Медицина Рівного: мер "в дурдомі", "швидкі" без мигалок, головлікар у відставці

фото А. Шагоферова. ogo.ua

У Рівному реформування медицини вилізло чиновникам боком. Ініціатива ледь не призвела до людських жертв, автомобілі "швидкої" позбулись спецсигналів та переваг на дорогах, а головлікар медичного закладу позбувся посади. Чи не через те, що розповів про проблеми? Тим часом міський голова Рівного та депутати обурені таким станом справ. 

"Швидка" у Рівному без права використання спецсигналів їздила у місті декілька днів. Як пише Артем Шагоферов на ОГО.ua: "На екстрені виклики карети швидкої допомоги у Рівному не мають права включати проблискові маячки, адже за це їх будуть штрафувати на більше ніж 42 тисячі гривень. А все через те, що вчасно не були проплачені ліцензії на використання світлових та звукових сигнальних пристроїв. На екстрені виїзди медики віднедавна вирушають із сиренами, які щільно обгорнуті сміттєвими пакетами. 

Як повідомив телеканалу "Рівне 1” заступник головного лікаря з медичної роботи обласного центру медичної допомоги та медицини катастроф Олег Гикавчук, внаслідок реформування, усі "швидкі” переводять на баланс екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, тому треба переоформити певну кількість автомобілів на власне використовування, відповідно дана процедура коштує недешево. 

Сюжети про цю подію вийшли на телеканалі "Рівне 1", "СТБ" та шокували міського голову Рівного Володимира Хомка.

- Це абсурд. Я дивився в новинах сюжети про це і здавалось, що я в "дурдомі"! Як таке може бути? Щоб швидка допомога не могла використовувати спецсигнали? - обурився міський голова на засіданні Рівненського міськвиконкому 9 липня. - Той, хто реформував "швидку", розписував план - мав це передбачити? Треба негайно готувати зверення до Уряду та Верховної Ради, щоб негайно вирішити цю ситуацію. А то ще чого добро це призведе до людських жертв.

А вже після обіду 9 липня офіційну позицію озвучив очільник обласної медицини. У коментарі для порталу ОГО.ua начальник Рівненського обласного управління охорони здоров'я Віталій Бойко, який перебував у Києві на конференції, розповів:

- З мухи роздули слона! Я на три дні поїхав у Київ, і хтось скористався цим. Ситуація насправді така: просто затягнули з процесом подання потрібних документів, зі страхуванням і з самими дозволами на машини. Я запевняю, що від сьогодні (9 липня) все буде як і раніше! Автомобілі швидкої допомоги будуть їздити з ввімкненими проблисковими маячками. Це питання вирішено.

Однак наступного для чиновники на офіційному рівні браво відрапортували не про вирішення проблеми з "швидкими", а про … звільнення головного лікаря.

Як пише "Рівне Вечірнє", сьогодні, 10 липня, начальник обласного управління охорони здоров’я Віталій Бойко представив нового керівника КЗ «Рівненський обласний центр екстреної допомоги та медицини катастроф». Ним став Іван Зима, який до цього працював головним лікарем Здолбунівської районної лікарні. Олега Ушкевича, який очолював центр, перевели у заступники головного лікаря. У п’ятницю за рекомендацією Віталія Бойка він написав заяву на звільнення.

Наразі журналісти сайту "ВСЕ" намагаються зв’язатись із паном Бойком, з проханням пояснити ситуацію та прокоментувати ротацію у медичному закладі.

Сподіваємось, що надалі реформування служби пройде без скандалів та не обернеться людськими жертвами. Адже де гарантії того, що "швидкі" вже через місяць зовсім випадково не залишаться без пального або запчастин? А як наслідок взагалі лікарі не зможуть виїхати на виклик та врятувати хворих рівнян.

Хочеться вірити, що чиновники не залишать це на призволяще з надією на те, що "швидкою" перейматимуться благодійники. Адже нещодавно Президент України підписав закон "Про внесення зміни до статті 14 Закону України "Про екстрену медичну допомогу", відповідно до якого фінансувати реформування системи екстреної медичної допомоги тепер можна і за кошти підприємств та приватних осіб.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.