У Рівненському НУВГП "клоуни" вимагають гроші зі студентів

У Національному університеті водного господарства та природокористування зі студентів, які подають заяви на підвищення кваліфікації магістра та спеціаліста вимагають “благодійний внесок” в розмірі до 2500 гривень. А першокурсникам наполегливо рекомендують сплатити благодійний внесок на рахунок “водного” університету обсягом 50 відсотків від річної вартості навчання. Про це спудеї цього ВНЗ повідомили сайту "ВСЕ".

Студенти НУВГП звернулись до редакції сайту чесних новин “ВСЕ” із проханням розповсюдити інформацію про тиск на студентів, які зараз пишуть заяви на підвищення кваліфікації. За словами однієї зі студенток, бажаючих підвищити рівень кваліфікації ставлять перед фактом, що потрібно сплатити благодійні внески.

В одній із соціальних мереж ми провели опитування на зразок “добровільно-примусових” внесків. Користувачам мережі задали питання: “В яких ВНЗ Рівного вимагають "благодійні внески" при вступі на магістратуру та спеціаліста?”. З аудиторії, яка проголосувала, 66,7% підтвердили, що в НУВГП вимагають благодійні внески, 14,3% відповіли, що така ж проблема існує в РДГУ. Всі інші ВНЗ отримали по декілька голосів про факт вимагання благодійних коштів зі студентів.

- Я прийшла написати заяву на навчання в магістратурі НУВГП. Мені дали дві заяви: на магістратуру та заяву на благодійний внесок. Сказали заповнювати ту та іншу, - говорить одна зі студенток, яка вже сплатила благодійний внесок.

За словами в.о. ректора НУВГП Миколи Корецького (на фото) благодійних внесків ніхто не вимагає. Сплачують лише ті, хто може і хоче допомогти ВУЗу:

- Студентам, які не сплатили благодійний внесок, не будуть чинитись перепони під час навчання, - зазначив пан Корецький. На запитання журналіста, чому до батьків однієї зі студенток неодноразово телефонували і нагадували про сплату благодійних внесків, в.о. ректора відповів наступне:

-То клоуни, вони мають право дзвонити (усмішка ректора – авт.). Студенти та їх батьки в таких випадках можуть звертатись у прокуратуру, - сухо відповів Микола Корецький.

Після опитування в інтернеті, до редакції почали надходити приватні повідомлення студентів, які поступили на перший курс в НУВГП. У повідомленнях студенти повідомляють, що в них вимагають написати заяву про благодійний внесок. Сума, яку вимагають, коливається від 200 до 4000 гривень.

Журналістові сайту “ВСЕ” вдалось знайти фото заяви та квитанції про сплату  благодійного внеску в НУВГП.

Заява пишеться на в.о. ректора НУВГП Миколи Корецького. Далі в заяві  зазначається: “добровільно та безповоротно надаю благодійну допомогу Національному університету водного господарства та природокористування  для здійснення заходів щодо розвитку навчально-технічної бази університету, а саме п’ятсот гривень”.

Підписавши заяви студент отримує квитанцію з номером рахунку. Разом із заявою про благодійний внесок йде його сплачувати у банк. Чек про сплату потрібно принести у приймальню ректора.

Днями вчена рада НУВГП затвердила регламент здійснення процедури отримання благодійних внесків і пожертв від юридичних і фізичних осіб, порядку їх використання та обліку. Текст документа можна переглянути на сайті університету.

Студенти ж повинні пам’ятати, що благодійний внесок – це добровільна пожертва, яку вони можуть за власним бажанням заплатити чи відмовитись. Якщо гроші вимагають та говорять про те, що це “благодійний внесок”, студентам варто звертатись до журналістів або в прокуратуру. Адже під пильним оком громадськості і правоохоронних органів займатися примусовою "благодійністю" шановним освітянам буде куди важче. Звісно, якщо вас непокоїть той факт, що сторонні люди лізуть до вашої сімейної кишені.

Коментарі

Ось на ФБА сказали здати по 400 (спочатку було 340) гривень на нові вікна. Як не дивно - кажуть що деканат відношення до цього не має, а нібито будуть ставити на кафедрі де я навчаюся. Наскільки я знаю - здавати мають всі від 1 до 5 курсу. Впевнений що вікна, якщо і поставлять, то насамперед у кабінетах завідуючих. Маю жорсткий намір не давати ні копійки.

Підтверджую! На магістратуру, де навчання і так коштує від 6000 вимагають в наглу!!!!!!!! від 500 грн., вони що діляться з прокурорами, що ніхто не може припинити цей "благодійний безпредєл". Зрозуміло відкрито ніхто на конфротиацію не піде, бо ніхто з "клоунів"не дасть довчитись!!!!!!

Нова влада НУВГП-основна ціль заробляння грошей на всьому і всіх.
Публічно вони говорять одне, а насправді ведуть свою корупційну політику прикриваючись слоганом "Все заради доброботу Університету".
Хоча позитивних змін за річну працю нової влади не помітив.
Масові звільнення, зниження ЗП, хамське відношення до працівників і.т.д.

Я навчалась у водному на держбюджеті. На першому курсі платила 50% від річної вартості навчання, на пятому курсі - ні, не захотіла, ніхто руки за це не викручував. Вважаю, що на сьогоднішній день це цілком нормальна практика. І якщо студент навчатиметься 4 роки безкоштовно, то чому б хоч щось не сплатити? Адже всі хочуть навчатися у облаштованих аудиторіях з сучасними ПЕОМ. Це не проблема конкретного вузу, це проблема всієї державної мережі освіти та охорони здоровя. В дитячому садку платила стартовий благодійний внесок +щомісячні внески+в кінці внески на ремонт (повірте це не мало). Про лікарню і говорити немає що...

ага! звичайно! на платну форму у магістратуру вимагають 1500! погрожують...

У 2010/2011 рік навчання також вимагали сплатити добровільні внески. Зібрали всіх батьків і дали заяви на заповнення. Були такі що не заплатили і тиску на навчання з боку викладачів не було, і нагадувань про те що хтось не заплатив також не було.

Повірте, чього року в НУВГП щей не така ситуація.((( Із заочного відділення спеціальності Фінанси взагалі ніхто не поступив на магістратуру (ні на державне, ні навіть на платне), пройшов тільки денний стаціонар на заочне, хоча рейтинги теж були не погані

Хто цікаво розраховував? Тут хоча б офіційно все проходить. А ось спробуйте дізнатися, як вступали в магістратуру (на державне) в РДГУ на іноземну філологію. Там люди які мали майже вищий рейтинг за все навчання - не змогли пройти. Лише на спеціаліста пройшли і то не в перших "номерах". Ось там цікаво провести, як ви кажете розслідування, та не лише журналістське!!!!!!

То в університеті платять дуже великі гроші за навчання, а в школі ні. Не потрібно зрівнювати. За ці кошти, що платяться в універі, по розрахункам їм має вистачати на заробітну плату викладачів, на ремонти, на розвиток матеріально-технічної бази

А чому про школи і садки не пишуть??? Там кожного року, як не кожного місяця збирають внески... а в університеті один раз просять за все навчання...

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.