Корупція на Рівненщині: зловили на хабарі 13 чиновників, оштравували 4

Згідно з рейтингом Transparency International, проведеним у 2012, Україна посідає за Індексом сприйняття корупції 144 місце разом з Бангладешом, Камеруном, ЦАР, Республікою Конго та Сирією. Для порівняння, Росія посіла 133 місце, Білорусь — 123, Габон — 102, Кабо-Верде — 39, США — 17, Австралія та Норвегія — 7, а перше місце поділили Данія, Фінляндія та Нова Зеландія. Однак складається враження, що міжнародні експерти сильно помиляються, і українські чиновники хабарів не беруть. Чи принаймні їх не беруть чиновники на Рівненщині.

 

У розпорядження сайту "ВСЕ" потрапив цікавий документ, підписаний заступником голови Рівненської облдержадміністрації, керівником апарату Андрієм Лавренчуком. Цей документ призначався для голови Рівненської облради Юрія Кічатого. Ось його текст:

"Шановний Юрію Святославовичу!

З метою забезпечення дієвої системи запобігання корупції, подолання її умов та наслідків, надсилаємо інформацію за 1-ше півріччя 2013 року про адміністративні та кримінальні правопорушення серед державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування Рівненської області."

За тим в документ містить таблиці в якій 13 прізвищ чиновників різного рангу затримані при вчиненні "корупціних дій". Ці табллиці ви можете подивитись нижче.

Однак найцікавіше навіть не те, що за півроку було виявлено аж 13-ть "корупціонерів". Хоча думаю що багато хто з жителів Рівненщини міг би довести цей список до десятків, якщо не сотень прізвищ. Базуючись лише на власному досвіді і фактах з свого життя.

Увагу сайту "ВСЕ" привернула увагу колонка "Рішення суду". Так от, з усіх тринадцяти "корупціонерів" лише четверо були покарані... штрафом. Троє з них заплатили стягнення у розмірі (!!!) 850 гривень, а одному - доовелось викласти державі аж 2550 гривень штрафу. У дев'яти інших випадках в документі значиться, що "рішення не прийнято".

Тут напрошуються відразу кілька варіантів висновку:

1. Україну несправедливо віднесли до переліку найкорумпованіших країн світу.

2. Рівненщина відрізняється від інших областей тим, що у нас корупції майже немає, а в інших регіонах - хабарницттво зашкалює.

3. Як каже один мій знайомий: "Нас намагаються намахати!".

Який з варіантів, на вашу думку, правильний?

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.