб. Чому ці люди раптом отримали акції муніципальної компанії – ніхто не пояснює.

Більше того, акції передаються на «Спецкомбінат єритуальних послуг», яким керує однокласник міського голови. Аргумент влади простий: акції передаються на найбільш стабільне підприємство Рівного. Ну звістно, що ж може бути стабільнішим за кладовище? Однак і тут не обійшлось без «але».

Справа в тому, що як тільки на сайті «ВСЕ» вийшла стаття про те, що серед акціонерів «Еско-Рівне» є приватні особи близькі до міського голови, відмінили сесію Рівнеради, на якій власне й мало прийматись рішення про передачу акцій енергокомпанії. Офіційне пояснення відміни сесії (в переддень самого сесійного засідання), що ніби то міський голова має їхати на нараду до Києва. Але за законом, за відсутності міського голови сесію проводить секретар міськради, а Андрій Грещук був на місці. Та й міський голова наступного дня теж нікуди не поїхав. Пояснюючи це тим, що нараду відмінили…

Щоправда обізнані в кулуарних справах міста, кажуть що нібито частина депутатів, які мали голосувати «ЗА» прочитавши статтю – відмовилась. Виявилось, що для прийняття рішення немає потрібної кількості голосів. Довелося домовлятись із фракцією ОО «Батьківщина». Судячи з того, що вже за кілька днів сесія таки відбулась – домовились. Більше того, активно підтримував ідею передачі акцій «Спецкомбінату» голова фракції «Батьківщина» Юрій Запорожець. А від імені фракції було поширене звернення з проханням підтримати ініціативу мера.

Ностанок дозволимо собі трохи пофантазувати. Справа в тому, що акції «Еско-Рівне» є просто одним з активів компаній, які їх контролюють: КП «Міськсвітло» - 45,8 відсотка та КП «Спецкомбінат ритуальних  послуг» - 44,9 відсотка. Вони можуть розпоряджатись цими акціями так само вільно, як і будь-якими іншими своїми матеріальними цінностями. Щоб їх продати достатньо буде рішення правління цих компаній. Для цього вже не потрібна буде згода депутатів Рівнеради.

В обох компанія керівники люди близькі  до міського голови Рівного Володимира Хомка, а самим «Еско-Рівне» керує екс-керівник штабу мера.

Я зовсім не натякаю на те, що міський голова перед закінчення своєї каденції приватизує цю енергокомпанію. Однак зовсім не здивуюсь, якщо з часом у руках приватних акціонерів опиниться контрольний пакет акцій підприємства. А наступна міська влада киватиме на попередників і казатиме: «Це все було зроблено до нас і ми вже не можемо нічого змінити»… Принаймні саме цей аргумент є найпопулярнішим серед наших чиновників. Не вірите? Запитайте у теперішніх…

Рівненське тепло в могилу

 

Коментарі

Вам би теж такого аналогу, як у ваших словах, що б мізки хоть трішки почали працювати і очі розплющились.

Хапко хапнув! пані Весельська була на виборах до ВР в його команді. Ріненська "Батьківщина" простітутка, напхана купившими депутатство людьми, як йшли до ради заради собікористі. Я питав одногодепа з "Батьківщини", що ж ти робиш? Відповідь - все що можу...Ніхто не зважив, як перейти на інше паливо, передати половину, тощо. Під хапка ягла ціла фракція. ПОЗОРИЩЕ! І мовчать, фонтан чистять, до тепіро. Геть! Хапка, Геть хто голосував!

Вам видно Людмило точно потрібно якогось мажора, щоб зарядив по семе "нэ хочу"!

А ні футболіст нам потрібен, будем містом у футбол грати. Чи може Юрка "мажора з верховної ради" повернемо у рідне місто, що б він тут позаряжяв свої "перли".

місто позбавляється головного болю з вибивання лімітів газу, не переймається змінами тарифів «заднім числом» і їх компенсації з бюджету та забуває про боротьбу з неплатниками

то для чого нам взагалі така міська влада , яка не хоче перейматися проблемами теплозабезпечення міста ??? , сидять собі за наші податки, крадуть все що попало, а проблем не хочуть
Геть таку владу !!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.