Хто збагатиться завдяки рівненським тролейбусам?

Громадський транспорт Рівного продовжує дорожчати. Цього разу це стосується тролейбусів. На цей вид громадського транспорту ціни підвищаться з 1 липня. Однак зростання ціни навряд чи врятує тролейбусне управління. Додаткові доходи скоріш, за все отримають… власники маршруток.

 

Нагадаємо, що 11 червня виконавчий комітет Рівного прийняв рішення підвищити вартість проїзду у тролейбусах з 1,25 грн. до 1,5 грн. тож з наступного місяця платити за проїзд у тролейбусі доведеться на 25 копійок більше.

Рішення прийняте, проте офіційно ніхто не береться прогнозувати чи врятує це «рогатих», що скоро стануть як деякі представники фауни вимираючим видом у Рівному. Чиновники переконують, що без подорожчання проїзду в електротранспорті комунальне підприємство "Рівнеелектротранс" не виживе. Важко повірити, що додаткові 25 копійок врятують КП у якого збитки за минулий рік становлять три мільйона, борги по зарплаті - два мільйона. Як то кажуть поживемо – побачимо.

Прибуток отримає Загиней?

Є й інша сторона медалі, про яку можна говорити вже нині – припущення, що від подорожчання тролейбусів виграють власники маршруток, серед яких і родина директора  КП "Рівнеелектротранс" Степана Загинея. Пояснити це можна просто: через кризову ситуацію тролейбусного парку тролейбусів у місті стало їздити менше, їх маршрути дублюються маршрутками, їдуть вони повільніше. Якщо раніше був сенс чекати на комунальний громадський транспорт, бо пасажир економив 75 копійок, то нині розрив між тарифами складає лише 0,5 гривні. Тож потенційні тролейбусні пасажири пересядуть в маршрутки, і возитиме електротранспорт Рівного лише пільговиків.

Можна припустити, що усі вищенаведені факти в сукупності принесуть користь саме власникам маршруток, а не комунальному підприємству. Адже ситуація, коли у Рівному починають говорити про збитковість Рівнеелектротранс, і як наслідок - потребу у підвищенні вартості проїзду у тролейбусах повторюється щороку. Вартість підвищується, а ситуація, як відомо погіршується.

Нагадаємо також, що влада Рівного вже підвищила вартість проїзду в автобусах. Скоріше за все, що рівнянам слід чекати найближчим часом підвищення вартості проїзду і в маршрутках.

Де ж нові тролейбуси?

 

Рівненські чиновники не перестають скаржитись, що коштів на закупівлю нових тролейбусів коштів нема. Знову ці заяви почали озвучувати в контексті підвищення вартості проїзду на тролейбусах до 1,5 гривні. 

За останні десять років у місті закупили лише з десяток вживаних чеських тролейбусів та один новий львівський та декілька тролейбусів ЮМЗ. Ну і хай! Справді ситуація з електротранспортом в країні не надто оптимістична. Але, але...

Нещодавно перебував в Чернівцях і Івано-Франківську прогулявся вулицями, проїхав громадським транспортом... І дуже засмутився. Адже там містом таки їздять новенькі ЛАЗи та низькопрофільні великовантажні автобуси. Ну як так?! Соромно за Рівне... Адже Чернівці і Івано-Франківськ - міста такі ж за кількістю населення як і Рівне. 

Трішки пошуків в інтернеті - і маємо результат. Ситуація  з тролейбусами у багатьох містах плачевна. Але ж люди не опускають руки. Так у Чернівцях за останні роки придбали чотири нових ЛАЗи у Франківську - 5. Хоч і коштують вони понад мільйон гривень. Крім того торік у Чернівцях придбали вживаних швейцарських тролейбусів на мільйон гривень. Кожен з них коштує 250 тисяч. Купують у міста і шведські тролейбуси. 

А у Рівному торік на це передбачено лише 400 тисяч, і цьогоріч теж. От так от...

Не треба нікому ці тролебуси. Принаймні в комунальній власності. Бо на них нічого не заробиш... Так що хай іздять рівняни на старих "коритах"... А чиновникам що? - У них службові авто, та особисті позашляховики.

Тамара Попова, Юрій Дюг

Коментарі

Пан Загіней не зацікавлений в ефективній роботі "Рівнеелектротрансу". Як відомо, кількість тролейбусів на маршруті №1 різко зменшується в «час Пік» (саме тоді, коли люди їдуть з роботи).. Вочевидь, це вигідно його сину – власнику маршрутних таксі № 62, що ходять по маршруту тролейбуса №1. Адже не кожний пасажир наважиться чекати на омріяний тролейбус цілу годину, щоб нарешті добратися до Ювілейного!

Суть криється ще глибше, якщо в казні є наприклад 1 лімон грн. то купивши тролейбус за 600тис. чиновник отринмує відкат в 400 тис. грн., але колив казні тільки 600 тис. то цей проект нашим чиновникам не цікавий, тому вони кошти перекидають на інші проекти де є "зазори", ось і увесь розклад.

400 тис. грн. вистачить на 3-4 б/у "Шкоди". ЛАЗи купуються у лізинг, вартість яких в 10-12 разів вища за Шкоду. Проблема полягає у відсутності в Чехії б/у тролейбусів, так як їх викупає і Росія, і Молдова, і інші міста України. Експлуатаційні витрати на 1 ЛАЗ перевищують витрати 2-х Шкод, тому потрібно рахувати що краще - працюючи старі тролейбуси чи стоячий новий (гарний).

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.