Як рівнянам зекономити на "комуналці": автономне опалення, бойлери, лічильники

З підняттям тарифів на комунальні послуги все більшої актуальності набуває питання про встановлення автономної системи опалення, болерів, лічильників тощо. Щоправда, зекономити у такий спосіб можуть не всі рівняни, адже ці процедури чітко регламентуються законодавством. 

Що потрібно для того, щоб перейти на автономну систему опалення, чи вдасться зекономити в такий спосіб та хто через особливості побудови будинку не зможе цього зробити? Про ці та інші комунальні моменти читайте далі у матеріалі.

Як повідомили в управлінні ЖКГ Рівненської міської ради, встановлення автономного опалення та відключення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання відбувається відповідно до вимог чинного законодавства.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630(із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 31.10.2007 №1268) п.25 відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Відповідно до затвердженого наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 №4 (із змінами, внесеними наказом Мінжитлокомунгоспу від 06.11.2007 №169) «Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання», передбачено відключення житлового будинку вцілому, а не окремої квартири. 

Для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого теплопостачання його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП. У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник (власники) будинку зазначає причини відключення. 

До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. 

Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку (п. 2.1 Порядку у редакції згідно наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06.11.2007 року № 169).

Журналісти сайту «ВСЕ» вирішили поцікавитися у мешканців Рівного, як вони ставляться до підняття тарифів на комунальні послуги і чи шукатимуть способи економити. Виявилося, що рівняни не проти економити на «комуналці», встановивши автономне опалення, або ж обмежившись бойлерами та лічильниками.

Сергій Кокорський, представник автомобільно-спортивного об'єднання Рівного "VSOP-CLUB":

- До подорожчання тарифів на воду ставлюся адекватно, оскільки галузь водопостачання із такими тарифами як зараз є збитковою. У мене централізоване гаряче водопостачання. Користуюся бойлером, але лишень тоді, коли припиняється постачання гарячої води централізовано. Наразі, як фахівець, можу заявити, що вигіднішою була колонка, але, враховуючи ситуацію із газом, та невідомою його ціною в подальшому для населення, важко дати адекватну відповідь на це питання.

Андрій Токарський, громадський активіст:

- Вважаю, що ціна повинна відповідати реальним затратам. Не повинен споживач сплачувати за прорахунки підприємства, що надає послуги і за борги інших споживачів. Також не має держава та місцевий бюджет платити замість споживача частину вартості надання послуг, щоб таким чином її зменшити. Я за обґрунтовану вартість за надані послуги. Особисто я користуюся централізованим опаленням, але не використовую колонку та бойлер.

Павло Алексієвич, маркетолог:

- Я ставлюсь до подорожчання нормально. Готовий платити більше, бо розумію, що це така ринкова ціна. В Європі ціни вищі, там також думають, як оптимізувати витрати на "комунальні", використати енергозберігаючи технології та заощадити. Особисто я користуюся колонкою, бо це зручно - завжди гаряча вода, можна самому контролювати споживання, температуру. Що вигідніше: колонка чи бойлер - не знаю. Але навіть якщо бойлер був би вигідніший, я згідний переплачувати за зручність.

Євгеній Васильєв, доцент Рівненського інституту Слов’янознавства:

- До подорожчання тарифів ставлюся з розумінням. Користуюся колонкою, бо живу у помешканні, де вона встановлена.

Тим часом у ТОВ «Рівнетеплоенерго» повідомили, що станом на 1.06.2014 року, установа надає послуги теплопостачання 60 179 абонентам, а гаряче водопостачання — 40 090 абонентам.

У свою чергу, комунальники в один голос радять – якщо рівняни хочуть зекономити на оплаті за надані послуги, нехай встановлюють лічильники і платять лише за те, що споживають.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.