Експерти: Рівняни заробляють найбільше в Західній Україні

В рейтингу середніх заробітних плат Рівненщина займає 13-те місце і випереджає інші області Західного регіону. Про те, скільки офіційно заробляють українці, що проживають в різних регіонах читайте далі.

Як повідомляє державна служба статистики, за підсумками травня середня зарплата по Україні склала 3253 гривень, що на 253 гривні більше, ніж у січні цього ж року.

Рівненська область займає 13-те місце, враховуючи міста Київ та Севастопіль. Середньомісячна заробітна плата жителів Рівненщини за травень становить 2781 гривень, а у місті Рівне – 2646 гривень.

Перше місце, з великим відривом, впевнено займає Київ, де середня зарплата сьогодні становить за травень 5013 гривень. Таких показників столиця досягає завдяки високому ступеню централізації інвестиційних потоків і торгівлі.

На другому місці -  лідер української важкої промисловості - Донецький регіон - 3 715 гривень.

А ось за третє місце останнім часом ведуть боротьбу такі області, як Дніпропетровська - 3 328 гривень Луганська - 3319 гривень і Запорізька - 3 122 гривень.

Одні з найменших показників демонструють західні, частина центральних і південних областей. Так, до трійки регіонів з найнижчою зарплатою потрапили такі області: Херсонська - 2473 гривень, Чернівецька - 2411 гривень і Тернопольска - 2 326 гривень.

За словами заступника міського голови Рівного з питань економіки, торгівлі, громадського харчування і побутового обслуговування, комунальної власності та соціального захисту населення Сергія Васильчука, перше місце за рівнем заробітної плати зайняла промисловість – 3993 далі транспортні перевезення – 3719 та фінансова та страхова діяльність з середньою заробітною платою у 3646 гривень.

Трійку ж аутсайдерів по середній зарплаті на Рівненщині становлять: сільське господарство - 1 754 гривень та кур'єрські послуги - 1426 гривень.

- Наша область не може конкурувати з Київською чи Донецькою, адже там є велика кількість заводів та робочих місць, проте для Західного регіону у нас хороші показники. У Рівненській області вища заробітна плата ніж в Тернопільській чи Хмельницькій та Волинській. Ми на рівні з Івано-Франківською областю.

Отже, можна зробити висновок, що в порівнянні з іншими Західними областями, жителі Рівненщини живуть добре та чи відчувають вони це?

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.