Що буде з гривнею? - прогноз рівненських банкірів

Упродовж останніх двох тижнів гривня по відношенню до американського долара суттєво "впала". Подекуди за один долар просили більше 9 гривень. І хоча, зараз долар дещо подешевшав, ситуація на валютному ринку України залишається нестабільною. Експерти кажуть, що для цього є низка об’єктивних та суб’єктивних причин. Яких саме - спеціалісти рівненських банків розповіли сайту "ВСЕ".

"Новий офіційний курс гривні, відображає реальну ситуацію в економіці України"

За інформацією, наданою керівником прес-офісу "ПриватБанку" в Рівному Андрієм
Хмельником, новий офіційний курс гривні, відображає реальну ситуацію в економіці України. 

- Девальвація гривні зумовлена, в першу чергу, зовнішньоекономічними чинниками. Зокрема, через пом'якшення програми з викупу облігацій і цінних паперів у США валюти розвиваються і відносно розвинених країн відчувають колосальний тиск. За останні дні турецька ліра втратила 19% вартості, російський рубль - 9%. Українській економіці важко не йти за економічними сусідами. Проте прив'язувати офіційний курс гривні до ринкового необхідно було ще два-три місяці тому, але цього не сталося через політичну ситуацію. Адже наразі не економічні реалії диктують рішення, а політична ситуація, і багато хто стає її заручниками. Коли курс диктує не економіка, а політика - горе економіці.

Щодо ситуації у Рівному, то за словами Андрія Хмельника, не зафіксованого значного зростання обсягів клієнтських операцій, в першу чергу, купівлі валюти, зняття коштів з поточних рахунків і депозитів. 

- Обсяги купівлі валюти населенням залишаються на середньому рівні минулого року, а депозитний портфель банку з початку січня збільшився майже на 2 млрд грн. Також жодних обмежень по банківським операціям, в тому числі й купівлі-продажу  іноземної валюти, не має, - додав Андрій Хмельник. 

«В Україні відбувається штучне коливання курсу гривні»

На думку менеджера консультанта «ВТБ-Банку» Вікторії Гузь, наразі в Україні курс гривні нестабільний і така ситуація протримається ще найближчим часом.

- Я думаю, що відбувається штучне коливання курсу гривні і є люди, яким це вигідно. Також це пов’язано із політичною ситуацією, яка зараз склалася в Україні. Проте я б не радила зараз починати скуповувати долар, адже через певний час він все одно впаде. Адже схожі коливання курсу валют в Україні вже були, - каже Вікторія Гузь. 

«Курс валюти стабілізується тоді, коли стане стабільною політична ситуація в Україні» 

За словами начальника відділення «ДельтаБанку» у Рівному Ганни Гадак, ситуація, яка склалася сьогодні на валютному ринку в Україні тимчасова і ажіотаж навколо купівлі долару штучний.

- Чим більший попит серед населення має долар, тим більше росте його курс, - пояснює Ганна Гудак. – Тобто, якщо люди заспокояться і не будуть створювати навколо цього ажіотаж, то курс може стабілізуватися. Окрім того, через обмеження на купівлю долара на міжбанку для юридичних осіб, які ввів Національний банк України у людей теж виникла паніка. Адже зараз юридичні особи не можуть купувати долар більше ніж на суму 150 тисяч гривень в еквіваленті. Також свій відбиток дала і політична ситуація в Україні. Адже будь-яка політична криза впливає на людей, а відповідно й  на курс валют. Як правило, кожна політична криза спричиняє збільшення курсу валют. І тому, коли стабілізується ситуація в країні, тоді й стабілізується курс. Адже зараз кожен виступ на Майдані впливає на поведінку людей і вони починають панікувати та купляти валюту. Хоча мені здається, що цього не варто робити.

«Курс валют коливається через неспокійну ситуацію в Україні»

У свою чергу спеціаліст по роботі з клієнтами «Volksbank» Юрій Позняковський теж пов’язує коливання курсу валют з нестабільною ситуацією в країні.

- Коли ситуація в країні нестабільна, тоді й нестабільний курс валют. Я думаю, що в Україні коливання курсу можуть ще тривати до шести місяців. Проте, як на мене навколо цього не потрібно робити ажіотаж та купляти валюту, - каже Юрій Позняковський.