Рівне не розширюватимуть через масштабний дерибан землі

Межі Рівного не розширюватимуть через відсутність у цьому потреби. Під час останньої зміни цих меж до обласного центру приєднали чимало земель сільськогосподарського призначення, які потрапили до приватних рук і були перекваліфіковані під житлову забудову. А та земелька, що зашилилась у комунальній власності, нині активно роздається міськими обранцями на кожній сесії Рівнеради повз офіційну чергу, у якій своєї земельної ділянки очількують більш як 2700 рівнян.

Про те, що межі Рівного найближчим часом не розширюватимуть, розповів заступник начальника головного управління Держкомзему у Рівненській області Олександр Придатко на відкритому засіданні круглого столу постійних комісій обласної громадської ради, відповідаючи на запитання присутніх.

- Зміна меж Рівного може відбутися тільки з волі Верховної ради України, - зауважив пан Придатко. - Але спочатку міська влада має замовити новий генеральний план, який передбачає розширення меж міста. Наскільки я знаю, керівництво обласного центру таких дій не здійснювало і не планує. Також пригадується, що межі Рівного вже розширювали близько десяти років тому. Мабуть, нині для цього потреб немає, бо місто не є затиснутим і існуючих меж для його розвитку є більш ніж достатньо.

Олександр Придатко

Водночас, на мою думку, під час останнього розширення меж обласного центру Рівненська міська рада допустила помилку. Тоді багато паїв сільськогосподарського призначення було включено до межі населеного пункту. Рівнерада не захотіла викупити їх у комунальну власність, а земля потрапила у приватні руки. Ця земля мала сільськогосподарське призначення, її можна було скупити по дешевих цінах. Потім, змінивши цільове призначення, продати під будівництво житла і заробити для бюджету великі гроші, які знову ж таки, можна було б витратити на ці ж поля на проведення комунікацій та доріг.

Попри те, що вільної землі, за словами Олександра Придатка, у Рівному вистачає, люди, які більш як 20 років стоять у черзі на отримання земельної ділянки, отримати її не можуть. Незважаючи на те, що на кожній сесії Рівнеради депутати своїми голосами надають десятки земельних ділянок на території міста у приватні руки. Надають безкоштовно.

- Я, як ветеран служби, стою у пільговій черзі на отримання земельної ділянки з 1991 року, - повідав на засіданні голова обласної громадської ради Юрій Ходаковський. - У списку, якщо не помиляюся, знаходжуся на 31 місці. Слідкую за сесіями міської ради, там постійно виділяють комусь землю. Кому - не знаю. Пам'ятаю, міська влада якось заявляла, що дає ділянки лише тим людям, які готові витратити власні кошти на проведення комунікацій. Так будь ласка, давайте, але мені навіть цього не пропонували. Попри те, що я у пільговій черзі. Кому ж тоді роздають міську землю, якщо офіційна черга не рухається? Для чого вона існує?

Ось так і виходить, доки рівненські депутати не роздадуть міську земельку всім зацікавленим особам, тим, хто роками стоїть у черзі на земельну ділянку, й сподіватися нічого отримати своїх 10 соток. Можливо, коли закінчиться дерибан землі повз чергу, тоді й подумають слуги народу про чергове розширення меж міста. А цей розподіл триває, так звані "пересічні" рівняни десятиліттями стоять у земельній черзі, сподіваючись, що якщо не їм, то хоча б їхнім дітям чи онукам одного прекрасного дня дістанеться той омріяний клаптик землі, на якому вони зможуть звести дім своєї мрії.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.