Рівненські чиновники з минулої влади "подарували" собі службові квартири

Коли не місцева людина очолює силове відомство – їй виділяють службову квартиру. Щоправда, після звільнення дехто забуває її повернути. Журналіст сайту "ВСЕ" дізнавалася, що сталося зі службовими квартирами, які отримали в Рівному колишній керівник прокуратури області Василь Присяжнюк, начальник обласного управління міліції Василь Лазутко та заступник голови Рівненської ОДА Світлана Сад

Історія з квартирою Василя Присяжнюка набула широкого розголосу. Як пише "Четверта влада", наприкінці січня 2012 року, коли він очолював установу, Рівненський міськвиконком погодив виділення прокурору Рівненської області та начальнику обласного УМВС службові квартири. Житло тоді отримали прокурор Василь Присяжнюк і генерал Василь Лазутко.

"До міського голови звернувся виконувач обов’язків прокурора Рівненської області з проханням зареєструвати 3-кімнатну квартиру на вулиці Буковинській житловою площею 50,5 кв. м, як службову квартиру прокуратури ... вказана службова квартира надається прокурору Рівненської області Присяжнюку Василю Степановичу." – йшлося у рішенні Рівненського міськвиконкому.

А 13 листопада, на черговому засіданні міського виконавчого комітету його члени проголосували за виключення з числа службових цієї квартири, зробивши її державною. Відтак, тоді прокурор, мав право на її приватизацію.

Водночас, у проекті рішення виконкому, оприлюдненому на сайті міської ради, яким передбачалося виключення згаданої квартири із числа службових, жодної згадки про, власне, цю квартиру не було.

Тим часом, у прокуратурі Рівненщини на запит журналіста сайту "ВСЕ" надали відповідь, що прокурор Василь Присяжнюк, будучи на посаді, й справді отримав та приватизував квартиру. Про подальшу її долю установі не відомо.

"Ваш запит стосовно надання інформації щодо службових квартир та з інших питань, розглянутий.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації", публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Ураховуючи наведене, з урахуванням Закону України "Про захист персональних даних" інформую, що колишній прокурор Рівненської області Присяжнюк В. С. отримав службову квартиру по вул. Буковинській у м. Рівне, площею 50,5 кв. м., яку у подальшому приватизував. Прокуратура Рівненської області не володіє інформацією стосовно плати за комунальні послуги по цій квартирі.

Вказані дані оприлюднені на сайті Рівненського інформаційного порталу OGO.ua. 14.11.2012 в 12.44 і перебувають в Інтернеті по даний час.

Старший прокурор прокуратури області з питань доступу до публічної інформації В. Шевчук", – зазначається у відповіді на інформаційний запит.

У свою чергу, діючий прокурор області Сергій Кубрак, за інформацією, наданою у відповіді на запит, службову квартиру не отримував. Підтвердив це і сам Сергій Кубрак. Він зазначив, що з часу своєї роботи в Рівному орендує однокімнатну квартиру, яку оплачує за власні кошти.

Отримав службову квартиру й екс-начальник міліції Рівненщини Василь Лазутко. Щоправда, подальша її доля залишилася в невіданні громадськості. Схоже, не знають, що сталося із квартирою і в обласному управлінні міліції, адже у відповідь на запит журналіста зазначили, що вся інформація щодо службового житла екс-керівника УМВС України в Рівненській області Василя Лазутка наразі перевіряється і по завершенню перевірки пообіцяли надати вичерпну відповідь щодо цього.

Зокрема, у відповіді на запит зазначається наступне:

"На Ваш запит, який надійшов до УМВС України в Рівненській області 09.09.2014 стосовно службової квартири, наданої колишньому начальнику УМВС Лазутку В. І. інформуємо, що розпорядженням голови обласної адміністрації від 16.06.2011 №306 "Про внесення змін до переліку об'єктів будівництва на 2011 рік" затверджено придбання службового житла для працівників бюджетної сфери, у тому числі для керівництва УМВС України в Рівненській області.

Відповідно до протоколу №1 житлово-побутової комісії УМВС від 08.02.2012 двохкімнатну службову квартиру №208 по вул. Буковинській, 3, в м. Рівне житловою площею 31,7 м. кв. надано начальнику УМВС України в Рівненській області Лазутку В. І.

На даний час проводиться службова перевірка по службовому житловому фонду, в тому числі з питань, що поставлені Вами.

Більш детальну інформацію по Вашому запиту стосовно квартири, виділеної начальнику УМВС Лазутку В. І. під час його перебування в займаній посаді, буде надано після її проведення."

За неофіційною інформацією, як повідомляє джерело, Василь Лазутко цю квартиру приватизував. Після свого звільнення із посади в Рівному він хотів її продати.

Сам Василь Лазутко зазначив, що продовжує користувативатися цією квартирою і проживає у ній, коли приїжджає у Рівне. Також додав, що законом передбачено, що службові квартири надаються на постійній основі.

– Квартира у моїй власності, але я її не приватизовував, адже службові квартири не приватизовуються, – сказав Василь Лазутко.

Тоді ж за бюджетні гроші була придбана й третя службова крватира. Її мешканкою стала депутат Рівненської обласної ради від Партії регіонів та екс-заступниця тодішнього голови ОДА Світлана Сад.

Долею цього житла ми також вирішили поцікавитися. На запитання журналіста, чи приватизувала вона квартиру і що з нею зараз Світлана Сад відповіла наступне:

- Що з квартирою? Я в ній проживаю. Так, я її приватизувала, адже вона була куплена 50 на 50 за мої кошти та державні. Всі питання по цьому до прокуратури. - гнівно відповіла у слухавку Світлана Сад.

Через кілька хвилин Світлана Сад сама перетелефонувала журналісту.

- Представтесь як вас звати?! - спитала пані Світлана. Почувши ім'я і прізвище журналіста додала: - Добре, тоді з вами зв'яжеться мій адвокат.

Ну що ж, почекаємо дзвінка адвоката пані Світлани Сад, а може й відразу позову про "образу честі і гідності". Хоча насправді хотілось би дочекатись реакції прокуратури і міліції, яка ніби після революції стала чесною і справедливою. Таке кажуть...

P.S. Прочитавши матеріал, який є колективною працею моїх колег, та з їх дозволу хочу додати кілька слів від себе. Перш за все, це моє суб’єктивне твердження: «Василь Берташ - брехун!». Якщо Василь Михайлович забажає, то може подати на мене до суду і я із задоволенням аргументую своє твердження.

Ліричний відступ. Як журналіст, завів традицію, на початку кожного року робити інтерв’ю з головою Рівненської облдержадміністрації. Так було з Віктором Матчуком, Василем Берташем та Сергієм Рибачком. На початку 2012 року в газеті і на сайті «ОГО» (де я в той час працював редактором) було опубліковане інтерв’ю з Берташем. Дозволю собі нагадати відповідь тодішнього керівника області на моє питання про куплені за бюджетні кошти кватири:

«Є сьогодні закон про корупцію. Я зробив усе, щоб наші правоохоронці не жили десь у готелях чи на винайманих квартирах. На сесію обласної ради була винесена пропозиція придбати службове житло, яке б можна було надати керівникам правоохоронних органів, щоб вони могли виконувати свої обов’язки належним чином, а не думати, де жити сім’ї. Але наголошую, ці квартири — службове житло. І якщо завтра керівництво правоохоронних органів зміниться, то в цих квартирах житимуть нові керівники», – відповів тоді Василь Берташ. І не треба зараз округляти очі і казати, що саме так і хотіли, що це погані міліціонер з прокурором та заступниця захапали квартири. Ви все добре тоді розуміли і розумієте зараз. Просто тоді ви думали, що прийшли надовго, а може й назавжди.

Ну, навіть якщо й припустити, що ви казали правду, тоді хай поверне квартиру куплену за наші гроші хоча б ваша колишня заступниця і давня соратниця по життю Світлана Сад. На неї то ви точно маєте вплив. Але сумніваюсь що це станеться. Сумніваюсь навіть в тому, що ви припускаєте, що вчинили крадіжку, розплатившись за свої інтереси бюджетними, а значить людськими грошима. Хоча в цій афері у вас є спільники – депутати Рівненської обласної ради.

Так, саме обласні депутати погодили цю крадіжку. І не треба корчити з себе праведників і казати що ви не знали. Ви давно в політиці і прекрасно розуміли, що ці квартири куплені в тому числі за гроші котрі були призначені для будівництва басейну для дітей у Дубному. Ви це, панове депутати, добре знали. Але Берташа і команду ви боялись тоді і боїтесь зараз значно більше, ніж людей. Ви так само, як і Василь Берташ думали тоді, що регіонали прийшли надовго, якщо не назавжди, тому й вирішили мовчки підкоритись. Для мене, ви боягузи і співучасники.

Василь Берташ тепер кандидан в народні депутати по 155-му виборчому округу. Бажаю вам програти. Так само бажаю поразки, на виборах наступного року, всім тим депутатам Рівненської обласної ради котрі тоді натиснули кнопку "за". Тим самим залишивши дітей без басейну і подарувавши трьом чиновникам квартири за наш рахунок. Такі, як ви у раді не потрібні.

Без поваги, журналіст сайту «ВСЕ» Олексій Кривошеєв

Коментарі

в свій час КРУ нарило порушень на 700 мільйонів гривень,а цей персонаж почуває себе дуже комфортно,навіть набрався наглості балотуватись в депутати.

Не сміттєві баки треба по Рівному тягати, панам люстраторам, а зайнятись документуванням злочинів і написанням заяв до правоохоронних органів про злочини попередньої влади.
Присяжнюк в Рівному вже вдруге, а перший раз йому квартира виділялась?
І чи не отримував він від рівненських депутатів ще й земельних ділянок і т.д. і т.п..
Бо як рік назад, то одні злочинці при владі, а зараз жодної заяви про злочини.
Чого чекають пани, люстратори?
Правоохоронці без ваших заяв кримінальних справ і не заведуть, ніколи.

БРАВО

і це аргумент? :) бандит теж людина банди... а що ПР - банда, немає ні в кого сумніву.

А хто б сумнівався "команада" укріпилася по повній, про що в статті і йдеться.

Не дарма народ придумав пісеньку: "Не маю що їсти, не маю де спати. Кину усе плюну, піду в депутати...." Службове житло - сама суть у змісті на час виконання службових обов"язків. Крапка. Яка приватизація, яка купівля??? Доки буде існувати ця ніша, влада не очиситься ніколи. Зрозуміло, що кошти вкладені у вибори, значно менші вартості житла. А потім закони під себе. Передрімав у владі, а житло маєш і не тільки. До речі, на скільки мені відомо, Ангелу Меркель влаштовує двохкімнатна квартира. А нашим владарям "всегда по-хорошему мало"

І що це міняє?

Я би ви не хаяли Берташа - Він людина комади!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.