Рівнян чекають проблеми з теплом, про які попереджали Хомка

Рівнянам знову доведеться платити більше за опалення та гарячу воду. Жителі міста ще не встигли порахувати збитки сімейного бюджету від липневих підвищень, як Нацкомпослуг ухвалила нові підвищення тарифів.

 

 

 

Для "Рівнетеплоенерго” із 1 серпня встановлені нові тарифи на послугу з централізованого постачання гарячої води для населення. І це при тому, що останнє підвищення тарифів було лише 1 липня цього року.

Відповідне рішення Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг прийняла 18 липня. Попереднє рішення цієї комісії щодо підвищення тарифів було 6 червня цього року.

Із 1 серпня, рівно через місяць після встановлення нових тарифів на теплопостачання та гарячу воду, у Рівному та Полтаві тарифи зросли знову: у Рівному гаряча вода подорожчала на 59 коп. (із 31,56 грн до 32,15), у Полтаві – на 2,55 грн (із 25,60 грн до 28,15).

Найцікавіше те, що це підвищення тарифів Нацкомпослуг ухвалила без будь-яких клопотань з боку теплопостачальних компаній. "Рівнетеплоенерго", за словами директора С. Коропецького, про це довідалося постфактум і навіть не знає, які зі складових тарифу були збільшені, або що нове було додано. У вівторок планує їхати в Київ для з'ясування такого неочікуваного подарунку...

А розмір подарунку немаленький: розрахунково рівняни споживають на рік 1325 тисяч кубів гарячої води. Тобто, ні з того, ні з сього, а 780 тис. грн "накинули". У Полтаві ще більше споживають – понад 3 млн кубів. Так що "Полтаватеплоенерго" отримає додатково 7,7 млн грн на рік. Яка приємна несподіванка, – написав на своїй сторінці у Фейсбук голова правління Центру "Соціальне партнерство" Сергій Пінчук.

"Рівнетеплоенерго" є фактично монопольним постачальником тепла у квартири рівнян. Це сталося у 2013 році, після передачі в оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства "Теплотранссервіс". Комісія конкурсу тоді вирішила передати підприємство в оренду приватній компанії "Рівнетеплоенерго", яка вже контролювала майже половину теплоринку міста.

Тоді, на умовах анонімності, сайту "ВСЕ" розповіли, що ця компанія підконтрольна тодішньому віце-прем’єр міністру Сергію Тігіпку. Нібито, саме завдяки впливу Тігіпка в цього підприємства не виникають проблеми при отриманні лімітів газу в НАК "Нафтогаз". Та й з іншими державними установами всі питання вирішуються значно простіше.

Пишучи про результати конкурсу і появу у Рівному монополіста на теплопостачання сайт "ВСЕ" наголошував, що допоки у цієї компанії все добре – все добре, скоріш за все, буде й з теплом в оселях рівнян. Але економічне життя в Україні надто залежне від політики. Якщо позиції політика, якому, нібито, підконтрольна компанія, ослабнуть, або хтось сильніший забажає заробити на теплопостачанні, що буде тоді? Все Рівне опиниться в заручниках економічної стабільності одного єдиного ПРИВАТНОГО підприємства. Міська влада ЖОДНИМ ЧИНОМ не матиме на нього вплив. І хто б тоді не був мером – він зможе лише розвести руками і пожалітись, що "він не має там впливу і все було зроблено до його обрання". А що тепер говоритиме нинішній мер Рівного Володимир Хомко, за керівництва якого склалась ця ситуація.

Наразі коментар директора "Рівнетеплоенерго" Степана Коропецького отримати не вдалось через скорочений робочий день. У прес-службі зазначили, що, можливо, наступного тижня організують прес-конференцію з цього питання.

Коментарі

Ви самі собі посадили на шію Хапка и мудаків з міськради.

Все Рівне давно вже в заручниках. Автономне опалення заборонене і нас змушують сплачувати за те, чим ми не користуємось. Або й захотіли б зекономити, то ніхто не дасть....

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.