У Рівненському "водному" університеті запровадили кріпацтво?

Порушення трудового законодавства, затримка заробітної плати, скорочення викладачів і навіть кріпацтво, - у всьому цьому звинувачують своє керівництво працівники Рівненського національного університету водного господарства та природокористування. З об’єктивних причин  викладач, який нам це все повідомив, попросив не називати його ім’я.  Назвемо його Олександром.

Сайту «ВСЕ» Олександр надіслав лист, у якому детально описав ситуацію у виші.

«Хобі чи робота?! Цікава ситуація склалася з заробітною платою в НУВГП. У жовтні місяці аванс був виплачений всупереч законодавству України 25 жовтня, а не 15 жовтня, як вказано в колективному договорі. У листопаді заробітну плату виплатили сьомого числа, хоча мали б першого. Аванс, що мав би бути виплачений 15 листопада ми не отримали до цього часу.  На запити бухгалтерія відповідає, що кошти затримує казначейство. При розмові з працівниками казначейства, на яких не має впливу керівництво НУВГП, нам розповіли, що це "прохання" керівництва вузу. Працівникам, які отримують виплати у форматі Приват-24, банк надіслав смс про отримання зарплати з назвою «депозит», а це насторожує.

До речі, за останній тиждень з вузу звільнилися виконувач обов’язки головного бухгалтера Сергій Василець та проректор  з фінансово-економічної роботи та виробництва Сергійчук П.М. Як розповіли нам їхніх підлеглі, ті "не хочуть сидіти за виконання неправомірних наказів".

Масові скорочення відбуваються з порушенням законодавства. Так, зокрема, згідно Кодексу України про працю при звільненні мають бути виплачені "розрахункові" в день звільнення, але люди чекають їх не день і не два, хоча за кожен день потрібно платити "неустойку" у розмірі середньоденної зарплати, у вузі цього робити навіть і не збираються, думаючи, що залежні люди не подадуть до суду.

На даний день не виплачені "оздоровчі", які зазвичай виплачують разом  з "відпускними". Керівництво вузу відзвітувалось, що зекономило ці кошти чи то для   бюджету, чи то для вузу, проте скоріш за все  для себе. Сорока казав у вересні: "Та віддамо ми вам їх" (зі зневажливим тоном). До цих пір їх нема, мабуть на депозиті...

При цьому на фоні масового скорочення навантаження на працівників зростає, натомість замість  матеріального стимулювання всі надбавки та доплати скасовано.

Скорочують місцевих працівників, а на роботу приїздять "геніїї" типу "зі званням доктор", що не мають жодного поняття про вищу освіту, і не вміють проводити занять. Вони приїздять із східного регіону України: Донецьк, в основному Запоріжжя та Дніпропетровськ. Оплата останніх становить 12-14 тисяч гривень, коли середня по вузу в 2-3 тисячи...

Кріпатство відмінили у 1861 році, а у НУВГП воно повернулося. Велика подяка за це Сороці та Корецькому».

З цього приводу ми звернулися за коментарем  до виконувача обов’язки ректора НУВГП Миколи Корецького. Він лист назвав брехнею та звинуватив у провокації проти нього голову Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України Дмитра Тарасюка. Буцімто, саме він розповсюджує наклепницькі листи з метою дискредитації керівництва вузу. Микола Корецький спростував описану в листі ситуацію, та запевнив, що заробітна плата видається вчасно у повному обсязі.

- Скажіть Тарасюку, щоб він припинив розповсюджувати наклепи, поки комісія із журналістської етики не розбереться у моїй заяві, - відразу заявив нам Микола Корецький. - Ми обслуговуємося через державне казначейство і ніяким чином не можемо ці гроші покласти на депозит  – це черговий наклеп. Також, у  нас немає жодного викладача з Донецька і Запоріжжя і заробітної плати, як там сказано в університеті немає, максимальна зарплата 5-6 тисяч гривень. Щодо звільнення це правда. Вони звільнилися за власним бажанням.

 Виконувач обов’язки ректора НУВГП Микола Корецький 

На запитання журналіста, чому саме під підозру потрапив журналіст, Микола Корецький зазначив:

- Конфлікт трапився через Інтернет. До мене завітав пан Тарасюк, який лобіював інтереси приватної структури  «Воля» після того, як я попросив його припинити це робити він став мені погрожувати у тому, що підключить усі журналістські сили, щоб скомпрометувати мене. З відповідною скаргою я вже звернувся до прокуратури та комісії з журналістської етики.

Почувши наше запитання, голова Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України Дмитро Тарасюк не став стримувати емоції:

- Він вже звернувся куди хотів, нехай звертається, на здоров’я! Якщо Микола Корецький не дружить з головою, то нехай до лікаря звернеться. У нього якась шизофренія відбувається, що всі на нього пишуть. Нехай веде себе нормально як людина. Він звинувачує мене у написанні листів? Та у нього совісті немає, він втратив почуття здорового глузду взагалі. Те, що вони зробили та роблять в університеті, ще такого скільки я пам’ятаю цей університет не було в його історії.

Тим часом, керівник  прес-офісу Приват-Банку в Рівному Андрій Хмельник запевняє, що покласти кошти на депозит державна структура не може, через те, що їх у банк перераховують через казначейство і кошти є цільовими:

- Це зробити не можливо бо кожна людина сама повинна оформляти депозит – це і підписи, і багато інших документів: паспортні дані, коди, - розповідає Андрій Хмельник. - А щодо смс, це може бути разом із повідомленням про отримання коштів, просто пропозиція відкрити депозитний рахунок, або щось інше. Треба бачити. Це державна структура і кошти отримують із казначейства, коли казначейство перераховує кошти є цільове призначення змінити яке не можна. У «водного» є господарська частина – це кошти благодійні та інші, от цю частину вони можуть використовувати як хочуть.

Коментарі

Цікаво, а де правоохоронні органи? Вони що не знають про ситуацію в НУВГП. Знають, але так само бояться зачепити людей,які при владі.... А про зарплату за грудень 2013 року , хай пан Корецький не обманює. станом на 20 січня її ще не виплатили.

Десь приблизно на початку листопада я був у справах в НУВГП. На одній з кафедр почув таку промову: "Усім негайно перести зарплатні картки з Приватбанку в Альфа-банк". Згодом, вийшовши в коридор, я запитав одного з викладачів. А навіщо змінювати банк? На це він відповів, що Приватбанк тепер проводить проукраїнську політику, його керівництво проти бандитів і корупціонерів у владі, тож Сорока і Корецький вирішили перевести зарплати в російський Альфа-банк. Цікаво, чи все це правда? А якщо правда, то чому ніхто в пресі не заявляє про це?

ТО ДОКИ БУДЕМО ТЕРПІТИ ?!

Покращення, які зробили Сорока та Корецький в НУВГП.
1. Здерли трав’яний покрив в таборі Решуцьк для прокладання дороги до озера. Зрубано кілька дерев, які заважали розширенню дороги. Місяць там працювали техніка та робітники НУВГП. Дорога не зроблена і не буде зроблена, бо вона там не потрібна. Замість трави – пилюка, а коли пройде дощ, то грязюка.
2. В результаті політики «покращення» звільнилося 6 докторів технічних наук, що створило проблеми при акредитації та ліцензуванні в першу чергу технічних спеціальностей.
3. Смерть трьох співробітників НУВГП:
- завідувача військової кафедри Мирослава Чопика
- завідувача лабораторією кафедри нарисної геометрії
- доцента кафедри архітектури Олександра Гур’янова
4. Тиск та викручування рук викладачам за перевищення 65% порогу оцінок «4» і «5». Якщо кількість цих оцінок більша за 65% від кількості бюджетних місць, то заставляють писати викладачів пояснюючі.
5. Постійний психологічний тиск на співробітників. На всіх зборах керівників: «Якщо не будете виконувати вказівки ми Вас звільнимо, а наберемо викладачів з Донецька, Дніпропетровська та Інших міст»
6. Хамство Корецького, який дозволяє собі обзивати співробітників. Не хочеться наводити тут якими словами.
7. Абсолютно не потрібне переселення практично всіх кафедр на нові місця. Ремонт нових кафедр співробітники переважно робили за свої кошти. В наслідок такого переселення були проблеми з аудиторним фондом та можливістю викладачів повноцінно працювати.
8. Примусове «підвищення кваліфікації» в Інституті післядипломної освіти за кошти співробітників.
9. Спроби значно обмежити кількість делегатів на загальні збори трудового колективу та залишити незмінним персональний склад на кілька років.
10. Виділення 300 000 гривень на будівництво басейну на базі відпочинку у Залізному Порту. Це при тому, що друкування навчальних посібників автори змушені здійснювати за свої кошти, а тепер кажуть ще й ті посібники, що мають гриф міністерства.
11. Утворення кафедри «Здоров’я людини та фізична реабілітація», до складу якої увійшли 6 викладачів. Кафедра не має своєї спеціальності, бо її не дозволило відкрити Міністерство освіти…. Придумали абсолютно не потрібні навчальні дисципліни для студентів різних спеціальностей, щоб хоч чимось завантажити викладачів цієї кафедри.
12. Існування мертвих душ на кафедрах, які ні разу не з’являлися на роботі.
13. Невчасна виплата авансу за листопад. Невиплата зарплати за листопад на сьогоднішній день. Затримка авансу за грудень.
14. Низький рівень управлінських рішень: останній приклад: Комплексні контрольні роботи проводяться до 27 грудня, а результати їх виконання треба подати до 23 грудня.

Поганому танциристу - я....я мішають....

А лікарняні куди поділися. Людям сказали не буде, нема грошей. А де вони в чиїй кишені. Людей по скорочували до пів ставки а навантаження залишили попереднє, відтак і зарплатня вдвічі зменшилася, та ще й затримують. А про трійки для студентів щоб не платити стипендію вже вся Україна знає. Що далі вигадають? Керівники хрєнові?

Люди добрі, хочу звернутися до працівників НУВГП. Скільки будемо терпіти ці знущання?. Скільки будемо годувати новостворені кафедри "дармоїдів" де працють професори а навантаження не мають. Чим цікаво вони наберуть години за які мають отримати запрлату. І що це за кафедра реабілітації і таке інше. Чим вони займаються? Не знаю що їм пани наші в особі в.о.ректора та президента наобіцяли, і як вони можуть дивитись в очі викладачам які дійсно працють і не отримують вчасно свою запрлятню.

Працюю в НУВГП, готовий підтвердити інформацію описану в статті, повністю долучаюсь до наведеного вище листа, а на рахунок махінацій із з\п, варто згадати масове примушення працівників та студентів до переходу на обслуговування в Альфа-банку

читаю тут все...чую не в перший раз...постійно від друзів.що працюють в інституті..від чужих людей у маршрутках....чую вже з рік.Читаю і ДИВУЮСЬ....чому всі жаліються і терплять...бояться відкрити рот...бояться втратити роботу....зі 50 опитуваних з інституту жоден не рахував за потрібне поїхати на Майдан (цеж початок повалення цієї системи за керівниками і "новими" викладачами вашого існтитуту).Не жалійтесь-почніть щось робити.а не теревенити.Чим більша кількість "повсталих"людей.тим більше шансів на успіх.В місті є хороші юристи-вони допоможуть вам правильно сформувати шлях до захисту своїх інтересів.Забудьте.що ви виховані та інтелігентні викладачи-боріться за своїми права....можливо навіть і не зовсім чемними методами.

Після появи нової влади все перевернулося з ніг на голову. П’ятірки стали забороненими оцінками їх можна лише дві чи три на групу, а про те щоб перекрити оцінку так це взагалі рахується злочином. Самі викладачі не мають виходу і наперед просять нас вибачення за те що змушені ставити 3. Порядних та тих хто не бере хабарів знижують в посадах або взагалі звільняють. А от тих хто просто вимагає грошей в студентів ставлять завідуючими кафедр. Мені взагалі здається что зміна влади це початок кінця.....погляньте що вони наробили, перетворили НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ на посміховисько!!!!!Аж плакати хочеться...Був би живий Рогалевич Юрій Петрович(царство йому небесне) він би не витимав цього всього!!!!!!

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.