Тролейбуси Рівного: звільнення, бунти, борги, банкрутство

Невдовзі Рівне може зелишитись без тролейбусів. КП "Рівнеелектроавтотранс" потопає в боргах та розвалюється на очах. Міські чиновники заявляють, що держава цілеспрямовано своїми діями знищує підприємство. Втім чимало охочих довести "Рівнеелектроавтотранс" до банкрутства є і в Рівному. 

КП "Рівнеелектроавтотранс" нині знаходиться на межі банкрутства. Крім регулярних затримок заробітної плати, «Рівнеелектроавтотранс»  має 2,1 мільйона гривень боргу перед пенсійним фондом. З цих коштів тільки 100 тисяч гривень накопичились в червні, - повідомив начальник управління Пенсійного фонду України у м. Рівному Микола Німчук. Є заборгованість із заробітної плати, а з підприємства масово звільняються люди. 

На минуло тижневій сесії Рівнеради тролейбусники написали заяву-скаргу, яку зачитали перед депутатами. Працівники підприємства зокрема, поскаржились на невиплату зарплат та вимагають зняти відповідальність водіїв за невиконання плану з пасажироперевезень.

Також працівники КП "Рівнеелектроавтотранс" вважають, що підняття ціни на проїзд з 1 липня до 1,5 гривні погіршить ситуацію на КП, адже кількість маршруток залишається незмінною.

Працівники підприємства також висловили недовіру директору "Рівнеелектроавтотрансу" Степану Загинею.

- Висловлюємо недовіру начальнику служби руху Тригубцю Ю.А. та Загинею С.Я. оскільки вважаємо, що на даному етапі вони нездатні і (або) не можуть ефективно керувати підприємством, - йдеться у заяві тролейбусників.

Відсторонення керівника КП "Рівнеелектроавтотранс" Степана Загинея не покращить фінансову ситуацію на підприємстві. Принаймні у цьому переконаний мер Рівного Володимир Хомко.

- Загиней не відсторонений, - розповідає Володимир Хомко. – Це можна зробити, проте що це змінить? Напевно, цього тижня я разом з Марією Конощук (депутат Рівнеради, - прим.авт.) зустрінусь із працівниками підприємства.

Тим часом чиновники змінили тариф на одноразовий проїзд у тролейбусі учнів і студентів в другому півріччі 2013 року. Відповідне рішення ухвалили члени Рівненського міського виконавчого комітету. 

— Ситуація на підприємстві "Рівнеелектроавтотранс" дуже складна, але виділити їм кошти просто так міська рада не може, - зауважив міський голова Рівного Володимир Хомко. – Тому вирішили внести програму компенсації пільгового проїзду студентам та учням. Вона вже працювала колись, проте ми її видозмінили. Студенти могли придбати лише пільгові проїздні квитки. Тепер же все буде по-старому. Кондуктори продаватимуть молоді пільгові на 25 вісотків дешевші квитки. А на компенсацію різниці – виділимо на півріччя 400 тисяч гривень. Хоча скільки студентів тролейбуси не перевозять, але кошти виділимо саме в такому обсязі. Чесно скажу – це робиться для того, щоб підтримати підприємство. Це єдиний законний спосіб дати їм хоч трохи грошей. 

Окрім того, що у Рівному скасували три тролейбусні маршрути, нині частина тролейбусів їздить без кондукторів, чиї обов'язки тепер виконують водії. Погіршує ситуацію і те, що велика частина працівників тролейбусного парку звільнилась.

Керівництво міста у критичному фінансовому стані тролейбусного підприємства звинувачує уряд України, який не виплачує тролейбусникам компенсацію за проїзд пільговиків. Також серйозних збитків КП "Рівнеелектроавтотранс" зазнає від маршруток, які заполонили Рівне і забирають потенційних пасажирів тролейбусів.

Наразі усе, що запланували керівники міста у напрямку порятунку тролейбусного парку - створити депутатську комісію, яка повинна зустрітись із працівниками підприємства.

Не має плану виходу з ситуації і мер Рівного. 

- Я не маю реального плану дій, як вивести його з кризи, - повідомив міський голова Рівного Володимир Хомко. – Не вистачає 6 мільйонів. Вели мову з губернатором. Переглядатимемо структуру пільгових перевезень в області. 

Коментарі

Може сам пан Загіней не зацікавлений в фективній роботі? Як відомо, кількість тролейбусів на маршруті №1 різко зменшується в час «Пік» (саме тоді, коли люди їдуть з роботи).. Вочевидь це вигідно його сину – власнику маршрутних таксі № 62, що ходять по маршруту тролейбуса №1. Адже не кожний пасажир наважиться чекати на тролейбус цілу годину!

Не знаєш як спасти підприємство? - вали у відставку!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.