У Рівному новий "засекречений" центр бізнесу можуть замурувати цеглою. ФОТО

11 липня, в Рівному відбулося урочисте відкриття Центру сприяння бізнесу. Ця установа створена за гроші Євросоюзу при Виконкомі міської ради, щоб допомагати місцевим підприємцям. Втім, проблеми центру розпочались ще до відкриття – бюджет засекречений, а вхід можуть будь-якого часу замурувати цеглою.

Центр створено як один із заходів проекту "Розвиток малого та середнього підприємництва міст Рівного та Любліна", що реалізується в рамках Програми транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна 2007-2013. Проект, партнерами якого є Виконавчий комітет Рівненської міської ради та Уряд міста Люблін і який фінансується Європейським Союзом, реалізовуватиметься протягом двох років (травень 2013 – квітень 2015).

Однак проблеми у Центру розпочались ще до відкриття, а все тому що керівники проекту відмовились надавати журналістам детальний кошторис.  Хоча проект передбачає співфінансування  Євросоюзу та Рівненської міської ради. Загалом вартість бюджету становить 373 тисячі євро, з яких 37 тисяч євро - з міського бюджету. Однак на запит журналістів сайту "Четверта влада" чиновники відповіли відмовою. Зараз це оскаржується працівниками ЗМІ в прокуратурі.

Тим часом чимало сумнівів викликало і відкриття Центру за адресою Гагаріна, 39. Почнемо з того, що усі без виключення шукали нову установу майже 10 хвилин. Адже достатньо помітної вивіски у Центрі немає (пластикові афіші-наліпки на ганку і в середині будівлі – не рахуємо. Ну, не серйозно це для бізнесу" - авт.) .

А далі високоповажні гості презентації Центру могли помітити дивні конструкції в кабінетах новоствореної установи. Дивіться фото.

Дехто навіть висловив припущення, що це певний символізм "вікна в Європу". Але не тіште себе ілюзіями. Це рекламні конструкції ТОВ "Карат", яке пропонувало своїм клієнтам різні види віконних систем. Спішно відкриваючи центр працівники навіть не стигли зняти афіші "Карату"…

… та вивезти офісні речі. Просто відгородили їх шафою. Спитаєте, де ж подівся сам "Карат"? Не знаємо. Кажуть, що підприємство внаслідок не надто втішних економічних показників шукає кращої долі. Або вже не шукає…

Інше питання: Чому центр сприяння бізнесу відкрили а ж на "Північному"? Щоб підприємцям з Сарненщини з автовокзалу "Чайка" було ближче добиратися? Хіба у центрі немає вільних площ за оренду яких можна заплатити грошима Євросоюзу? Чи то на оренду площ кошторис відкраяли маленький? Крім того кажуть, що в цій же будівлі знаходиться офіс фірми, яка близька до ідейного натхненника створення "Центру сприяння бізнесу". Словом, надали б керівники проекту детальний звіт, - то й не було б таких питань. А так – перепрошуємо.  

Коли ж ми поцікавились у досвітчених у міських справах людей, то з'ясувалось, що це ще не всі проблеми Центру. Джерела, які просили себе не називати розповіли, що у будівлі Центру тягнеться шлейф непорозумінь власників.

- Другий, третій та четвертий поверх належать "Карату", а от перший поверх, коридор, вхідний тамбур (на якому розміщена табличка центру) належить людям, які близькі до однієї з впливових у місті персон. А тим більше власники першого поверху хотіли врегулювати конфлікт і пропонували "Карату" купити або взяти в оренду приміщення, через які здійснюється вхід. Але ті відмовились та використовують незаконно. Обурені власники обіцяють невдовзі при вході звести бетонно-цегляну стіну, та радять шукати мешканцям поверхів вище інші входи. Хай навіть через вікно, — інформує джерело.

Такий от символізм: "Шукайте вікно в Європу через вікно".

А закінчити свої оціночні судження з приводу відкриття нового Центру хочу цитатою гостя відкриття - представника адміністрації міста Люблін (Польща) Кшиштофа Лонтки:

- Делегація з міста Рівне приїхала до нас обмінюватися досвідом та попросила: "Навчіть нас як отримувати гроші від Євросоюзу. От тому й відкрили такий центр у Рівному.

Кому цікаво:  Прес-реліз з відкриття

В четвер, 11 липня, в Рівному відбулося урочисте відкриття Центру сприяння бізнесу – установи, що створена при Виконавчому комітеті міської ради та покликана надавати консультаційну, організаційну, методологічну та інші допомоги підприємцям та охочим розпочати власну справу.

 Як зазначив у своєму вітальному слові заступник Рівненського міського голови Андрій Філін, малий та середній бізнес є чи не найважливішим елементом і фактором розвитку будь-якого міста, регіону, країни, а створення сприятливих умов для його розвитку є питанням надзвичайної ваги. Саме зробити крок назустріч бізнесу та стати ще однією сходинкою між ним та владою міста і має на меті Центр сприяння бізнесу.

Планується, що до роботи Центру буде залучено спеціалістів, які щоденно (усно та письмово) надаватимуть відповіді на запитання щодо започаткування власної справи, отримання тих чи інших дозвільних документів, особливостей здійснення бухгалтерського обліку; консультуватимуть щодо розробки стратегії розвитку підприємства, бізнес-плану. Раз на місяць в Центрі відбуватимуться «Дні дозвільних установ» - виїзні консультації представників фіскальних, реєструючих та контролюючих установ.

Також в найближчих планах Центру проведення навчальних заходів: 4 тренінги «Школа бізнесу», щомісячні навчальні семінари, курси вивчення польської мови.

Особливе місце в діяльності Центру займатиме сприяння підприємцям в налагодженні співпраці з іноземними партнерами. Присутній на церемонії відкриття представник адміністрації міста Люблін (Польща) Кшиштоф Лонтка зазначив, що люблінські підприємці є зацікавлені в контактах з Рівним і створенні єдиного офісу, де акумулюватиметься вся необхідна інформація, – це важливий крок назустріч один одному.  

Участь в церемонії відкриття взяли також заступник голови Рівненської ОДА Олексій Губанов, керівники дозвільних установ міста та області, підприємці, журналісти.

Центр сприяння бізнесу створено в рамках проекту «Розвиток малого та середнього підприємництва міст Рівне та Люблін», що фінансується з Програми Транскордонного співробітницва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 Європейського Союзу.

Працює Центр за адресою м. Рівне, вул. Гагаріна, 39. З 9-00 до 17-00. Телефон для контактів – 43-43-03.

Коментарі

"Звездоболы" были и есть в любое время. Просто в периоды опасности и национальных кризисов им быстро затыкают место, которым они это делают. И это место, как видно из статей похожих на эту - не всегда - рот.

Но, раз сегодня заездоболить еще можно - то, видимо, кризиса еще нет никакого. :) Интересно то, что "звездобольство" нашло себя в журналистике, и ему отлично живется.

Одна банда. дочекаєтесь - винесуть вас скоро з ваших теплих кабінетів на вилах... за кожну копійку відповісте народу.

дякую

Ну хорошо поляков развели на 336 тыс.евро. А каким боком в бюджете 37 тыс. евро денег нищих ровенских налогоплательщиков. Это - 400 тыс. грн. Отдали бы эти деньги 1-2 детским садикам. Какой вы ждете результат от этого великого проекта? Вы можете открыть еще миллион таких центров, провести миллиард семинаров и тренингов. Результата не будет никакого. Экономика страны уничтожена. Финансов нет и в скором времени не будет. Бизнес зарегулирован и загнан. Одни контролирующие структуры и откатчико-распильщико-отжимщики бюджета. Все за что берется государство оказывается в ж.пе. Проблема в системе, а не в сприянні бизнесу. Даже базарные торговцы из любого районного центра раскажут больше о предпринимательстве чем этот центр. Бизнесу не надо сприяти, его просто не надо трогать.
P.S. А журналист молодец, хотя я его и не знаю. Пишет правду в противовес отстойной официальной точке зрения. Пиши Юра так и дальше, и никого не бойся. На тебя вся надежда.

вже знайшов )

Перешли на личности... Юра, ищите работу в другом городе, скоро Вам здесь будет не место...

Не угадали. Но ему я это передам обязательно) Народ, хватить нести пургу, достали. А если не хватает денег - так вперед, не бред писать, а пахать как надо, ясно? А то "нам оставляют лишь крошки" - смешно, идиоты... Работать надо как полагается... И тогда будет доход. А не от "нефиг делать" идти в журналисты...

та ні, не бездар. просто деградуєш під впливом матеріальних цінностей і вічно-опозиційних настроїв. пиши менше, але якісніше, для читачів а не для замовників.

За версією тролів, я й так бездарь, так що куди вже деградувати. 

Да, Дюг... Ти точно деградуєш... Наступний проект місту треба подавати на розвиток якісної ділової журналістики.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.