Рівненська митниця: Червонюк сам винен у затримці фур

У Рівному триває черговий скандал навколо Рівненського льонокомбінату. Підприємство не може завести в Україну спеціальну котельню за 670 тисяч євро та звинувачує митницю в зловживаннях. Натомість  митниця звинувачує саме підприємство, яке завчасно не подало документи. 

Як ми писали раніше, рівненський льонокомбінат вирішив відмовитись від використання газу на користь залучення відновлювальних джерел енергії. Для цього замовили спеціальну котельню за 670 тисяч євро, яку зібрали в Австрії  і Німеччині. Тільки от Рівненська митниця її не пропускає на територію України.

- Перші два автомобілі вже приїхали до Рівного та знаходяться на складі тимчасового зберігання під митним контролем. Для того, аби розмитнити їх як котельню, потрібно звернутися до митниці і заявити про ввіз комплектного об’єкту, перелічивши його складові, та отримати відповідний дозвіл. Тоді кожну окрему складову котельні не доведеться розмитнювати окремо, а за одним кодом під одну ставку мита. Проте митниця рівненським текстильникам у цьому посприяти відмовилася, - розповів юрист Рівненського льонокомбінату Віталій Бережнюк.

Натомість начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю головного управління Міндоходів у Рівненській області Леся Тиркус надіслала до редакції лист з іншою точкою зору:

- Одним з нововведень Митного кодексу України, прийнятого законом України від 13.03.2012 №4495-УІ, стала стаття 23 "Попередні рішення", за якою декларанти отримали можливість звернутись до територіальних органів Міністерства доходів і зборів щодо застосування окремих положень законодавства України з питань митної справи. Такі рішення виносяться до початку переміщення товарів через митний кордон України.

Дане право дає можливість декларантам у встановленому законодавством порядку отримати рішення з окремих питань митної справи так би мовити наперед, що у свою чергу дає можливість уникнути затримок митного оформлення, простою транспорту чи інших негативних наслідків для суб'єктів ЗЕД.

Разом з тим, підприємство ТОВ "Т-Стиль" таким правом не скористалось та з відповідною заявою про завчасне отримання дозволу на переміщення "котельні" як комплектного об'єкта до Рівненської митниці Міндоходів не звернулося.

У кінці серпня та на початку вересня на адресу підприємства ТОВ "Т -Стиль" надійшло 2 партії товарів - складові "котельні", які розміщені відповідно до звернення підприємства на їх власному складі тимчасового зберігання, але лише 30.10.13 ТОВ "Т- Стиль" звернулось з заявою до Рівненської митниці Міндоходів щодо прийняття попереднього рішення про класифікацію комплектного об'єкта.

Наразі дана заява перебуває на стадії розгляду в спеціалізованому підрозділі та жодних рішень з даного питання Рівненська митниця Міндоходів не приймала. За результатами розгляду заяви буде винесене відповідне рішення в термін 15 робочих днів, -  повідомили з Рівненської митниці Міндоходів. 

За словами радактора газети "Льонокомібнат" Світлани Сироти, через відсутність порозуміння на місці, юрист Рівненського льонокомбінату Віталій Бережнюк поїхав у Київ до Міністерства доходів та зборів, якому нині підпорядкована митниця, щоб просити міністра захистити від свавілля його підлеглих вітчизняного виробника. У міністерстві Віталія Бережнюка запевнили, що прохання колективу Рівненського льонокомбінату почули і обіцяли сприяти правомірному вирішенню проблеми. Тож нині льонокомбінатівцям залишається чекати втручання міністерства. А якщо чекати доведеться надто довго, то можливо знову доведеться їхати до столиці, щоб цього разу "тонізувати" урядовців, - кажуть на підприємстві.

Коментарі

Чого втекли? Дякувати проффесіоналам-миронам, борькам, затям і т. п. Скільки вже треба цим кровосісям..

Нажаль ще є люди які далі свого носа не бачать - чи не хочуть бачити. Читають "закон" дослівно і бояться піти на компроміс...

100%! У митників всі завжди самі винні. Хто вср..ся - невістка. Вибачайте, що так грубо, але в реальності воно все ще жорсткіше. Митники, як і всі наші контролюючі позвикали, щоб кожен їм щось тягнув із собою. А тим, хто не хоче на лапу давати, закручують гайки.

А тебе жабка душить, чи що? "Бабло дають" тільки в хабарях і відкатах, а гроші зароблятють. Не знав?
Тобі митниця як - "бабло дає" чи нормально платить?

краще хай рівненська митниця пояснить чого 30 субєктів ЗЕД втікли оформлятись до Луцька і вертатись до Рівного не збираються

А тобі, БОТ-крот,ніхто грошей не дає ?:))))))))))))

То ж Червонюк бабло дає вже Бережнюку і Сироті))) хватить)

Кароче не дає бабла Чорвонюк то й получає в щі, йожить систему не можна

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.