Рівненський ринок оцінки: Дорога до перемоги довжиною в два роки

Під лежачий камінь вода не тече – каже народна мудрість. Стукайте і вам відчинять – сказано в святому писанні. Обидві ці істини справдились в більш як двохрічній війні на ринку оціночних послуг України. Війні, в якій люди перемогли систему, котра намагалась позбавити їх роботи.

Почалось це все майже два з половиною роки тому. Коли народний депутат від Партії регіонів, "батько" тендерної мафії Антон Яценко придумав схему, яка дозволяла монополізувати цілу галузь економіки. Завдяки "винаходу" регіонала і активної допомоги Фонду держмайна, який очолював комуніст Рябченко, аферисти виймали сотні мільйонів гривень з кишень українців. В одних – виймали гроші з кишені, а інших – позбавляли права на професію.

Завдяки хитрій комбінації з наказів ФДМУ, постанов Кабміну Азарова та змін до деяких законів, протягнутих підконтрольній регіоналам більшості, майже десять тисяч фахівців в Україні втратили роботу.

В той час, як одні розвели руками зі словами: "А що ми можемо зробити? Систему не перемогти", інші взялись протистояти злочинним намірам аферистів від влади. По суті, кілька сотень фахівців-оцінювачів почали свою війну з системою. Війну, у якій були погрози, кримінальні справи і численні перевірки контролюючих органів. Координували "бойові дії" найстаріша всеукраїнська громадська організація оцінювачів – Українське товариство оцінювачів (керівник О. Амфітеатров) та Федерація роботодавців у сфері професійної оцінки та землеустрою (керівник Л. Туровська).

Час від часу, як і в будь-якій боротьбі, були маленькі тактичні перемоги і тимчасові втрати. Хтось з соратників "здався в полон" опустивши руки і прийнявши правила тих, хто забирав у них право заробляти на життя. Інші, навпаки, втративши терпець від владного свавілля, приєднувались до тих, хто боровся.

Фахівці з оцінки, депутати, адвокати та журналісти стали на захист права тисяч людей. Але система трималась і щораз видумувала нові способи змусити людей платити більше. Мільйони гривень осідали в кишенях спритних ділків. Ось таблиця, яка наочно показує "покращення" авторства аферистів.

А далі була Революція Гідності, втеча диктатора Віктора Януковича та окупація Криму. В цій ситуації нова влада не звернула уваги на існуючу схему в галузі оцінки. Численні звернення до уряду просто пропадали в нетрях ФДМУ та апарату Кабміну. Старі чиновники робили стару роботу в інтересах творців корупційної схеми. Але, на щастя, люди не втратили надію, а їхнє серце оминуло розчарування. Фахівці-оцінювачі не припиняли спроб достукатись до Уряду. Переломним моментом став відкритий лист відомої журналістки, уповноваженої Уряду з питань антикорупційної політики Тетяни Чорновіл. Волання про допомогу почули. Кому цікавий текст листа, можете знайти його на сайті "Української правди" від 18 серпня.

Влада почула. Вже 20 серпня відбулось засідання Кабінету міністрів України. Уряд прийняв історичну постанову №358, яка поклала край схемі, котра впродовж майже двох з половиною років збагачувала банду Януковича.

Добив корупційну схему президент Петро Порошенко, підписавши 23 серпня Закон №1284-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань оціночної діяльності". Тривала війна громадян проти корупційної схеми завершилась перемогою людей.

Цей приклад наочно доводить, що найвищим джерелом влади в Україні є народ. Коли правда на боці людей, коли громадяни мають віру в себе і бажання захищати свої права. Тоді жодна схема, жодна система чи диктаторський режим не може встояти. В Україні головні ми, звичайні громадяни. А Яценки-Рябченки-Януковичі і решта депутатсько-чиновницьких діячів – це обслуговуючий персонал, найнятий нами на роботу за наші гроші. І вони мають про це пам’ятати постійно.

І хай не всі вірили в можливість знищення корупційної схеми. Нехай хтось відійшов вбік, боячись помсти корупціонерів, але ті, хто вірили – перемогли і вистояли. Ця перемога важлива тим, що додала українцям віри у свої сили. Показала тим, хто сумнівається, що в нашій державі рівень нашого життя залежить від нас самих. Саме з таких перемог складається шлях побудови справедливої, заможної і цивілізованої України. Це і є – майбутнє держави.

P.S.

1. З 3 серпня 2014 року  кваліфікаційні свідоцтва і сертифікати псевдооцінювачів, створених спеціально під впровадження корупційної схеми в галузі оцінки, не дійсні!!!

З роз’яснення ФДМУ від 27 серпня 2014 року: "Зокрема, здійснюються організаційно-правові заходи щодо анулювання кваліфікаційних документів оцінювачів та сертифікатів суб’єктів оціночної діяльності з наступним їх виключенням з Державного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності за напрямом 3 (спеціалізаціями 1.8/2.3) оцінки "Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства".

2.  Всі  оцінювачі (більше 10 000), які відповідали і відповідають вимогам, установленим Законом України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" та Законом України "Про оцінку земель", відвоювали своє законне право виконувати оцінку для цілей оподаткування (тобто всі ті, хто після повноцінного навчання пройшов річне стажування і отримав кваліфікаційні свідоцтва згідно статті 15 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні").

Коментарі

Ой, опечятка по Фрейду - журналист, конечно

А это не вам, Алексей, после ряда ваших статей с откровенно наглой ложью и глупой отсебятиной, вы перестали мне быть интересны как журнализ

Зможете подати коли будете підписуватись своїм ім'ям, а не ховатись за анонімними ніками

Подать на вас в суд за публичное оскорбление?

Це у вас руки не звідти ростуть. Не можете правильно 5 знаків набрати і виставити коментар

Не удаляйте комментарий, читатели имеют право знать и другую точку зрения http://cripo.com.ua/?sect_id=8%24&aid=138798

Здесь удаляют комментарии, которые не сходятся с мнением автора, так статья видимо проплачена.

Есть и иная точка зрения http://cripo.com.ua/?sect_id=8%24&aid=138798

Анатолій, так зросли вони загалом завдяки подорожчанню та різниці курсу валют. Я якось писав про це матеріал для одного економічного сайту

Згінний не зі всім, таблиця наведена не правдива, по перше! по друге чомусь автор не згадав що надходження від проведення оцінки для податкових цілей, до бюджету держава виросли в 2.5 рази!!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.