У Рівному випадково ледь не створили нове комунальне підприємство

У Рівному могло з'явитись нове комунальне підприємство, пов'язане, скоріше за все, із теплопостачанням. Однак ми не дізнаємось про точні цілі міської влади щодо його можливого створення, бо про це КП громада не мала дізнатися.

 

 

 

На початку вересня на сайті Рівненської міської ради опублікували проект рішення "Про створення Комунального підприємства "Рівне-Тепло" Рівненської міської ради та затвердження його Статуту". Журналіст сайту "ВСЕ" направила запит у міську раду, аби дізнатись про причини можливого створення підприємства та його функції.

Як було зазначено у документі, оприлюдненому на сайті Рівнеради, рішення мали би прийняти "у зв'язку з виробничою необхідністю".

Згідно із проектом рішення, розмір статутного капіталу цього КП - 1000 гривень.

А за умови створення "Рівне-Тепло" мало б знаходитись у будівлі по вул. Данила Галицького, 27. За цією ж адресою знаходиться "Рівнетеплоенерго".

Нагадаємо, що після низки рішень Рівнеради та керівництва міста в обласному центрі фактично монопольним постачальником тепла у квартири рівнян стало "Рівнетеплоенерго". Це сталося у 2013 році, після передачі в оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства "Теплотранссервіс". Комісія конкурсу тоді вирішила передати підприємство в оренду приватній компанії "Рівнетеплоенерго", яка вже контролювала майже половину теплоринку міста.

Тоді, на умовах анонімності, сайту "ВСЕ" розповіли, що ця компанія підконтрольна тодішньому віце-прем’єр міністру Сергію Тігіпку. Нібито, саме завдяки впливу Тігіпка в цього підприємства не виникають проблеми при отриманні лімітів газу в НАК "Нафтогаз". Та й з іншими державними установами всі питання вирішуються значно простіше.

Пишучи про результати конкурсу і появу у Рівному монополіста на теплопостачання, сайт "ВСЕ" наголошував, що допоки у цієї компанії все добре – все добре, скоріш за все, буде й з теплом в оселях рівнян. Але економічне життя в Україні надто залежне від політики. І ось для "Рівнетеплоенерго” із 1 серпня встановлені нові тарифи на послугу з централізованого постачання гарячої води для населення. І це при тому, що останнє підвищення тарифів було лише 1 липня цього року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рівнян чекають проблеми з теплом, про які попереджали Хомка

З огляду на це, ми припустили, що у теплопостачанні міста виникли проблеми, і створення нового підприємства має їх вирішити. Однак все виявилось неочікувано. Згідно із відповіддю Рівнеради на наш запит, оприлюднення проекту рішення про створення "Рівне-Тепло" - технічна несправність.

"На Ваш інформаційний запит повідомляємо, що за інформацією управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Рівненської міської ради, за №6834 від 02.09.2014 зареєстровано для оприлюднення проект рішення Рівненської міської ради "Про передачу побудованої котельні Житлово-комунальному підприємству "Західне".

Під час завантаження на сайт Рівненської міської ради проекту рішення Рівненської міської ради "Про передачу побудованої котельні Житлово-комунальному підприємству "Західне" виникла технічна несправність, що помилково призвело до заміни проекту документа іншим, який не розглядався та не запланований до розгляду на засіданні сесії Рівненської міської ради", - йдеться у відповіді на наш запит секретаря Рівнеради Андрія Грещука.

На жаль, вийшло так, що робота начальника управління ЖКГ Бережнюка, його заступника Лапюка та начальника юридичного відділу управління житлово-комунального Мазура виявилась даремною. Саме вони працювали над створенням цього проекту. Можливо все робилося просто для тренування міських чиновників у "виробництві" подібних документів. А результат тренування просто забули знищити. Потрібно бути уважнішими, інакше, не додивившись, можна створити щось не сплановане. Чи натворити...

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.