У Рівному "свободівець" купив для "швидкої" техніку за завищеною ціною?

Убивши дракона важливо самому не перетворитись на нього. Влада, чи не найважче випробування для людини, яке несе в собі безліч спокус і небезпек. Щоб не дати новим «захворіти» на вади попередників, ми маємо постійно контролювати чиновників. Нещодавно мали змогу ще раз в цьому пересвідчитись.

До редакції, через соцмережі потрапила інформація, що дехто з новопризначених керівників можливо спокусився на бюджетні гроші. Хоча, можливо й просто повівся не по господарськи. Однак все по порядку: історія почалась ось з такої переписки:

Пізніше у розпорядження редакції сайту «ВСЕ» потрапив документ про закупівлю оргтехніки для комунального закладу “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Рівненської облради вартістю майже 200 тисяч гривень. З переліком закупленої техніки і ім’ям постачальника.  

Як вбачається з накладної, закуплено 5 одиниць комп'ютерної техніки (сервер, блок безперервного живлення, 4 системні блоки, телевізор, системний блок до нього) на загальну суму 176 тисяч 641 гривня. Ми вирішили поцікавитися у рівненських спеціалізованих магазинах, чи насправді стільки може коштувати таке обладнання.

Найдорожчим товаром, згідно з видатковою накладною від 29.08.2014 року, є телевізор LED Samsung UE65H6400 – 77 тисяч 187 гривень. Наприклад у одній з найбільших мереж магазинів комп'ютерної техніки КТС (магазини мережі розташовані на вулицях Соборній та Чорновола - авт.), повідомили, що наразі такого товару у них немає, оскільки така модель не є актуальною. Місяць-два тому такий телевізор коштував трохи більше 31-ї тисячі гривень. Втім кожен постачальник може диктувати свою ціну, від якої відштовхується магазин. Тим часом у інтернет-магазинах ціна теж не вища. 

Щоправда в цілому, як зазначили у магазинах оргтехніки, куди звернулись журналісти сайту, вартість вказана в накладній вища від ринкової.  Наприклад, вартість сервера у понад 61-у тисячу гривень можна оспорювати. А, наприклад, блок безперебійного живлення (іншими словами, акумулятор) зазвичай недешевий пристрій. Тому ціна на нього у понад 3 тисячі гривень — адекватна. Може різнитися у різних постачальників хіба що на кілька десятків гривень. 

У загальній сумі, зазначену в накладній техніку, можна було б купити в суму близько 100 тисяч гривень.

У свою чергу, як пояснив головний лікар КЗ “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Андрій Бортнік, усю зазначену техніку закуплено для організації роботи єдиного оперативного диспетчерського центру, який у вересні цьогоріч відкрили після капітального ремонту на станціх швидкої допомоги. За словами Андрія Бортніка, за допомогою цього диспетчерського центру має бути синхронізовано роботу між бригадами швидкої допомоги Рівного з подальшим приєднанням до нього Рівненського, Здолбунівського, Гощанського районів. У міру надходження коштів та закупівлі обладнання планується охопити усю область. Андрій Бортнік категорично відкидає будь-які оборудки з коштами у процесі цієї закупки й зазначив таке:

- Можливо, ціна трохи й вища за звичайну, але це саме та техніка, яка відповідає параметрам для забезпечення роботи об'єднаного диспетчерсього центру. Тендерів на цю закупівлю не було, оскільки, як мені пояснили юристи нашого закладу, це “дотендерні” суми, вони йдуть за різними кодами. Були й інші постачальники, які пропонували товар за ще більші суми. 

Пікантності цій ситуації додає кілька дрібних співпадінь. Керівником КЗ “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” є “свободівець” Андрій Бортнік. Як відомо, Рівненську ОДА очолює представник цієї політсили, Сергій Рибачок, виходець з Острога. Так само як і свободівець Ярослав Калька, який є головою Гощанської райдержадміністрації. Також з Острога й перший заступник голови Рівненської облдержадміністрації Тарас Пустовіт з "Батьківщини". І підприємець, який постачає згадану техніку "Обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” теж зареєстрований в Острозі.

- Щодо вибору саме цього підприємця з Острозькою реєстрацією, то Андрій Бортнік пояснив: 

Якби це був тендер, то були б усі документи, й було б видно, хто він, звідки. Я вперше від Вас почув, що у нього свідоцтво зареєстроване в Острозі. Окрім цього, процес відбору відбувався прозоро. Ми надіслали свої пропозиції підприємцям, які займаються постачанням та продажем оргтехніки. Нам надійшли відповіді з різними ціновими пропозиціями, у багатьох значно вищими. Найбільш прийнятною виявилася ціна у цього підприємця, тому його й обрали. Як мені повідомили, він упродовж 3-х років співпрацює з центром екстреної медицини.

Для бухгалтерів не секрет що часто Товариства з обмеженою відповідальністю, в принципі, як і багато інших підприємств по накладним розраховуються на різних підприємців. Так отримується економія та податках. Та й підприємцю без проблем «обналічити» гроші. Схоже подібна схема була застосована й у нашому випадку.

Як вдалось дізнатись сайту "ВСЕ" вищезгаданий острозький підприємець Шкуль А.С. учасник ТОВ "Неотек-Рівне". Це фірма займається продажем техніки і вочевидь саме в неї купувала техніку

На сайті ТОВ "Неотек-Рівне" можна знайти ціни, в тому числі й на товар котрий значиться в накладній. Можете порівняти самі – в прайсі компанії ціна значно нижча від тієї, яку за техніку заплатило. Для прикладу сервер ціна якого в накладній вказана у 61 631 грн. на сайті фірми коштує всього 20 025 грн.

Можливо ми даремно запідозрили в цій справі лихі наміри, а наш інформатор помилився. Можливо все це просте співпадіння. Ви як думаєте?

Коментарі

грабують країну набагато більше, свободовці пешки протів того що робиться біля військового шпиталю в Рівному.В чому воно виражається,а саме вище керівництво військової частини розбазарило військове майно у сотні тисяч гривень.На територї військової частини збудовані часні будинки (хто нагрів руки, можна тільки здогадуватись)Командир частини та військова прокуратура самі стали співучаснами кримінального злочину, так як саботують звернення громадян і згідно Європейської Конвенції від 04.11.1950р.та протоколу №14 від 13.05.2004р.статті 17 та статті 9 .Перешкоджають релігійним громадам Української ПЦ вільно збиратись,роблять тиск на військових.іт.д.Мені цікаво, чи Слісарчук ризикне показати правду проти вищих посадових осіб.Які грабують набагато більше чим ці свободівці.Вся ця інформація потребує серйозну перевірку не тільки журналістів але і інших незалежних джерел.

от за таких бортніків-махніцкіх-шваєк-сичів-мохників, Свобода стала СВОЛОТОЮ.Як підтвердження-результат виборів по партійним спискам до ВР.

Але це не відміняє того що Бортнік корупціонер, який дорвався до владного корита, різниці між ним і ригіаналами ніякої. За бабки продав ідеї. Ціни навіть не 1000 грн завищені а на 70 000 грн. Да і видно брудну оборудку через те що таж фірма що і нібито продала техніку в рази менші має ціни. Чому прокурутару не займеться ним? це як мінімум не ефективне киористання державних коштів і як максимум корупція!!!!!!!!!!!!!

Зразу видно , що дану статтю замовили "пацикі" з КТС , самі видно хотіли зайнятись дєрібаном з своїми столичними босами , але видно пролетіли . Цю КТСню вже давно прибили ГеБешніки за контрабас . Найбільша мережа комп'ютерної техніки в Рівному , це що , автор хоче обдурити Рівнян ? Найбільша мережа комп'ютерного контрабаса - це визначення більш підходить КТСу , хто хоч раз там техніку купував , той знає , що через тиждень-другий вже треба нести в сервіс ремонтувати. Аби Бортнік з цією шарагою звязався , гарантія , вже б парив костомахи в казематах СБ чи прокуратури .
Особисто бачив , як Бортнік на майдані життя рятував , і якби цю писанину прочитали ті люди , яким Бортнік врятував життя , то це була б остання замовна стаття цього автора .

А тепер подивіться ще на одндногл свободівця осіпова чи освпчука юрія -начальника облзлраву. Там чимало таких покупок . Гнати іх треба далеко

хахахах! Бортнік - чесний, та не смішіть. Я знаю що він хапуга ще той! Постоявши поруч із лікуючим лікарем на операції, то так тягнув руку, як ніби він врятував тебе від смертельної хвороби. немає чому дивуватися

Але ж голвна кричалка "БАНДУ ГЕТЬ"

Сума, що більша 100 тис. грн. вважається такою, що має проводитися згідно ЗУ "Про здійснення державних закупівель"... Вони щоб уникнути тендеру застосували іншу процедуру... Так, простіше гроші відмивати....

ви, як діти малі. Он подивитесь на проведені тендери свободівцем у облздраві, тоді ахнете...
Чого, по-вашому сволотівці пролетіли всюди, навіть у своїх областях?

По-перше якщо тендеру не було, тоді можна було піти в будь-який магазин і купити техніку, це абсолютно тупа відмазка керівника що вкрав гроші (отримав від фірми відкат). Це так Свободівці дорвались до влади що розводять корупцію не гірше регіаналів. Так як прокурор за квотою свободівців в Рівному хочемо побачити як відреагує, принаймні є відповідальність за неефективне управління державними коштами. Доречі памятаєте який кіпіш підняли свободівці за капусту по 13 грн? А тепер кажуть ну завищена від ринкових цін техніка ну і що з того!!!! Яка реакція контролюючих органів? Хто з журналістів може офіційних запит в прокуратуру зробити?

А швидко вчаться хлопці? Ці "дотендерні" процедури називаються "запит цінових пропозицій". Вони на свій розсуд вибирають що хочуть купити, вставлять технічні вимоги до техніки по нових критеріях, при цьому заточені на трохи застарілу техніку яку актуальні гравці вже дістати вільно не можуть. "Пишуть" (одному)... трьом ФОП запит на ціну... Зазвичай в одного ФОПа є ще кілька через які він працює... Ціна накручується і виходить, що барахло купується за ціною останньої моделі... і з ціною вдвічі вищою... А по закону ніби то і все чисто... Домовленості про відкат по документах не докажеш... Хіба буде зафіксовано факт передачі грошей...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.