Солдатам не вистачає техніки, а дочка і дружина рівненського генерала їздять на військових машинах в магазин

Час перемир'я, хоч і такого хиткого, як зараз, – найкраща можливість зміцнити українську армію. Тим більше, потрібно готуватися не тільки до нового витка військових дій, але і до зими. Яка вже не за горами. Міністерство оборони і МВС рапортують про постачання аптечок, бронежилетів, нової форми. Але чи так насправді?

Інна Білецька поспілкувалася з військовими тільки з однієї бригади.

– Вони повернулися додому. До Львова. Ці солдати та офіцери утримували Луганський аеропорт. Поки не прийшла команда відступити.

Намагаються звикнути до мирного життя. Після тижнів і місяців пекла. Але картинка постійних обстрілів з ​​"Градів" і смерті друзів з пам'яті ніяк не стирається. Картинка того, як військовослужбовці окремої аеромобільної десантної бригади, що дислокується у Львові, виконують бойове завдання в міжнародному аеропорту Луганська.

Останні два дні на них наступали не бойовики, а регулярна російська армія – псковська дивізія. Російські десантники йшли на українських.

– Нас залишилося тільки 80 бригада і ще там якісь дрібні взводи. Захисту у нас практично не було. Це було два танка, які залишила нам 24 бригада, але вони практично не працюють. В одному – кулемет міг стріляти, а другий фактично не працював – не знаю, що з ним. У нас їх було штук 6, по-моєму, і мінометів штук 8 – і тим ми обороняли аеропорт, – розповів один з десантників.

Подвиг українських десантників оцінили навіть терористи.

– Залишилося 300 осіб, які чинили опір, – розповів Якут. – Цей хлопець під час штурму аеропорту пообіцяв собі, що повернеться і розповість правду. В першу чергу, про командира бригади. Він не показує обличчя не тому, що боїться за себе. Боїться за свою сім'ю.

– Копачинський Віктор Миколайович, який у нас був командиром бригади, – він же при перших днях кинув особовий склад. Виходить, що командир бригади всім говорив, що нам усім кінець, що ви не виживете, – каже службовець 80-ї бригади.

Їх попросили зняти бронежилети, які дала не армія, а волонтери. Де тепер бронежилети і багато іншого? Десантники та їхні батьки прийшли запитати у командирів частини.

– Хочу зустрітися з цим паном і запитати, чому, перебуваючи в зоні АТО, він тупо кидав дітей, которих він повинен захищати? Чому сухпайки, які привозилися із закордону, машинами вивозилися в невідомому напрямку, – каже Олександр, батько службовця 80-ї бригади.

Відповідей не отримали. Ні командир бригади Копачинський, ні керівник оперативного командування "Північ" генерал Колесник на КПП не вийшли. З нами говорити теж відмовилися.

– Скажіть, будь ласка, ми знаємо, що генерал Колесник має бути сьогодні? 

– Ні-ні-ні.

– Так відкрийте на хвилинку. Можна ми телефон залишимо? А є генерал Колесник? Ми можемо залишити свій номер телефону, щоб ми поспілкувалися з ним з приводу забезпечення 80-ї бригади. 
Ми спробували потрапити в табір 80-ї бригади. Він розташований на Яворівському полігоні. Туди нас теж не пустили, мовляв, проходять міжнародні навчання. Але виявилося, насправді, похвалитися нічим.

– Мобілізовані одержували зарплату і по 200 грн. Із зарплати списали за спальні мішки, за форми, повністю за все, за харчування 30 грн на день. Ми їмо на таку суму, – продовжує службовець 80-ї бригади. – Хлопцям дісталося те, що привезли волонтери і в руки особисто дали. Вони й бронежилети отримали, і каски, а так все те, що привозиться на командування, вони говорять: "Воно повинно стати на облік". Все те привезли на облік армії...

А це вже штаб командування "Північ", якому підпорядковується 80-та бригада. Тут, незважаючи на бідність армії, в розпал АТО купили не зброю або аптечки. Військовим знадобилися дорогі вікна. На три мільйони. Тендерний скандал зам'яли. 

Але на слуху тепер поїздки сім'ї генерала Колесника. "Все – для фронту, все – для перемоги" – це не актуально. Дочка і дружина генерала їздять в магазини на машинах з військової частини. Відео журналістам телеканалу "Інтер" передали самі військові. 

Дізнатися, як забезпечується 80-а бригада, ми спробували і в Києві. Тепер історію не тільки зі слів командирів, а й підлеглих, знає міністр оборони. Обіцяє розібратися. А заодно і перевірити всіх на детекторі брехні.

– Я вже не говорю про зраду, про співпрацю з розвідками іноземних держав Російської федерації, про факти корупції, хабарництва про корупційні схеми. Скажу вам відверто, що тих людей, яких я попросив, то детектор спрацював на 100%... – пояснив Валерій Гелетей, міністр оборони України.

Поки ж десантники висунули ультиматум. Якщо поїдуть на Донбас, то тільки з іншими командирами. 

– У нас немає ні карт, ні GPS, ні зв'язку. Мені видали волонтери автомат. І елементарне взуття, я думаю, залишається волонтерам почати нам з Америки зброю діставати, – розповів Василь Куляш, службовець 80-ї бригади.

Двом братам Олі тільки належить дізнатися все про армійський побут. Один пішов добровольцем, іншого – призвали. Але й першого, і другого доводиться одягати родині. "Все за свій рахунок", – заявили у військових частинах. Це не склади Міноборони. Оля, щоб одягнути братів, прийшла до волонтерів.

Ольга, сестра військовослужбовців, розповідає: "... Видали форму і берци, з його бригади хлопці побули там два тижні, і берци розлізлися. Все інше – броніки, каски, спальники і каремати – ми купували самі. Половину дали мені волонтери на двох хлопців". 

Міністерство оборони звітує про готовність армії до зими. Про закупівлю спальників, аптечок і форми. Кудись, напевно, все це доходить. Але поки не у 80-у бригаду.

Вікторія Шинкаренко, керівник групи волонтерів "Допомога армії – Рівне":

– Буває таке, що їде рота 100 чоловік, і в них немає жодного антівшивого препарату. Про те, що наша армія повністю забезпечена, я чула тільки від міністра оборони та його заступників... бійці про це також не здогадуються, і думки такої не мають, що вони забезпечені. Просять елементарне".

Це історія з військового життя усього однієї бригади. Історія про подвиг, і про зраду. Історія з поки незрозумілим кінцем. Бійці вимагають справедливості. Хоча б у пам'ять про тих, хто не дожив, щоб попросити про неї.

Інна Білецька, Христина Гашенко, Іванна Шкіндер, Юрій Голубинка і Микола Василюк. Подробиці тижня. Телеканал "Інтер".

Ключові слова: 

Коментарі

))) розкажи це солдатам і офіцерам на передовій

якби ми жили б,в справжній країні,то воно б(хєнєрал),його самка і личинки,давно б працювали на рудниках в Жовтих Водах,на благо цієї ж ,нормальної держави

краще б,він не воював би,а в масквабавд здрисьнув,воєн,мля...свідчення тих,кого він продав,здав,зрадив,відправив на фарш-не рахуються??? звичайно,цей воєн відпрацьовує замовлення ФСБ,від чого і гинуть найкращі..

Жены и родственники армейских чинов,всегда на халяву раскатывали по личним нуждам!

да тут ежу понятно кто замовник статьи-ФСБ! руками недалеких, хочется верить-искренне заблуждающихся журналистов.

А ххто замовник статті? А про "бидлоття" може прийдеш в лице нам скажеш? В цивілізованій країні такі можуть опинитись під трибуналом)))

Статейка замовна. Це все, що ви нарили, бидлоття... Як-би ми жили в нормальній краіні, то його сім,я іздила б на броньованому джипі з охороною і жила б не під своім прізвищем... Про ланос нарили.... ха- ха. Шуруйте на війну...Чоловік воює, а тилові криси напали беззахистну жінку і дитину!

оцінку даємо по твоїм неграмотним висєрам,далеким від офіцерської честі.І.спростування,щодо твого данєцкава пахана колесніка,ніхто не побачив-не почув,шістка зрадника.

Про мою честь не Вам судити, оцінку їй дали набагато професійніші та досвідченіші Ваші колеги.
Є бажання з ними поспілкуватися - не проблема.

Анатолій, слово "дериктива" пишеться трохи не так. Це раз.
А по друге - оці свої побасенки про афігєнно чесних генералів (ти ж сюди не просто так прискакав, дядя) може на когось і діють, але то хіба що на молодший шкільний вік.

Як же ж ви запарили, блін, вам в очі сци, а ви роса-роса. ВЕСЬ бля 13 корпус колишній знає - що собою являє колесник.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.