Королевська перевірить харчування дітей-чорнобильців на Рівненщині

У Рівненській області наприкінці травня харчування дітей-чорнобильців призупинили на п'ять днів. Також є ряд доказів того, що закуповують продукти за цінами завищеними майже вдвічі.

 

 

 

Нагадаємо, Королевська перевірить харчування дітей-чорнобильців на Рівненщині. Тендер на харчування дітей в Березнівському районі Рівненської області виграло донецьке ТОВ "Сінтезпродсервіс" з пропозицією у 21 мільйон гривень. Його суперником була Березнівська райспоживспілка, яка пропонувала годувати школярів за 17,5 мільйона.

Мінсоцполітики віддало перемогу більш дорогій пропозиції донецької фірми. Втім, як повідомили директори місцевих шкіл, одразу після тендеру, донеччани найняли Березнівську райспоживспілку підрядником і поклали на неї весь обсяг робіт по харчуванню дітей-чорнобильців. Проте підрядникам так і не заплатили.

За результатами тендеру, в січні цього року Міністерство віддало майже 500 мільйонів гривень фірмам, більшість з яких раніше постачали харчі в’язням або солдатам.

Для того щоб поспілкуватись з представниками об'єднань громадян, які постраждали внаслідок Чорнобилької катастрофи про їх проблеми, на Рівненщину приїхав директор Департаменту соціального захисту постраждалих від Чорнобильської катастрофи та інших категорій міністерства соціальної політики України Сергій Подорожній.

Ініціатором зустрічі стала Громадська рада при Рівненській обласній державній адміністрації. На якій підняли питання харчування дітей-чорнобиців. Голова Ради Організації Громадянський Поступ Ігор Пюрко запропонував вирішення питання:

- Влада повинна прийняти рішення передати питання розподілу тендерів до місцевих органів влади, а не призначати тендери в Києві, тому що таким чином місцева влада не може контролювати розподіл коштів, - розповів Ігор Пюрко.

На що Сергій Подорожній відповів, що такі рішення мають підтримати депутати Верховної Ради України. Також представник Департаменту соціальної політики наголосив, що Міністерством соціальної політики створено спеціальну комісію, яка розпочала перевірку якості надання послуг з харчування дітям-чорнобильцям.

Комісія була створена через численні звернення батьків, громадських організацій та представників ЗМІ зі скаргами на якість та вартість харчування для дітей-чорнобильців.

Як раніше в українських ЗМІ повідомляла міністра соціальної політики Наталії Королевської, перевіркою буде охоплено діяльність усіх без винятку компаній, які в листопаді минулого року перемогли у відповідному тендері. На сьогодні їхніми послугами охоплено 236 тисяч дітей-чорнобильців у 12 областях України. Перевірятиметься як якість харчування так і обґрунтованість цін на продукти. За кожним фактом порушень міністерство звертатиметься до правоохоронних органів та за підсумками перевірки розриватиме угоди з несумлінними постачальниками.

Тільки от поки що невідомо, чи поверне донецька фірма гроші, якщо перевіркою дійсно буде виявлено порушення?

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.