“Секонд-хенд” у Рівному може подорожчати у 6 разів

 

Влада України найближчим часом планує підписати економічну частину Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Якщо до деяких пунктів Угоди не внести зміни, товари категорії “секонд-хенд” суттєво підскочать у ціні. Про це повідомили в прес-службі ГО "Час дій".

 

Нещодавно у Міністерстві промислової політики України провели нараду, яка стосувалася упорядкування ввезення і продажу “секонд-хенду”. Але на неї не запросили представників Асоціації дилерів “секонд-хенду” України, яка об’єднує провідних бізнесменів цього сектора ринку. На нараді говорилося про те, що, відповідно до додатку 1‑В Угоди про Асоціацію з ЄС, ввізна ціна на “секонд-хенд” становитиме 30% від середньої ціни за попередній рік митної вартості одягу трикотажного та текстильного. А торік ця ціна становила 19,75 долара. Тож виходить, що цього року може бути встановлена ввізна ціна на секонд-хенд - 5,93 дол./кг. В перекладі з мови цифр це означає, що якщо навіть хто-небудь коли-небудь і зможе завезти в Україну секонд-хенд за такою ціною, то він ніколи не зможе його продати. Тобто фактично “доступний” раніше для більшості пересічних українців одяг стане зовсім не доступним. Цинізм ситуації полягає в тому, що керуючись власними корисливими спонуканнями, лобісти пропонують встановити саме такий рівень ввізних мит в багатотомному додатку 1‑В договору про Асоціацію з ЄС ( “Договір про зону вільної торгівлі”). Втім, оскільки Євромайдан скинув корумповану бандитську владу, постає питання про перегляд умов Угоди асоціації з ЄС з цього питання. Адже якщо цього не зробити, то легальне існування бізнесу з продажу секонд-хенду стане в Україні неможливим та неминуче дасть поштовх розвитку нових корупційних схем, покликаних замінити ті, що використовувалися в останні роки злочинним оточенням Віктора Януковича.

Переважна більшість підприємців, які займаються реалізацією такого роду продукції імпортного легпрому, зацікавлені саме в існуванні цивілізованих умов прозорої та легальної роботи в цьому секторі, який є місцем працевлаштування близько 500 тисяч громадян держави.

Автори початкового варіанту цього документа, напевно, зникли. Але, схоже, і нинішнім слугам народу немає ніякого діла до цього народу. Тому хотілося б їм нагадати, що секонд-хенд — це єдина можливість одягнутися для пенсіонера і малозабезпеченого українця, це джерело поповнення гардеробу для юного неформала і можливість прояву індивідуальності для модниці, це спосіб самовираження для художника. Тобто можливість купити секонд-хенд є проявом свободи вибору. А пошуки причин для того, щоб “взяти і заборонити” його, є спробами цю свободу обмежити. В разі підписання документа саме в такій редакції, без відповідного суспільного і експертного обговорення відбудеться відновлення корупційної піраміди, проти якої більшість українців так відчайдушно боролась. Хороша ідея - підвищити конкурентоспроможність вітчизняного виробника рішучою боротьбою з контрабандою товарів (в т. ч. виробів легкої промисловості) - в результаті виявиться просто пропозицією підняти мита до небачених раніше розмірів, що створить нову корумповану схему ввезення “секонд-хенду” в Україну. Чи не проти цього протестував народ України? Отже, як зазначає голова Асоціації дилерів "секонд-хенду" В. Мясоєдов, необхідним є публічне обговорення та якісна експертна дискусія з питань “секонд-хенду” для встановлення, відповідних міжнародним стандартам, норм, правил та умов життєдіяльності цього сегменту ринку.

на правах реклами

Ключові слова: 

Коментарі

Для початку, зарплату встановіть мінімальну хоча б 5000 грн (при теперішніх цінах) і виплати матерям-одиночкам від 3000 грн, а не 310 грн, а потім підвищуйте ціни на секонд..уроди!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.