За що рівняни платять ЖЕКам?

Скільки разів до Вас в квартиру приходив майстер ЖЕКу, щоб запитати про несправності у будинку, в квартирі? Як часто майстер Вашого будинку проводить прийом громадян? Як часто сантехнік ЖЕКу проводить огляд сантехобладнання, мереж тепло- та водопостачання у Вашій квартирі? "А хіба вони повинні це робити?" - із здивуванням запитаєте Ви. Так, повинні. Бо Ви їм за це заплатили. Це входить до переліку посадових обов’язків працівників, що здійснюють обслуговування житлових будинків.

Хочете доказів? Будь ласка.

Згідно інформації Управління житлово-комунального господарства м. Рівне, кількість штатних одиниць робітників та виробничого персоналу ЖКП визначається згідно типових норм, затверджених наказом Держжитлдокомунгоспу № 59 від 04.08.1997 р.

Піднімаємо цей наказ, і дивимося:

Параграф 8.  Норми обслуговування на санітарно-технічні роботи щодо експлуатації та ремонту внутрішньобудинкових мереж та обладнання.

Склад роботи: періодичні огляди систем водопроводу, каналізації, центрального опалення та гарячого водопостачання - 2 рази на рік при черговому загальному огляді будинку, а санітарно-технічного обладнання у квартирах - 1 раз у квартал. І т.д.

Параграф 14. Норми обслуговування для майстра ЖЕК, ЖЕО, ДУ.

Склад роботи:

- знати технічний стан і забезпечувати експлуатацію закріплених за ним будинків;

- контроль за якістю, обсягами і терміном виконання всіх робіт поточного ремонту;

- перевіряти і підтверджувати обсяги робіт, виконаних на його дільниці з поточного і капітального ремонту;

- приймати громадян в обумовлені дні і часи, розглядати заяви, листи і скарги з питань, які входять в коло його діяльності, терміново доповідати начальнику ЖЕК (ЖЕО, ДУ) щодо питань, які не входять до його компетенції;

- не рідше одного разу на рік оглядати всі квартири на дільниці. При цьому основним методом діяльності майстра повинен бути особистий контакт з проживаючими, який спрямовано на своєчасне усунення несправностей житла. Майстер повинен терміново приймати рішення щодо усунення виявлених несправностей і задоволення обгрунтованих потреб проживаючих;

- і т.д.

За цю роботу Ви платите їм, оплачуючи рахунки ЖЕКів за комунальні послуги.

А Ви взагалі знаєте, хто є майстром Вашого будинку? А сантехніка хоч колись бачили? Чию ж роботу Ви оплачуєте?

На жаль, не можу описати про всі повноваження працівників ЖКП, які визначені цим наказом – це 50 сторінок тексту.

Тепер найважливіше: загалом у 5-и рівненських ЖКП - "Покровське", "Перспективне", "Західне", "Сонячне", "Галицьке", працює 702 штатних особи. Їхня сукупна заробітна плата – майже 1,3 млн. грн. на місяць. Плюс єдиний соціальний внесок, що сплачується до пенсійного фонду на кожного працівника у розмірі 34,7 %. Загалом – 1 750 000 грн. щомісяця, або більше 20 мільйонів гривень на рік!

Із ЖКП "Промислове" ситуація взагалі унікальна: усі будинки від них забрали і передали до ЖКП "Перспективне", весь робітничий персонал звільнили,… і лишили 11 штатних одиниць адміністративного персоналу, який щомісяця «споживає» разом із соцвнесками близько 45 000 грн. щомісяця! "За чей счет этот банкет?" - запитав би герой відомого фільму Іван Васильович Бунша.

Тепер висновки:

  1. Штат ЖКП є надзвичайно роздутий і давно підлягає перегляду в сторону зменшення. Якщо сантехніків набрали на підставі норми, яка лише на 30 % менша від загальної кількості квадратних метрів у будинку, а вони квартири не обслуговують взагалі, то може варто за норму взяти лише площу підвалів і горищ, по яких проходять комунікації? А навіщо в ЖЕКу три бухгалтера, якщо там встановлено 1С Бухгалтерія, а всі нарахування квартплати і розподіл коштів по надавачам послуг здійснюється автоматично! І т.д. по інших працівниках ЖЕКів. І не треба посилатися на наказ № 59, ніби «ми б і не створювали такий штат, але законодавство визначає саме такі норми працівників», - адже він носить рекомендаційний характер!
  2. Майстри ЖЕКів таки мають працювати не лише з будинками, а й з мешканцями. Вони просто зобов’язані це робити. Постійно. Просто виконувати свої посадові обов’язки, не більше. Зрештою, якщо з будинком, не дай Боже, щось трапиться, саме майстер ЖЕКу є крайнім, оскільки він, а не начальник ЖЕКу чи начальник управління ЖКГ, є відповідальним за стан будинку.

Дослухавшись до цих двох простих порад, ЖЕКи отримають значно більше коштів на ремонт будинків (не підвищуючи тариф!), майстри ЖЕКів більше розумітимуть проблеми мешканців багатоповерхівок, а ми нарешті почнемо розуміти, чим займається ЖЕК та за що ми їм платимо.

Коментарі

...а с этого места попрошу поподробней :) Ви про який піар і для кого ?

На мій погляд -це просто піар!!!!!!!!!!!!!!!!!!!На кому ,як не на ЖКП робити таку славу!

Та суть як завжди не в бухгалтерії, а в роботі та відношенні парацівників ЖКів до виконання своїх обов язків, і ця проблема виникла не сьогодні, а ще за совєтських часів. І якщо уважно придивитись то нічого за цей не змінилось, просто працівни ки стали нахабнішими, бо при совєтах можна було піти да міськом поскаржитись, а зараз хіба що батюшці при сповіді. Дивлячись як реагують працівники ЖКів на скарги, пресу, по всій Україні становище одинакове, про що це говорить що такий стан речей задовільняє когось там на верху, тому потрібно міняти систему як такову!

1С Бухгалтерія:) видно,що якийсь придурок,який нічого не тямить в бухгалтерії писав статтю,хоч би спитав у когось

Це й дідям відомо, а що робити? Писати це ще не все, потрібно писати запити в певні заклади, хто це за вас буде робити? Народ, ні за що!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.