Опалювальний сезон-2014: чи відчули рівняни подорожчання тепла?

Вартість тепла у Рівному цього опалювального сезону суттєво зросла. Відтак, у листопаді споживачі отримали квитанції на оплату послуги вже за новими тарифами. Чи відчули рівняни здорожчання опалення і чи шукають способи економії – дізнавалася журналіст сайту "ВСЕ".

 

Викладач кафедри військової підготовки НУВГП Олександр Зайчук:

– Звісно, подорожчання опалення відчув, адже зміна тарифів торкнулась кожного. З метою збереження тепла я засклив і утеплив балкони (в мене їх два), перевірив щільність закриття усіх вікон, запінив невеликі шпарини під підвіконниками. Загалом провів цілий комплекс робіт.

Музикант Юрій Журавель:

– Подорожчання опалення наш будинок зустрів підготовленим. Адже ми встановили лічильник на тепло і тепер за послуги платимо практично вдвічі менше.

Коуч-тренер Ірена Слута:

– Здорожчання тепла відчули. Автономним опаленням користувалися давно в будинку. Там, також, полюбляли час від часу використовувати камін на дровах – реально нагрівало будинок і створювало особливу атмосферу. У квартирі ситуація дещо інакша, отож доводиться пристосовуватися до нових реалій. При можливості, я би йшла шляхом будівництва будинку, котрий не був би прив'язаний до опалення, електрики. Використовувала би сонячні батареї та спеціальні колби, котрі акумулюють енергію землі (котрі, до речі, ще Тесла розробив) для оснащення будинку необхідними ресурсами. Наразі це лише мрія, але я вірю, що рано чи пізно мрії можуть ставати цілями і матеріалізуватися.

Фотохудожник Олександр Харват:

– На жаль, цьогоріч подорожчання опалення відчутне. Влада не зацікавлена у тому, щоб люди менше платили. Елементарно, на кожен будинок чи квартиру потрібні лічильники тепла, щоб люди платили не за "середній" міфічний показник, а за реально отримане тепло. Тоді споживачі самі будуть намагатися економити. Такого, на жаль, немає. І це потрібно змінювати. Але цього ніхто не хоче робити. Колись, напевно років 12 тому, на іншій квартирі, у якій було холодно, я з'ясував, що технічно обігріти той будинок неможливо. Тому що, після будівництва поряд іншої "висотки" комунікації стали непридатні для достатнього теплопостачання. У той час, як оплату брали за надане тепло. Тобто за послугу, яку не надали. Працівникам заборонили говорити правду, що реально не можуть надати тепло, лічильники не встановлювали. Тому переконаний, що усю цю систему потрібно кардинально змінювати...

Депутат Рівнеради Святослав Євтушенко:

– Подорожчання тепла я поки що не відчув, бо в мене встановлена система індивідуального опалення. Та вважаю, що осторонь ситуації залишатися не можна, адже підняття тарифів на тепло стало суттєвим ударом для більшості рівнян. Самі подумайте, через коливання курсу долара ціни зростають практично на все, у той час, як зарплати залишаються незмінними. Думаю, вирішити ситуацію, яка склалася, можна лише спростивши процедуру переходу з централізованої системи опалення на автономну для мешканців багатоповерхівок. Це дозволить заощадити як самим споживачам, так і зекономити газ, запас якого теж не безкінечний. Але вирішити це питання потрібно на державному рівні, внісши відповідні зміни у законодавство.

Прес-офіцер Олександр Гайн:

– Подорожчання тепла – це катастрофа. Мені тепер треба сплачувати 500 гривень за місяць. Це при тому, що перейти на автономне опалення не можна, а батареї все одно недостатньо теплі. Зарплати не підіймають, а ціни ростуть. За що нас так не любить міська влада – не знаю, але комунальні послуги по ціні дорожчають, а якість їх надання лише гіршає.

Депутат Рівнеради Володимир Зиль:

– Опалювальний сезон подорожчав суттєво, як і всі товари імпорту, з огляду на курс валют, за яким складові цих товарів закуповують. Оскільки дохід маю гривневий, то різниця відчутна. Поки жодних заходів не приймаю стосовно цього, бо в зимовий період це дорого робити і не зручно, вимагає коштів, які потрібно накопичити. Плануємо повернутися до цього питання весною. Стосовно ситуації у Рівному, то в нас вона не настільки плачевна. Під час навчання у Києві доводилося жити в гуртожитку, зараз маю багато знайомих. Влітку відсутня гаряча вода. Зимою в люті морози тепломережі не витримували, а ремонт затягувався на тижні. Той же температурний рівень навіть у об'єктах соціального призначення не завжди дотримувався.

Радник голови Рівненської облради Едуард Герасимчук:

– У нас вдома все давно готове та утеплено, адже всі знали – буде подорожчання. Тому до цього опалювального сезону ми готувались.

Активістка Ніна Скиба:

– Звичайно подорожчання тепла відчуваємо. Я проживаю у панельному будинку, і температура батарей бажає лише кращого. Автономне опалення нам забороняють встановлювати. Ми з донькою ходимо тепло вдягнуті, і зараз я змушена міняти старі вікна на металопластикові, бо колишні дерев'яні хоч і хороші були, але все ж не так зберігають тепло. А нові вікна – це не дешево, при тому, що відбулася суттєва девальвація гривні, до того ж, заробітки через вище зазначену проблему значно зменшились. Мало того, що опалення подорожчало, воно стало нижчої температури, так ще й включили нам його не тоді, коли зазначено в рахунку. Тобто, і тут виникають питання, чи не намагаються на нас нажитись...

Підприємець Олександр Осовець:

– Подорожчання тепла відчув. Особисто в своїй квартирі бачу реальним тільки вікна утеплити. Звісно вирішення питання – встановити тепловий лічильник на будинок. Але тут складнощі з організацією роботи щодо цього – немає розуміння, як цей процес почати, а з нуля займатися вивченням – немає часу. Також складно консолідувати громаду будинку по цьому питанню, маючи інтенсивну робочу завантаженість – виділити багато часу на це важко. І ще не зрозуміло, чому тариф в Рівному на опалення один із найвищих в Україні у порівнянні з іншими містами західної України.

Завліт Рівненського драмтеатру Ірена Боровець:

– Подорожчання тепла, звичайно ж, відчула. Адже заплатила комунальні у жовтні майже так, як за цілий місяць в опалювальний сезон, при тому, що опалення включили лише з середини місяця. Вирішили поставити лічильник опалення за прикладом трьох перших під'їздів у нашому будинку. Вже здали гроші на цю процедуру. Чекаємо доки з'явиться у продажі необхідне обладнання.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.