У Рівному чиновник погрожував депутату "відірвати голову"

Депутат Рівненської міської ради Олександр Чубай та начальник управління Держземагентства у місті Рівному посварились через земельні питання. Черговий конфлікт виник прямо у перерві сесії Рівнеради.

Депутат Олександр Чубай під час сесії зробив зауваження Роману Греську, що той, нібито, не має права візувати земельні документи, які готують на розгляд сесії Рівнеради. 

Відео: Рівне 1

Пізніше начальник управління Держземагентства підійшов до депутата Чубая і між ними відбулась якась коротка розмова. Після неї депутат на всю сесійну залу заявив, що Роман Гресько погрожує йому "відірвати голову". Також Олександр Чубай зазначив, що сприйняв це як погрозу і якщо з ним щось станеться до цього може бути причетний Роман Гресько.

- Роман Яремович, будучи злим і роздратованим висловлювався швидко, без посмішок, з насупленим виглядом. Дослівно він мені сказав наступне: "ти не зрозумів з ким зв'язався, тобі голову відірвуть. Я тобі це гарантую." Після цього Гресько повернувся до депутата, який стояв поруч, і додав: "в присутності депутатів обіцяю, що тобі відірвуть голову". Він повторив це кілька разів, у цей же час, взявши мене рукою за горло і почавши здавлювати. Я зрозумів, що він не жартує і почав голосно озвучувати його погрозу в сесійній залі. Він відійшов і почав мене обзивати. Я думаю, що причиною цього стало те, що я висловився, що начальник Держземагенства не має законних підстав на візування проектів рішень міської ради і робити це без повноважень. Цим він порушує ст. 19 Конституції України. Зокрема, своїм візуванням Гресько впливає на рішення сесії, в тому числі й на голосування депутатів. Адже погоджувати проекти рішень і готувати їх можуть лише посадові особи органів місцевого самоврядування. Крім того, кілька років тому Роман Яремович на своїй посаді не лише незаконно візував, але й готував проекти рішень. Ця практика припинилася після заперечень нашої комісії з питань регламенту. Тоді Гресько мені вперше погрожував. Я сприймаю ці погрози, як такі, що пов'язані з моєю депутатською діяльністю. Тому, якщо зі мною щось трапиться, я вважаю, що в цьому буде винним він. У нього серйозні наміри. І я думаю, що не маю права мовчати, коли посадова особа порушує законодавство та погрожує моєму життю, - вважає Олександр Чубай.

У свою чергу Роман Гресько, у коментарі журналісту сайту "ВСЕ" сказав, що не обіцяв "відривати голову" Олександру Чубаю. Хоча й припустив, що таку "процедуру" з міським обранцем можна було б провести.

- Звичайно, Олександру Васильовичу можна було б "відірвати голову", але я такого йому не казав. У перерві сесії ми зіткнулися у проході і Олександр бурхливо відреагував на моє прохання пройти. Можливо, у чоловіка приступи якоїсь хвороби. Я на його заяви відреагував спокійно, - додав Роман Гресько. 

Як би там не було, але причиною конфлікту стало питання контролю над земельними рішеннями. Щоб прояснити ситуацію, ми звернулись до експерта. Як зазначив голова ГО "Рівненський центр "Соціальне партнерство" Сергій Пінчук, депутат зробив слушне зауваження Роману Греську. Адже на його думку чиновник "земельного" управління насправді не має права візувати проекти рішень для сесії Рівнеради.

- Агенство Держкомзему - є органом виконавчої влади, а Рівнерада - органом місцевого самоврядування. Згідно ст. 71 Закону України "Про місцеве самоврядування", виконавча влада не має права втручатися в роботу органів місцевого самоврядування. Тому я вважаю, що це питання потребує детального вивчення, можливо, втручання прокуратури для того, щоб з'ясувати, чи можна візування документів Держземагенством до розгляду сесії Рівнеради трактувати, як втручання в її роботу, - коментує Сергій Пінчук.

Виходить, причиною конфлікту стало питання: хто впливатиме на "земельні" рішення міської ради?

Коментарі

А как же навыки бокса? Кроме как пиарится нужно еще уметь сдачи давать.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.