У Рівному за економію "бюджетного" газу відповідатиме приватна компанія

Не секрет, що прийдешня зима буде важкою для України. Важкою і прохолодною. На фоні військового конфлікту на сході країни, до якого причетна Росія, ми змушені будемо обійтись без російського газу. І нібито вже влада почала до цього готуватись. Почала – добре. Але як?

Минулого тижня делегація обласної влади Рівненщини побувала у Кабінеті міністрів де презентувала програму скорочення споживання блакитного палива аж на 30 відсотків. Щоправда, якими саме методами – поки невідомо. У розпорядженні сайту поки що немає повного тексту документу.

Однак здивував один цікавий факт. Написану в кабінетах обласної ради і адміністрації вже затвердили в Києві. А після того облдержадміністрація направила запити в районні державні адміністрації з вимогою надати пропозиції щодо скорочення споживання газу. Виникає питання: а як же тоді писалась обласна програма, якщо пропозиції районів лише починають надходити в область? Невже показники і цифри, як і при попередній владі, беруться там, де їх зазвичай найбільше – на стелі?

Але зараз мова не про те. Чи не найбільша частка споживання газу в області припадає на місто Рівне. Відповідно тут і мають докладати чималих зусиль для економії. Попри те, що міський голова Володимир Хомко відпочиває, взявши відпустку. Робота, судячи з документів на сайті міськвиконкому, ведеться.

Днями на сайті з’явилось розпорядження за номером 580-Р "Про призначення відповідальних осіб за реалізацію заходів щодо скорочення споживання природного газу" за підписом секретаря Рівненської міської ради Андрія Грещука. З-поміж іншого у документі дивує пункт №1, за яким відповідальність за реалізація заходів економії, у тому числі й в бюджетних установах, покладається на директора ТОВ "Рівнетеплоенерго" Степана Коропецького.

ТОВ "Рівнетеплоенерго" приватна компанія, якій міські депутати рік тому передали майже всі тепломережі міста в оренду. Злі язики тоді ще говорили про зацікавленість міського голови в цій оборудці. Його опоненти наголошували, що в інтересах міста дати працювати на ринку кільком компаніям, аби мінімізувати ризики та стимулювати конкуренцію. Однак міські тепломережі все ж опинились під монопольним впливом. Від діяльності цього підприємства залежить наявність тепла і гарячої води. Але менше з тим…

Тут варто задати питання, на підставі чого влада міста покладає відповідальність за скорочення споживання газу на директора ПРИВАТНОЇ структури. Яка, перш за все, як і будь-який приватний бізнес, націлена на отримання максимального прибутку і вигоди. Виходить, у власників "Рівнетеплоенерго" попросили зменшити свої прибутки на 30 відсотків. Ви в це вірите?

До речі, одним з найбільших споживачів природного газу є ПрАТ "Рівнеазот". Однак у документі немає прізвища, скажімо, Дмитра Фірташа, як власника підприємства. І на нього міська влада не покладає зобов’язань зі зменшення споживання. Чому? Правильно: бо який вплив на власників і керівників хімічного гіганта має міський голова чи його заступники?

Це не означає, що на владу міста падає підозра в організації якихось схем чи махінацій. Просто дивує логіка, якою користуються керівники міста, видаючи свої розпорядження. Хоча, можливо, ми й помиляємось і "Рівнетеплоенерго" добровільно відмовиться від третини своїх потенційних прибутків.

Читайте також:

"Рівнетеплоенерго" дозволили стати монополістом

Рівненське тепло в могилу

Коментарі

ПрАТ "Рівнеазот" має ліцензію на постачання та збут газу і володіє власним газом, за який здійснена передоплата.
До закупок Нафтогазу, Кабміну, контрактів України - ця компанія не має стосунку.

Хороший аналіз. Люди повинні думати своїм мозком, а не бути сліпими вівцями!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.