У Рівному громада повстала проти самовільного будівництва на Пагорбі Слави

Стільки громадських активістів із різних організацій, чиновників, депутатів та правоохоронців в одному місці, напевне, давненько вже не збиралося. А місцем збору став рівненський Пагорб Слави на якому невідомий забудовник вирішив побудувати заклад громадського харчування. Щоправда, замість вісьми соток землі, які Рівненська міська рада надала в оренду ще в 2008 році, забудовник обгородив парканом значно більшу територію.

 

От власне невідомий паркан заввишки у 3 метри в парковій зоні і зацікавив громадськість. Вже кілька тижнів у Рівному активно обговорювалося, що за ним відбувається.

Сумніви ніби розвіяв начальник міського управління земельних відносин Василь Парчук, який зазначив, що у 2008-му році трохи більше 8 соток землі Пагорба Слави на сесії міської ради було передано в оренду фірмі "Офіс-Дизайн". 

- Після цього міськрада уклала із ними договір про цю оренду. Все законно. Але земля виділялась виключно для будівництва об`єкта громадського призначення. Багатоповерхівки там бути не має, лишень щось накшталт кафе, ресторану тощо. Поки ж про плани будівельників влада міста не знає, - сказав Василь Парчук.

Також Василь Парчук запевнив, що вплинути на ситуацію з будівництвом на Пагорбі Слави не в компетенції міської влади, адже її представники не наділені такими повноваженнями. 

Проте миритися з таємничим будівництвом у парковій зоні активна громада Рівного не забажала. І сьогодні близько двохсот активістів «Правого сектору», «Жіночої сотні», «Рівненської варти», ГМ «ОПОРА», «Бойового молоду», «Громадського контролю» та інших зібралися на акцію громадського спротиву з приводу будівництва на Пагорбі.

Долучилися до них і депутати Рівненської міської та обласної рад.  Відтак активісти частково знесли таємничий паркан, адже, як виявилося, він поки що … нічийний. Принаймні, фірми-забудовника не знають ані представники міської ради, ні міліція, яка зараз саме встановлює хто і чому захопив паркову землю. 

Проходило це під контролем правоохоронців, які спочатку спостерігали за процесом, а потім таки попросили активістів не зносити паркан. 

У свою чергу начальник Рівненського міського відділу міліції Руслан Мельник зазначив, що в діях активістів він не вбачає порушення, адже земля була обгороджена незаконно.

- Наразі за цими фактами 1 травня цього року відкрито кримінальне провадження, яке попередньо кваліфіковано як незаконне захоплення земельної ділянки, незаконне будівництво на цій земельній ділянці та щодо незаконної вирубки лісових насаджень. Зараз тут працюють правоохоронці, які з’ясовують всі обставини за цими фактами та встановлюють причетних осіб. Також проводиться низка заходів щодо перевірки офіційності встановлення паркану навколо території, знесення шару грунту та вирубки лісу. Триває слідство. У ході надходження офіційних документів, будуть вжиті відповідні заходи. Зокрема, слідчими Рівненського міськвідділу міліції вже підготовлені документи на призупинення ведення будівельних робіт, якщо їх незаконність буде підтверджена, - повідомив Руслан Мельник.

А поки міліція шукає причетних до таємничого будівництва громадські активісти вважають, що знаходяться на території, яка перебуває у власності територіальної громади міста і вони мають право звільнити її від осіб, які самовільно захопили паркову землю. 

Як зазначив представник ГМ «ОПОРА» Роман Мартин, з цим будівництвом склалася така ситуація, що певна фірма самовільно захопила понад 60 соток землі у парковій зоні на території Пагорбу Слави та розпочала тут незаконне будівництво.

- Ми бачимо, що на це будівництво немає абсолютно ніяких документів, осіб, які моли б пояснити, що тут будується і на яких підставах. Також ми бачимо бездіяльність правоохоронних органів, які, напевне, покривають це незаконне будівництво і не вживають жодних заходів з цього приводу, - вважає Роман Мартин.

Тим часом голова Рівненської облради Михайло Кириллов, який також прийшов на місце самовільного будівництва на Пагорбі Слави, розповів, що до нього звернулися представники громадськості і повідомили про ситуацію на Пагорбі Слави.

- Сьогодні на місці будівництва переміряли територію і, як мені сказали, тут вийшло 68 соток землі. Відтак, викликали правоохоронців, які поки я не втрутився чомусь не приїжджали. Також я дав доручення у профільні управління та служби розібратися у ситуації і прийняли рішення щодо законності або незаконності цього будівництва, - сказав Михайло Кириллов.

Зараз, як запевнили і правоохоронці, й чиновники всі обставини щодо законності будівництва у парковій зоні встановлюються. Відтак, більше інформації стане відомо вже через 10 днів після відповідних перевірок.

Наразі, ж дехто з представників громадських організацій каже, що до них вже зверталися якісь люди, мовляв, що вони представники забудовника та пропонували домовитися, щоб мирно вирішити питання будівництва на Пагорбі Слави.

Також, у Рівному подейкують, що у парковій зоні розпочали будівництво не закладу харчування, як зазначалося, а житловий будинок, у якому одна з відомих будівельних фірм вже пропонує придбати квартиру. Правда чи ні – важко сказати, можливо, світло на цю історію з таємничим будівництвом проллє розслідування, яке розпочали правоохоронці. Принаймні, вони у цьому запевнили громадськість. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.