Дорожні війни у Костополі: за ким правда?

Події і факти часто виявляються іншими, ніж здаються на перший погляд. Розглядаючи деталі інколи не вдається побачити всієї картини. Так могло статись, коли в розпорядження сайту «ВСЕ» потрапили документи, які стосуються діяльності фірм, близьких до одного з депутатів Рівненської обласної ради. Могло статись, але не сталося. Коли журналісти почали досліджувати тему, то виявилось, що за окремими фактами, скандалами, протистояннями ховається повномасштабна політично-бізнесова війна. Боротьба за контроль і освоєння бюджетних коштів у Костопільському районі. І, окрім вже згаданого депутата обласної ради, в цій війні замішані керівництво міста та області. Сайт «ВСЕ» публікує третій матеріал, з серії про те, як «освоюються» бюджетні гроші і, хто насправді за цим стоїть.

У минулих публікаціях сайт «ВСЕ» розповідав про те, що депутата Рівненської облради та голову постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Олексія Кособуцького костопільські підприємці звинуватили у шахрайстві, він їх – у помсті та політичній грі. Причиною цього став конфлікт між приватним підприємством «Іжпобутсервіс» та фірмами-виконавцями робіт. Останні стверджували, що засновницею «Іжпобутсервіс», начебто, була дружина Олексія Кособуцького – Оксана. Та за інформацією із Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, засновником приватного підприємства «Інжнобутсервіс» є мешканець Костополя Андрій Омелях.

Читайте також: Хто і як відмиває гроші на костопільських дорогах?

Читайте також: Голову бюджетної комісії Рівненської облради звинувачують у розкраданні коштів

Досліджуючи тему далі виявилося, що у цій історії багато «темних плям». Зокрема, як повідомили сайту на умовах анонімності власні джерела, ПП "Іжпобутсервіс" мала певні фінансові відносини з ТОВ "Українська деревообробна компанія", яке належить Олексію Кособуцькому. А саме, як стверджує наше джерело, під час допиту в міліції підприємцям-виконавцям робіт повідомили, що всі кошти, які надходили з управління капітального будівництва Рівненської ОДА на рахунки ПП "Іжпобутсервіс" були напряму перераховані на рахунки ТОВ "УДК".

Сьогодні сайту до "ВСЕ" надійшла інформація про те, що зараз ТОВ "УДК" перевіряють працівники УБОЗу. Зокрема, вони вивчають документацію фірми. Олексій Кособуцький у телефонній розмові підтвердив цю інформацію.

- Так, дійсно, на моїй фірмі «Українська деревообробна компанія» здійснюють обшук, який триває з 7 години ранку. Перевіряють всю документацію фірми, шукають будь-які документи, які стосуються ПП «Іжпобутсервіс», думають, що вони знаходяться тут. Але ніяких документів вони знайти не можуть, бо їх немає. Я оцінюю це виключно як політичну гру, маневри, не більше. Це «привіт» від моїх костопільських земляків за мій контроль по дорогах, - зазначив Олексій Кособуцький.

Чим завершиться ця перевірка - наразі питання відкрите.

Тим часом, перевіряючи інформацію, яка містилася в офіційному зверненні групи підприємців-виконавців з Костопільського району до голови Рівненської ОДА Василя Берташа та голови Рівненської облради Юрія Кічатого журналіст натрапила на певні неточності.

Зокрема, підприємці зазначили, що Олексій Кособуцький шахрайськими методами привласнює кошти з держбюджету, які виділяються на будівництво білощебеневих та асфальтних доріг у Костопільському районі. За інформацією підприємців, так сталося у випадку з ними. Адже у 2012 році між приватним підприємством «Іжпобутсервіс» (яке вони припусують Кособуцькому) та низкою підприємців було укладено договори на надання послуг та договорів на купівлю-продаж матеріалів на будівництво білощебеневих та асфальтних доріг у Костопільському районі.

Тим часом, у Рівненській обласній державній адміністрації повідомили, що бюджетні кошти на будівництво доріг у 2012-2013 роках не передбачалось. Процедур конкурсних торгів замовником, а саме департаментом з питань будівництва та архітектури Рівненської облдержадміністрації, не проводилось.

Разом з тим у Рівненській ОДА повідомили, що в 2012-2013 роках за рахунок коштів субвенцій з державного бюджету та коштів спеціального фонду обласного бюджету, у  Костопільському  районі проводились капітальні та поточні ремонти вже існуючого дорожнього покриття. На ремонти доріг у 2012 році  виділялось 6455,115 тисяч гривень, з яких освоєно – 5375,134 тисяч гривень. А всі об’єкти включені до переліків фінансування в 2012 році не потребували проведення конкурсних торгів. 

А в 2013 році було передбачено на ремонти доріг в Костопільському районі 6638,437 тисяч гривень, з яких освоєно 2761,976  тисяч гривень. За результатами проведення конкурсних торгів заключено п’ять договорів підряду на загальну суму 849,5 тисяч гривень, з яких станом на 01.01.2014 року освоєно 474,740 тисяч гривень.

У свою чергу, начальник СЗГ УМВС України в Рівненській області Тамара Лисенко підтвердила інформацію, що слідчим відділом УБОЗ УМВС України в Рівненській області відкрито кримінальне провадженняза частиною 5 ст. 191 Кримінального кодексу України щодо розкрадання бюджетних коштів посадовими особами ПП "Іжпобутсервіс". За словами Тамари Лисенко, наразі триває досудове слідство, тому деталі справи не можуть розголошувати.

А поки готувався матеріал у розпорядження сайту "ВСЕ" потрапили ще деякі документи по суті справи. Але це вже тема наступної публікації. За ким у цій історії правда – питання не з легких, адже у кожної із сторін вона своя та факти говорять самі за себе. Тому не поспішайте робити висновки. Це лише початок історії. Вже в наступних матеріалах ви дізнаєтесь, хто саме приймає рішення і як насправді кладуться дороги на Костопільщині. 

Далі буде...

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.