Бурштинові інтриги: що приховує керівництво рівненського заводу "Бурштин України"?

Бурштин або "сонячний камінь", як його називають, – одна з найцінніших цікавинок Рівненщини. Цікавий бурштин тим, що в Україні більше ніде немає такої великої кількості цього природного ресурсу. А також тим, що завдяки його незаконному добуванню деякі персони заробляють неабиякі кошти. Окрім незаконного видобутку є й абсолютно легальний видобуток. Ним займається єдине в Україні державне підприємство "Бурштин України". Але й тут відбуваються незрозумілі речі...

Уже 15-19 грудня завершиться конкурс на пост директора одного з найцікавіших підприємств, що знаходиться на Рівненщині – "Бурштин України". Після спроби "рейдерського" захоплення, внутрішніх негараздів та кількаразової зміни в. о. директора на підприємстві встановилася загадкова і невизначена ситуація.

Як стало відомо сайту "ВСЕ", нинішньому в. о. (генерального) директора Андрію Чередніченку закидають, що він навмисно роздув штат, зокрема штат адмінперсоналу. Наслідком стало те, що на підприємстві працює 5 заступників директора. Хоча, за словами самого Чередніченка, цього забагато. Також в. о. директора говорить про те, що буде скорочувати персонал. І це – напередодні конкурсу, коли ще незрозуміло, хто ж стане директором.

Завдяки джерелам сайту "ВСЕ", зважаючи на обговорення попередньої статті, виникли певні запитання до нинішніх представників дирекції "Бурштин України". Зокрема, стало цікаво поглянути на кількість працівників (окремо – адмінперсоналу, робочого персоналу та охорони) підприємстсва за різних керівників – Миколи Негруба (колишній директор), Ореста Жеребецького (колишній в. о. директора, наразі – перший заступник директора) та Андрія Чередніченка (нинішній в. о. генерального директора). Варто зауважити, що останні двоє – конкуренти як кандидати на пост директора.

Після дзвінка журналіста до приймальні підприємства там пояснили, що керівництво "Бурштин України" дало розпорядження не давати жодних коментарів до призначення нового директора.

Друга спроба контакту – намагання зв'язатися із Андрієм Чередніченком – дала певний результат. Як стало зрозуміло, пояснювати в. о. директора ситуацію на підприємстві категорично відмовився, принаймні, до призначення нового керівника.

– Я говорив Вам усе в інтерв'ю, а те, що про мене пишуть... про помпи та про роздутий штат, адмінперсонал... Ви зможете на всі питання отримати відповіді після призначення, яке має бути 19-20 грудня. Ви ж розумієте, що по підприємству ще ходять 4 моїх конкуренти на посаду директора, і всі ці розмови – самі розумієте, на що вони розраховані. Чого написали 15, чого не написали 48 помп? Там могли що хочеш написати, і всім зрозуміло, чому це зараз роблять. Я Вам усе сказав в інтерв'ю, а потім поговоримо – після 20 грудня, – в доволі нервовій розмові говорить роздратований Андрій Чередніченко.

Дещо спокійнішою вийшла розмова із Орестом Жеребецьким. Щоправда, прокоментувати ситуацію в деталях він теж не зміг, пояснивши, що всі важливі питання має вирішувати директор.

– Щодо працюючих, то в нас їх десь 170 (зі слів Чередніченка – 174, – авт.). Зараз працюючих – десь 140, бо на зиму видобутку немає, – говорить перший заступник директора Орест Жеребецький.

На питання щодо роздутого штату конкретної відповіді не прозвучало – перший заступник не зміг згадати, скільки працівників та адмінперсоналу було раніше на підприємстві – за його керівництва.

– Я думаю, це питання Ви зможете з'ясувати у директора. Але це вже, мабуть, після призначення. Зможете зайти, запитати, і він Вам розкаже, скільки у нас працювало людей, – додає Орест Жеребецький.

Щодо конкурсу на посаду директора Орест Жеребецький підтвердив, що теж є претендентом, додавши, що:

– Зараз говоритимуть і на Чередніченка і на інших претендентів. Ці розмови взагалі дивні, бо десь на початку жовтня за Чередніченка на підприємстві збирали підписи на його підтримку, що він – хороший керівник, щоб його залишили на посаді. Це звернення відправляли в Київ в Державну службу геології та надр України. А щодо сторонніх осіб на території видобутку, то там, де ми зараз добуваємо, на тій ділянці вже встигли до нас попрацювати "чорні" копачі. Ви ж знаєте, яка там ситуація в Сарненському, Володимирецькому районах, – коментує перший заступник питання щодо дрібного каміння, яке надходить на виробництво. – Там уже попрацювали люди, ми кожен рік беремо в оренду кілька гектарів землі.

Щодо наявності приватних мотопомп на території видобутку "Бурштин України" Орест Жеребецький порадив звернутись до служби безпеки. Виявилося, що на ДП "Бурштин України" працює дві служби:

  • служба внутрішньої безпеки і захисту інформації (начальник – Дмитро Попов);
  • служба безпеки та охорони (начальник – Володимир Корнійчук).

Вдалося поспілкуватися лише з Володимиром Корнійчуком. Він пояснив, що охороною території видобутку (що дивує) займається інша служба – внутрішньої безпеки і захисту інформації. Коментувати інформацію щодо судимостей деяких працівників, кількості охоронців, підзвітних працівників та ін. Володимир Корнійчук не став, пояснивши це рівнем безпеки підприємства.

– З такими питаннями слід звертатися до директора. Я не можу Вам нічого розповідати і давати телефон Попова теж не можу. Краще запитайте в керівництва, – говорить Володимир Корнійчук.

Таким чином, не вдалося з'ясувати, чи насправді був роздутий штат за Чередніченка, чи раніше. Всі питання – після призначення. Сам в. о. директора та його приймальня не дають жодних суттєвих коментарів, його ж підлеглі посилаються на нього самого, знімаючи із себе якусь відповідальність. Питання щодо дрібного каміння отримало ніби суттєве пояснення – діяльність "чорнокопачів", а щодо працівників із судимостями говорять, що це взагалі неможливо на підприємстві.

Втім, один з працівників підприємства, на умовах анонімності, порадив журналісту звернутись до радника генерального директора ДП "Бурштин України" Сергія Мартинюка. Мовляв, він зможе розказати про реальний стан справ, бо більшість на підприємстві бояться говорити. З паном Сергієм зв'язались телефоном:

– Я зараз на лікарняному і багато телефоном Вам не розкажу. Звісно, слідкую за тим, що ЗМІ пишуть про справи на заводі, і чесно – дуже здивований. Підприємство перетворюється на якийсь тоталітарний об'єкт, де все вирішує одна людина, а всі решта мають сидіти і мовчати. Мовчать про роздуті штати, де з більш як півтори сотні робітників майже половина – це різні начальники, контролери, охоронці. А хто ж працюватиме? Читав, що хтось з керівників каже, що видобуток на рівні минулого року. Хай краще цифри покажуть: видобуток впав у рази. Якщо ситуацію не міняти кардинально то можна втратити і колектив, і підприємство, – говорить Сергій Мартинюк.

Тим часом, призначення нового директора має відбутись уже за два тижні. І від того, хто очолить підприємство залежить, наскільки якісно і чесно працюватиме ДП "Бурштин України". Адже всі ми хочемо, щоб родзинка нашого краю була в руках відповідальних і чесних людей.

Коментарі

Жеребецький покидьок, при ньому почали міняти бурштин, і пішла сама дрібнота. Чередніченко, замість того, щоб це припинити, почав робити теж саме. Ще там є Новіков, "смотрящій" із держгеослужби, який контролює весь видобуток, щоб головку служби Кащука не обділили. Станом на 4.12.2014р. на родовищі і дплі миють сторонні особи бурштин помпами, в присутності вищезгаданого Попова. Хтось з цих кандидатів щось зробив, щоб це припинити? То на х.. вони такі треба? І хай навіть не думають про конкурс, нікого з гастролерів колектив не прийие, а винесе вперед ногами. Звичайно, варто було б в першу чергу каструвати Кащука, але всьому свій час. Дасть Бог, АТО скоро скінчиться, і вся ця непотріб отримає своє...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.