Рейдери захопили державне підприємство на Рівненщині?

Державне підприємство "Смигаторф" зупинилось на невизначений термін. Працівники підприємства відмовились працювати, доки не буде виконана низка їхніх вимог. Тож школи, лікарні, дитячі садочки та інші установи, які опалюють альтернативним паливом можуть залишитись без тепла.
 

Занепокоєння на підприємстві почались після зміни керівництва. Багаторічний директор "Смигаторф"  Василь Пахалюк звільнився навесні цього року. Нині він депутат Рівненської облради, член фракції Партії Регіонів. До речі, за словами страйкуючих, Пахалюк звільнився, бо знав, що на підприємстві будуть неприємні зміни і не хотів, щоб це робили його руками.

Після пана Пахалюка на підприємстві було кілька виконуючих обов’язки директора. Зокрема, тут господарювали Григорій Маноєв та Ігор Давидов. Нині у ДП знову ж таки в.о. директора Ірина Тимощук. Вона ж - керівник ДП "Рівнеторф".

Про хвилювання на підприємстві почали говорити у ЗМІ з літа цього року. А про свій намір оголосити безстроковий страйк працівники повідомили під час зборів колективу в липні. Вранці 11 вересня - втілили його у життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Рівненщині працівники протестують проти приватизації підприємства

Своє рішення люди пояснюють тим, що занепокоєнні змінами, які відбуваються на підприємстві. Працівники підозрюють, що - це рейдерське захоплення. Мовляв є зацікавлені, які хочуть зробити ДП банкрутом, а потім приватизувати його. Також говорять про незаконні звільнення, зменшення зарплат та обсягів виробництва.

- Помінявся менеджмент, прийшли нові директори. З ними прийшли бізнесмени, які хотіли купляти продукцію по заниженим цінам. Працівнику бухгалтерії оголосили дві догани і вона мусила звільнитись. Підприємство йде в тінь. Я можу у такій ситуації працювати? Тож 12 липня звільнився, - розповів колишній начальник транспортного цеху ДП "Смигаторф" Сергій Ващук.

В.о. директора Ірина Тимощук стверджує, що працівники не мають підстав для страйку і всі вимоги – необґрунтовані.

- Сьогодні підстав стверджувати, що підприємство може бути приватизоване немає, - запевняє пані Тимощук. - Ми є захищені законом, який говорить про те, що ми не підлягаємо приватизації. Навпаки, сьогодні розробляється програма розвитку підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Рівненщині жінка після розмови з директором потрапила до лікарні. ВІДЕО

Що ж до можливих звільнень, то вони можуть відбутися виключно для усунення виявлених на підприємстві порушень, стверджує в.о. директора:

- На підприємстві діє наказ, відповідно до якого проводиться процедура скорочення посад і можливо, звільнення працівників. Він вступить в дію 16 вересня, але цей наказ – це перевірка Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства енергетики вугільної промисловості. Було виявлено ряд порушень на підприємстві "Смигаторф". Зокрема, кількість адмінперсоналу апарату правління є необґрунтовано великий - один керівник на трьох працюючих. Відповідно була вимога привести штатний розпис до галузевих вимог і нормативів. Тому процедура скорочення стосується тільки апарату правління.  Жодним чином не стосується робітничих спеціальностей чи посад. Під скорочення потрапляє дев’ять чоловік, але буде зміна структури, їм запропонують інші посади і вони залишаться на роботі.

Страйкуючі вимагають, аби директором підприємства став місцевий житель, який знає особливості регіону та їхнього виробництва. Можливо, емоції стихнуть, коли підприємство очолить вже вище зазначений екс-працівник Сергій Ващук. Документи від колективу по його кандидатурі вже подали на затвердження до "Укрторфу" та Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Поспілкуватися з в.о.директора "Смигаторф" у день страйку прийшли і працівники міліції. Вони були стриманими у своїх коментарях щодо приїзду на місце страйку.

- Недопущення порушення громадського порядку. Ніхто не викликав. Знали, що буде страйк і приїхали, - заявив журналісту сайту "ВСЕ" заступник головного міліціонера Рівненщини, начальник міліції громадської безпеки Олег Берест. Разом із ним на підприємстві у цивільному також був начальник Дубенської міліції Володимир Качан.

Наразі не відомо, доки триватиме страйк. Страйкуючі заявляють, що на компроміс не підуть і почнуть працювати лише за умови виконання усіх їхніх вимог. То ж існує ризик того, що без опалення в Рівненській області залишаться школи, дитсадки, приватні будинки. Тобто усі ті, хто перейшов на опалення торфом.

Сьогодні, 13 вересня по телефону Сергій Ващук повідомив сайту "ВСЕ" про ситуацію на підприємстві:

- У нас нічого не змінилось. Продовжуємо страйкувати. Говорили з Іриною Іванівною (в.о. директора "Смигаторф" Іриною Тимощук, - прим.авт.). Вона нічого не вирішила. Продовжуємо страйк до понеділка.

Довідка:

Дочірнє підприємство ДП "Смигаторф", що знаходиться  в смт. Смига, Рівненської області, Дубенського району виготовляє і реалізує: напівбрикети торфяні, торф фрезерний для с/г, торф фрезерний паливний. Це останній торфобрикетний завод на Рівненщині. Раніше в області працювали аналогічні підприємства у Клесові та Моквині, однак їх закрили.

в.о. директора "Смигаторф" Ірина Тимощук
кандидат на посаду директора "Смигаторф" Сергій Ващук

Коментарі

45 тис грн на півроку на перельоти. По Україні??????

смішно ,щоб Обсцуховський когось захищав?Особливо Обсцуховський захищає державний бюджет катаючись по світу

а чому не написали що нас захищають народні депутати Сиротюк і Осуховський від свободи?
це ж здається ви пані журналістко приїхали в тому синьому бусіку з іншими журналістами яких замовила пані Тимощук?
підіграєте рейдерам?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.