Кого обслуговує держава?

У вас не виникає відчуття, що в нашій країні щось не так? Інколи здається, що органи державної влади, чиє завдання дбати про нормальне життя громадян цієї країни – займаються чимось не тим. І навіть більше: трапляються речі, після яких, все частіше переконуєшся, що ці «органи», та й вся держава, дбають про інтереси лише незначної частини своїх громадян.

«Держава — це сукупність людей, території, на якій вони проживають, та суверенної у межах даної території влади. Окрім того, це організація політичної влади, головний інститут політичної системи суспільства, який спрямовує і організовує за допомогою правових норм спільну діяльність людей і соціальних груп, захищає права та інтереси громадян». Це визначення поняття «держава» можна знайти в юридичній енциклопедії. І все ніби правильно. Однак нещодавно потрапив на очі один документ, який наочно продемонстрував на чиїй службі стоїть наша нинішня держава.

Мова йде про офіційний сайт Державного підприємства «Український інститут промислової власності»,  де в розділі про патенти є відомості про одну цікаву оборудку. Ще 20 травня 2012 року Адвокатське об'єднання "Юридична фірма "Василь Кісіль і Партнери" сплатила мито та подала заявку на оформлення патенту. Ця адвокатська компанія представляє інтереси Підприємства «Український інститут управління якістю в оціночній діяльності». Що тут такого дивного? - спитаєте ви. Нічого, якщо не брати до уваги, що саме в цей час певна фінансова група, через накази Фонду держмайна, розпочинає в Україні запровадження схеми монополізації ринку оціночних послуг. Цікаво, що з цього моменту історія патенту на «Спосіб автоматизованої оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» (а саме про нього йде мова) розвивається у тісній залежності  з історією захоплення ринку оцінки.

Та про все по порядку. Як тільки 15 червня минулого року Кабінет міністрів скасовує скандальні накази Фонду держмайна,  всі рухи по просуванню патенту різко припиняються. А 29 серпня й взагалі приймається рішення про припинення розгляду заявки.

Все починається знову, коли стартує друга спроба монополізації оціночного ринку. Мова йде про постанову КМУ №231. Відразу починається й  активне просування реєстрації патенту. Вже 18 лютого 2013 з’являється клопотання про поновлення строку на розгляд заявки, та  про зміну представника. Менше ніж за тиждень, тобто 25 лютого, вже подано опис "винаходу". Все знову завмирає, коли оціночна спільнота починає активну боротьбу, за право залишитись в професії і можливість працювати. Кілька місяців запеклого протистояння і повний штиль в справі «патентування» винаходу. Як тільки стало зрозуміло, що справа зрушилась з місця і потрібні постанови, поправки і накази прийняті, або домовлено про їх прийняття, патентний процес виходить на фінішну пряму. Вже 10 червня цього року офіційно зареєстровано деклараційний патент на корисну модель.

Кому цікаво, ось опис цього «винаходу»: «Спосіб автоматизованої оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, при якому замовник надає суб'єкту оціночної діяльності, вихідні дані щодо об'єкта оцінки, який відрізняється тим, що вихідні дані щодо об'єкта оцінки замовник надає за допомогою технічного засобу через один із видів дистанційного зв'язку: електронною поштою або телефоном, або поштою, через он-лайн систему оформлення замовлень, одержані вихідні дані суб'єкт оціночної діяльності вносить до автоматизованої системи обробки даних під час підготовки звіту про оцінку майна, майнових прав, якщо вони не були внесені до неї автоматично, після чого ознайомлюється з вихідною інформацією про об'єкт оцінки, проводить ідентифікацію об'єкта оцінки та пов'язаних з ним прав, тобто встановлення відповідності об'єкта оцінки наявним вихідними даним та інформації про нього, аналіз можливих обмежень та застережень, які можуть супроводжувати процедуру проведення оцінки та використання її результатів, далі суб'єкт оціночної діяльності здійснює оцінку майна із застосуванням методичного підходу, який найбільш повно відповідає визначеній меті оцінки з використанням автоматизованої системи, при цьому при застосуванні порівняльного підходу підбір об'єктів порівняння суб'єкт оціночної діяльності здійснює за допомогою спеціалізованого програмного засобу, при проведенні оцінки з використанням іншого, ніж порівняльний підхід, система оброблює інформацію та автоматично формує звіт про оцінку, при проведенні оцінки із використанням декількох методичних підходів узгоджує результати оцінки та за допомогою спеціалізованого програмного засобу визначає вартість об'єкта оцінки та складає звіт про оцінку майна, в тому числі висновок про вартість майна на дату оцінки, та інформацію для включення до єдиної бази даних звітів про оцінку для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.»

Пояснимо простими словами, що означає вище написане. Тепер, якщо ви хочете працювати на ринку оціночних послуг, ви маєте працювати за новими правилами. А значить використовувати «спосіб автоматизованої оцінки…» і платити за його використання власнику патенту. Така ж схема використовувалась в історії зі славнозвісною Тендерною палатою. Так роблять мільярди з повітря, але й не це тут найцікавіше.

Якщо поглянути на цю всю історію в комплексі, то складається дуже цікава картина. Хтось придумав, як казав Остап Бендер, «законний спосіб відбору грошей». А Фонд держмайна, Кабмін і Верховна рада, на догоду одній фінансовій групі, зробили все необхідне для її реалізації. От і виникає тепер питання: кому служить наша Держава?

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.