Хто і як відмиває гроші на костопільських дорогах?

Події і факти часто виявляються іншими, ніж здаються на перший погляд. Розглядаючи деталі інколи не вдається побачити всієї картини. Так могло статись, коли в розпорядження сайту "ВСЕ" потрапили документи, які стосуються діяльності фірм, близьких до одного з депутатів Рівненської обласної ради. Могло статись, але не сталося. Коли журналісти почали досліджувати тему, то виявилось, що за окремими фактами, скандалами, протистояннями ховається повномасштабна політично-бізнесова війна. Боротьба за контроль і освоєння бюджетних коштів у Костопільському районі. І окрім вже згаданого депутата обласної ради, в цій війні замішані керівництво міста та області. Вашій увазі другий, з серії матеріалів про те, як "освоюються" бюджетні гроші і хто насправді за цим стоїть.

Костопільські дороги, а точніше кошти, які виділяються на їх ремонт та будівництво, стали приводом для боротьби політиків і чиновників за право контролювати цей процес. Сайт «ВСЕ» продовжує серію публікацій, у яких досліджуються питання відмивання коштів на ремонт та будівництво доріг і людей, кому це може бути вигідно. 

Читайте також: Голову бюджетної комісії Рівненської облради звинувачують у розкраданні коштів

Ще в листопаді минулого року депутати Костопільської міської ради підтримали рішення про виділення коштів на ремонт вулиці Пилипа Орлика, яка на той час вже була відремонтована. Тоді під час сесії, що відбувалася 22 листопада ця тема викликала активне обговорення між деякими депутатами. Зокрема, депутат міської ради Андрій Толочик обурювався, намагаючись вияснити у мера, чому саме ця вулиці потрапила заднім числом до списку тих, що потребують термінового ремонту. Проте рішення таки прийняли.

За словами Андрія Толочика, підтримали його депутати від фракцій «Батьківщина» та «Свобода». 

- Вулицю Пилипа Орлика, яка вже фактично відремонтована включили у перелік тих доріг, де має проводитися ремонт за бюджетні кошти в 2013 – 2014 роках. У міського голови на це досить сумнівні пояснення, що підприємець виконав ремонтні роботи за свої кошти і хоче цю вулицю продати місту. Яким чином міська рада буде визначати переможця робіт, як будуть оформлятися документи – не відомо. Два депутати, які проголосували проти цього рішення тому що порушена процедура були з депутатської групи «Рідне місто», - прокоментував Андрій Толочик. 

У свою чергу міський голова Костополя Євгеній Денисюк під час засідання сесії пояснив це тим, що є підрядні організації, які не встигають виконувати всі роботи, що були заплановані на рік. 

- Чим погано, що вулиця заасфальтована? Ми пропонуємо підприємцям, щоб вони робили вулиці за свої кошти, а міська рада це оплатить, коли будуть гроші. Якщо не в цьому році, то в наступному, - пояснив Євгеній Денисюк. 

Звичайно, нічого поганого у тому, що вулиця заасфальтована немає, якби не одна дрібниця. Адже ділянку дороги, яка була спочатку відремонтована, а потім включена до списку доріг, які цього потребують і оплачена з міського бюджету, проклав підприємець, а за сумісництвом і депутат Костопільської райради, до власної фірми та об'їздної траси.

Тема набула розголосу і зацікавила обласних чиновників. Зокрема, депутат Рівненської обласної ради і голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Олексій Кособуцький написав низку звернень та запитів щодо цієї ситуації ще в минулому році. Більшість з них, за словами депутата, і досі залишилися без відповіді. 

- Я звертався до міського голови Костополя Євгенія Денисюка з проханням у термін до 4 грудня 2013 року надати інформацію про підстави для включення на сесії Костопільської міської ради 22 листопада 2013 року до Переліку об'єктів з ремонту, реконструкції автомобільних доріг на території міста дороги по вул. Пилипа Орлика в місті Костопіль. А також надати копію відповідного рішення та копії рекомендацій постійних комісій міської ради, які дане питання попередньо розглядали та вказати у цій інформації за рахунок зменшення яких призначень внесено вказані зміни. Окрім того, прошу надати проектно-кошторисної документації по даному об’єкту, вказати дату її виготовлення, замовника, вартість робіт. Проте відповіді мені до цього часу не надійшло, - каже Олексій Кособуцький. 

Також, за словами Олексія Кособуцького, він писав депутатські запити до міського голови Костополя Євгена Денисюка з вимогою надати офіційне роз’яснення щодо дій, внаслідок яких до об'єктів, на яких планується провести ремонтні роботи, внесено вулицю П.Орлика, що була фактично вже відремонтована.

- Окрім того, щодо ситуації, яка склалася я звертався до прокуратури та УБОЗу. У результаті цього прокуратура скерувала справу до КРУ. У свою чергу, на моє звернення УБОЗ надіслав відповідь, що зібрано матеріали щодо законності прийняття рішення депутатами Костопільської міської ради та зареєстровані в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення. Матеріали перевірки скеровані до Костопільського РВ УМВС України в Рівненській області, які внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 364 Кримінального кодексу України. Тобто, УБОЗ вбачає у цих діях ознаки правопорушення, - додав Олексій Кособуцький. 

А поки у Костополі виділяють бюджетні кошти на ремонт вже відремонтованої дороги, у місті залишається ще чимало таких, яким побачити асфальт не відомо коли «світить». 

Але не поспішайте робити висновки. Це лише початок історії. Вже в наступних матеріалах ви дізнаєтесь, як розподіляються кошти, хто приймає рішення і як насправді кладуться дороги на Костопільщині.

Далі буде...

Коментарі

Незнаю того пітприемця ,що зробив вул.Пилипа Орлика але він молодець,Костопільським комунальникам е в кого повчитися,то мабуть дороги в Костополі булиб кращі.

Поки йдуть розборки хто більше вкрав Кособуцький вже вложив кошти в чергову нерухомість в Іспаніі. Ще й порадив те саме зробити свому духовному наставнику Віктору Талащуку.

"Кособуцький молодець, ставлюся до нього з повагою. Все тут ясно, він просто не дав бабло вкрасти от йому намагаються помститися." - 100 % це коментар Андрійка Толочика - голови групи "Рідне місто", до якої крім нього самого ще входять костопільські регіонали. До речі, сам Андрійко потрапив до Костопільської міської ради по списку "Фронту змін", тинявся і не знав що робити, поки його не приголубили місцеві регіонали. Тепер його ім’ям підписують всі сумнівні матеріали на шпальтах місцевої газети та виставляють всюди як гарматне м’ясо. Скажу відверто - його шкода, оскільки він в’язався в таку гру, в якій його місцеві наперсточники з Костопільської районної ради (Віктор та Василь) обов’язково кинуть!

Вітя Талабан, Вася Монах, Алеха Косой - одна бригада , яка багато років талабанить гроші на костопільщині. А голова Костопільської РДА Коваль їх панічно боїться. Вони вже знагліли так, що з ним і не діляться.

Всі знають що в Костопільському районі дороги робив Кособуцкий мабуть ця дорога пройшла мімо його кармана!!!!!!!!

Кособуцький молодець, ставлюся до нього з повагою. Все тут ясно, він просто не дав бабло вкрасти от йому намагаються помститися.

Та то всiм ясно що камiнь в кособуцького обернувся бумерангом Кривку,який став за цим усiм

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.