Міська рада хоче "втопити" Рівне у зелені за 6 мільйонів бюджетних гривень?

Завтра, 4 вересня, Рівненська міська рада може виділити на озеленення міста більше шести мільйонів гривень. Відповідні пункти прописані у проекті рішення "Про внесення змін і доповнень до Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Рівного на 2011-2014 роки. Які ж покращення у місті рівняни мають отримати за такі гроші?

 

Витратити чималу суму коштів передбачено на заходи з реформування та розвитку об’єктів благоустрою.

Згідно із документом, маємо наступні плани міської ради:

1. Реконструкція парку Молоді (заміна старих та тих, що втратили декоративність, дерев на нові; реконструкція газонів із завезенням землі; створення квітників з приміненням квітів-багаторічників) – 570 000 грн.

2. Сквер по вул. Директорії (реконструкція газонів) – 70 000 грн.

3. Проведення локального ландшафтного перепланування шляхом зміни видового складу зелених насаджень, створення квітників з квітів-багаторічників в парках "Текстильник" та "Ювілейний" – 200 000 грн.

4. Посадка дерев та кущів на місця видалених зелених насаджень – 1 000 000 грн.

5. Впровадження квітників з квітів-багаторічників замість однорічних квітів у парках та на в'їзних кругах – 1 500 000 грн.

6. Впровадження вертикального озеленення в центральній частині міста та в місцях найбільшого скупчення людей – 150 000 грн.

7. Розширення породного складу дерев, які використовуються на озеленення прибудинкових та дворових територіях; поетапна заміна тополь на менш алергенні породи дерев – 950 000 грн.

8. Проведення робіт з видалення аварійних, сухих, фаутних зелених насаджень та тих, що втратили декоративність і досягли вікової межі, та Проведення формувальної, омолоджувальної обрізки та санітарної прочистки дерев і кущів по вулицях, парках, скверах та дворових територіях – 1 700 000 грн.

У таблиці додатку до проекту рішення у графах з 2010 по 2013 роки ніякі суми не вписані. Виходить, що у цей період на квіти-дерева у Рівному нічого з бюджету не витрачали. Можливо, це має свідчити про те, що у місті виникла дуже нагальна потреба навести лад із газонами та клумбами. Хоча невже впродовж усіх цих років місцеві комунальники не зрізали жодного дерева чи не висадили квітів?

Зрештою, додавши усі зазначені вище суми загалом отримаємо 6 мільйонів 140 тисяч гривень. Якщо перевести у долари по середньому курсу – маємо трохи менше 500 тисяч у.о. Це звісно не італійські каштани за $ 1 млн, які у Києві садив Попов. Але за розміром уже ближче до 5,6 мільйонів гривень, які цього року планували витратити на озеленення Луцька. Одначе результати розгляду цього проекту рішення побачимо вже завтра на засіданні сесії Рівнеради.

Ми не будемо в надцятий раз писати про те, що у Рівному не вистачає грошей на капітальні ремонти дахів, ліфтів, будинків та доріг, освітлення вулиць та дворів, медицину та освіту. Зрештою – на забезпечення життєвонеобхідним наших військових.

Лише сподіваємось, що у Рівному не збираються за бюджетні гроші садити липи по 2 тисячі за штуку, як це було у Львові. Але головне питання, яке виникає: невже озеленення Рівного – це найнеобхідніша річ під час війни? Невже саме квіти врятують Рівне як частину країни від тих небезпек, які несуть в собі бойові дії, та загроз, які нависають щодня над бійцями, котрі боронять країну? В тому числі над бійцями з Рівного?

Коментарі

По-перше це тільки програма. Не буде грошей все це залишиться на папері. По-друге, всі ці гроші швидше за все отримають комунальні підприємства і підуть на зарплату комунальникам. Що вкрасти кошти на таких видах робіт то це правда, тож виявляємо і в прокуратуру матеріали.

у мене питання: а чи всі бомбосховища в місті здатні виконати свою функцію....? чи у випадку " недайБог" будемо ховатися від новенькими кущикаими ???

Мдааа,феєричні дибіли і скотобаза

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.