Як друзі Януковича "кришували" бурштин на Рівненщині

Бурштин, який є природним багатством Рівненщини, став для її мешканців справжнім каменем спотикання. Адже сонячне каміння, видобуток якого наразі не регламентується законодавством, манить до себе не лише старателів, але й охочих "кришувати" цей бізнес. Схоже, саме розборки за "долю" у нелегальному видобутку бурштину і призвели спочатку до стрілянини в урочищі Гальбін, що в Сарненському районі, а тепер – до боротьби за єдине державне підприємство "Бурштин України", яке має право на видобуток та переробку цього дорогоцінного каміння.

Самі старателі кажуть, що система "кришування" бурштинового бізнесу при регіоналах була налагоджена від місцевих чиновників і до сина екс-президента Олександра Януковича. За можливість працювати старателям доводилося платити від 50% від прибутку. Платили всім від чиновників обласного рівня, серед яких називали ім'я екс-голови Рівненської ОДА Василя Б. та його екс-зама Анатолія Ю. Ще один колишній заступник голови Рівненської ОДА Олексій Г., кажуть, теж не залишився осторонь бурштинового бізнесу. Щоправда, він займався не його "кришуванням", а переробкою та реалізацією.

Багатьом цікаво, хто і за які кошти прикрасив стіни Рівненської облдержадміністрації бурштином. Старателі радять запитати про це саме в Олексія, адже кажуть, що саме він і його дружина займаються переробкою бурштину.

Не обходиться нелегальний видобуток бурштину і без "відкатів" міліції. Старателі кажуть, що для того, щоб правоохоронці "закривали очі" на копання сонячного каменю старателі платять їм від 500 до 1000 доларів за добу з однієї мотопомпи. Так, наприклад, у Клесові є близько 300 одиниць миючої техніки. Поклади ж бурштину є у п'яти північних районах області.

Кажуть, що в долі від бурштину був і екс-начальник міліції Рівненщини Василь Л. Пов'язують із видобутком бурштину і призначення нового міліціонера. Кажуть, що саме з його приходом прийшла вказівка активно видобувати бурштин на певних територіях. Власне, саме з цим і пов'язують призначення нового директора на єдиному державному підприємстві "Бурштин України", яке має право на видобуток і переробку бурштину. Подейкують, що зміна керівництва на заводі пов’язана з тим, щоб ніхто не знав, що відбувається на родовищах і сонячний камінь ніхто не заважав видобувати та переробляти "так, як треба".

Нині ж війна за "кришування" нелегального видобутку бурштину на Рівненщині триває. І в долю потрапити багато хто не проти. Старателі кажуть, що на територію, де видобувають бурштин, приїжджають і знані в Рівному активісти. Щоправда, самі активісти кажуть, що разом із міліцією вилучали незаконні помпи.

Читайте також: 

Фоторепортаж з війни за бурштин на Сарненщині

На Рівненщині через бурштин хочуть проводити "зачистки"

На Рівненщині війна за бурштин дійшла до рейдерства держпідприємтсва

Рівненський нардеп заявив, що легалізація бурштину призведе до міжособистісних війн

Депутати Рівненської облради хочуть змусити нардепів прийняти закон про бурштин

Рівненське підприємство "Бурштин" підозрюють в махінаціях

На Дубровиччині знову незаконно видобували бурштин

На Рівненщині незаконно добували бурштин

Ключові слова: 

Коментарі

Виходить що так!

213.238.9.14.Значить Рибачок, Щирук тощо - це люди, за якими плаче тюрма? !

А зараз Кришують люди Порошенка... Получається що так ?

василь б-василь берташ анатолій ю-анатолій юхименко василь л-василь лазутко це люди за якими плаче тюрма

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.