Делегація з Рівненщини налітала чартерним літаком 100 тисяч доларів

Під час візиту до Азербайджану та російського Астраханя голова Рівненської ОДА та мер Рівного разом з делегацію налітали чертерними рейсами суму в майже 100 тисяч доларів. Офіційно чиновники заявляють - платили з власної кишені, адже кошти на відрядження не передбачені. Натомість документи свідчать - платила таємнича рівненська фірма-благодійник. Коли "под крылом самолет о чем то поет зеленое море тайги" чується одне слово - корупція.

Згідно з останніми даними соцопитувань, більшість українців хотіли б «жити як в Європі». Напередодні підписання Президентом України Угоди про асоціацію з ЄС, про євроінтеграцію говорять чиновники і політики незалежно від партійної приналежності. Але в розвиненій Європі є одна суттєві відмінність, яку вочевидь у першу чергу доведеться прийняти громадянам України і її керманичам…

Звикати до європейських стандартів

По-перше, в європейських країнах до чиновника ставлення не як до всемогутнього пана, в якого треба просити: довідку, дозвіл, рішення (необхідне підкреслити), а як до найнятого менеджера. Який виконує державні функції за заробітну плану виплачену з податків. По-друге, у європейців зовсім інше ставлення й до самих податків. Не вдаючись в подробиці особливостей податкових систем в країнах Європи, варто зазначити хоча б те, що громадяни, сплачуючи податки, вимагають від органів влади чіткого виконання своїх функцій та частіше, в порівнянні з українцями, цікавляться на що ці податки витрачаються.

Україна взяла курс на євроінтеграцію і нам, як громадянам потрібно звикати до європейських стандартів. А чиновникам і політикам доведеться змиритись із тим, що потрібно відповідати європейським критеріям влади. І вчитися доведеться разом.  Це власне одна з причин, чому журналісти сайту «ВСЕ» дедалі частіше цікавляться витратами та рівнем життя наших депутатів і чиновників. Та запитувати: за які кошти вони здійснюють свої вояжі?

Нещодавно делегація з Рівненщини, на чолі з головою Рівненської облдержадміністрації Василем Берташем, відвідала з робочим візитом Азербайджан та Російську федерацію, місто Астрахань. Метою візитів, як зазначається в офіційних документах, була презентація економічного та інвестиційного потенціалу Рівненської області. Мета більш ніж благородна, з точки зору розвитку регіону. Звісно, якщо вкладені кошти виправдовуються зиском для Рівненщини. І якщо вигоду, наразі, оцінити дуже важко, то вкладені кошти – мають бути відомі.

Регіональний альтруїзм

Направивши інформаційний запит, щодо витрат на поїздку в Астрахань із зупинкою в Азербайджані, сайт "ВСЕ" отримав відповідь, що «фінансування транспортних витрат на візит делегації здійснювались  за рахунок власних коштів учасників поїздки».

Похвальний альтруїзм, їхати в справах області за власні кошти. Ми запитали імена тих, завдяки кому здійснюється міжнародна діяльність Рівненщини. В Рівненській облдержадміністрації нам надали список учасників делегації, до якої, як виявилось, окрім керівників області і міста, увійшли керівники комунальних підприємств, лікарі, бізнесмени та навіть – співаки. Ось повний список:

1. Василь Берташ – голова облдержадміністрації

2. Олександр Чуприна – заступник голови обласної ради

3. Володимир Хомко – міський голова Рівного

4. Юрій Благодир – народний депутат України (фракція Партії регіонів)

5. Віталій Бойко – начальник обласного управління охорони здоров’я

6. Геннадій Владичук – голова Гощанської райдержадміністрації

7. Юлія Гуменюк – керівник прес-служби облдержадміністрації

8. Олександр Муран – начальник обласного управління міжнародного співробітництва і євроінтеграції

9. Віктор Рудницький – голова Рокитнівської райдержадміністрації

10. Микола Шустов – директор Рівненського обласного контактного центру

11. Петро Бараш – голова Рівненської облспоживспілки

12. Богдан Гапяк – заступник ген директор ТОВ «Пульсар і Ко»

13. Надія Гладкевич – генеральний директор ПрАТ «Реноме»

14. Мар’ян Года – директор ПАТ «Рівень»

15. Галина Давидюк – учасник гурту «Лісова пісня» Міського палацу культури

16. Галина Довжаниця – голова правління ВАТ «Івано-Долинський спецкар’єр»

17. Юрій Єфіменко – власник ТОВ «Промсервіс»

18. Анатолій Камінський – директор ДП «Рівненський науково-виробничий центр стандартизації, метрології і сертифікації»

19. Сергій Качановський – депутат обласної ради

20. Володимир Кислюк – директор ДП «Костопільське лісове господарство»

21. Василь Кьоп – директор ПП «Дизайн»

22. Валерій Коваленко – директор ТОВ «Олександра-тревел»

23. Олександра Коваленко – директор туристичної фірми «Олександра»

24. Олексій Кособуцький – депутат обласної ради

25. Сергій Костючко – генеральний директор ПП «Агро-Експрес-Сервіс»

26. Алла Костючко – фінансовий директор ПП «Агро-Експрес-Сервіс»

27. Євген Кучерук – головний лікар Рівненської центральної міської лікарні

28. Володимир Лазорчик – директор ТОВ «Лазорчик»

29. Ярослав Лащук – директор ТОВ «Аеромережі»

30. Руслан Потапчук – директор ТОВ «Укртехноліс»

31. Леонтій Примачок – директор заготівельно-виробничого збутового комбінату облспоживспілки

32. Володимир Рабінюк – генеральний директор ЗАТ «Речовий ринок»

33. Юрій Романовський – генеральний директор ТОВ СП «Нива»

34. Ольга Рудомська – генеральний директор ТОВ «Агропереробка»

35. Марія Сморчкова – солістка Рівненської обласної філармонії

36. Юрій Супрунюк – генеральний директор ТОВ «УкрТехтоФос»

37. Іван Ткачук – директор Рівненського обласного центру зайнятості

38. Мирослава Толочик – учасник гурту «Лісова пісня» Міського палацу культури

39. Юрій Торгун – генеральний директор ТОВ «Ізотерм-С»

40. Дмитро Янушевський – директор Рівненської агенції із залучення інвестицій «ІнвестІнРівне»

41. Микола Ярощук – президент Рівненської торгово-промислової палати

У документі, навпроти багатьох прізвищ стоїть позначка «за згодою». Як нам пояснили, це означає, що людина погодилась на пропозицію увійти до делегації, відповідно оплативши свою участь (транспортні витрати). Щоправда на умовах анонімності, один з учасників пояснив свої мотиви «згоди».

- Особливої бізнесової вигоди від цієї поїздки немає. Це не той регіон, де можуть бути ринки збуту для продукції нашого підприємства. Але не прийнято відмовлятись, якщо пропонує поїхати губернатор. Та й чого б не поїхати, подивитись, як люди живуть. Тим більше рівень прийому на висоті, – розповів співрозмовник.

Звісно, чому б не поїхати в  таку собі туристичну подорож в хорошій компанії. Тим більше, якщо на це потрібно затратити невеликі кошти. Хоча, а про які кошти йдеться? У відповіді з Рівненської ОДА зазначається, що надати суми витрачених коштів членами делегації «немає можливості, оскільки, відповідно ч.2 ст.21 Закону України «Про інформацію»…. є конфіденційною». Здавалось би тут можна ставити крапку, але…

Чим літали?

В розпорядження сайту «ВСЕ» потрапив цікавий документ: договір між однією з рівненських фірм та ТОВ «Авіаційна компанія «Роза вітрів» на здійснення авіаперельоту за маршрутом Рівне – Габала – Астрахань – Рівне. Керівник фірми, яка укладала договір є серед учасників делегації, а дати перельоту, які містяться в додатку до договору, співпадають з датами візиту Делегації Рівненщини в Азербайджан та Астрахань.

На сайті компанії «Роза вітрів», у розділі «Парк повітряних суден», значиться, що повітряний флот підприємства складається з п’яти літаків Airbus A321, чотирьох літаків Airbus A320 та одного - Airbus A330. В той час як у додатку до договору значиться, що переліт здійснювався літаком Е-145 (очевидно мається на увазі літак Embraer ERJ 145 – ред.). Це регіональний реактивний літак виробництва бразильської авіакомпанії «Embraer». В Україні такі літаки експлуатує лише одна авіакомпанія - «Дніпроавіа». Саме цими літаками, як зазначається на сайті авіакомпанії, здійснюються чартерні авіаперельоти послугами «Дніпроавіа».

Літак Embraer ERJ 145 авіакомпанії "Дніпроавіа"

Салон літака Embraer ERJ 145 авіакомпанії "Дніпроавіа"

Запитаєте, як так буває, що платили одним, а полетіли з іншими? Немає нічого дивного, адже обидві авіакомпанії підконтрольні структурам власника групи «Приват», бізнесмена Ігоря Коломойського. Як то кажуть, яка різниця в яку кишеню гроші класти? Особливо, якщо це не ваші гроші. Але ми все таки поцікавились.

19 тисяч за переліт

А поцікавились тому, що депутати і чиновники все таки люди публічні і в їхніх руках знаходяться блага, які належать всім громадянам. У даному випадку – жителям Рівненщини. І якщо до грошей бізнесменів, нам діла немає, то до витрат чиновників у нас «шкурний інтерес».

Згідно того ж таки договору, вартість перельоту чартерним рейсом обійшлась в 2400 у.о. (трохи більше 19 000 гривень) на одну особу. Непогана вартість щоб «поїхати, подивитись, як люди живуть» враховуючи що це лише переліт. Хоча зрештою, люди бізнесу, які самі заробили свої статки, можуть собі це дозволити особливо не перед ким не звітуючи. Але питання, звідки такі кошти на поїздку у чиновників та працівників комунальних закладів? Особливо зважаючи на доволі невисокі зарплати в державних службовців.

У багатьох європейських країнах це питання задали б чиновникам вголос, а незадовільна відповідь могла б спричинити гучний скандал і навіть відставку. Ми поки що не в Європі, але час починати звикати…

Коментарі

агов, ригоботи, чому більше не захищаєте своїх роботодавців-казнокрадів, уроди? в сраці ваші риги, то й ви свої продажні пельки позакривали, чмошники?

Да зразу видно що стаття заказна. Опозиція як завжди, щоб не робити аби попіаритись. А може їх заздрість мучить?

Ну і в чому проблема? Поїхали за свій рахунок.. Нехай хоч із сто мільйонів - кому це цікаво?? от якби за кошти платників податків - тоді я згідний, кримінал. А так... Багато шуму з нічого. Ми й без того знали, що чиновники - люди небідні, і особисто я не вважаю справедливим рахувати чужі гроші..

Под крылом самолета о чём-то поёт зелёное море тайги. Я про те, що вже якщо і цитувати, то хоча би правильно.

Ей, тролики, придумайте уже накінець то оригінальні ніки, ато таке враженняі, що більше 3 клвсів школи не закінчували.
Ах точно, читайте книги. Розповідають, що допомагає в розумовому розвитку.

Хочуть свободівці вчепитися до керівника області, та не мають за що. Пишуть аби писати, напевно для галочки, щоб в черговий раз відчитатись.

А по моєму, Очільник області догрався, раз дозволяє собі такі прогулянки за незрозумілі кошти.

факти наведені безпідставні, стаття замовлена,а на рахунок хто є замовником то відразу видно опозиція працює у своєму напрямку.

Хтось викинув гроші на вітер з цю статтю! Автор баран, інших слів немає, якщо пишеш під замовлення то хоча б наводити потрібно більш реальніші факти. Якби вам потрапив дійсно оригінал акту і договору, хай навіть копія, то де підписи і печатки з обох сторін? Навіть якщо у замовника немає печатки, то у будь-якому випадку повинен стояти підпис, ПІБ, та напис "б/п", відповідно і зі сторони виконавця/перевізника. Хочу зауважити, що документи, які Ви представили у своїй статті не є дійсними/справжніми, таких актів і договорів може накліпати будь-хто.

Я також почала шукати ПІП автора цієї статті. Щось не знайшла... Заказуха звичайна. Прикро, що все частіше наші журналісти, не бачать очевидних речей - вас як " биків на червоне" використовують теперішні опоненти влади. А факти в статті так собі... Літали службовці, ви опублікували "акти" і " договори". Все чисто і прозоро. А стосовно того "полетів подивитись як люди живуть..", хочу добавити" й себе показати". Слава Богу, не злидні можемо собі дозволити, не тільки до Росіїї літати, і , доречі не за бюджетні кошти.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.