"Рівнеазот" на межі зупинки

На сьогодні ПАТ «Рівнеазот» отримує газ під мінімально можливим тиском. Такий тиск газу є близьким до блокувальних значень, які  передбачені  регламентами цехів. На роботу підприємства це поки що не вплинуло, однак щонайменше коливання тиску у бік його зменшення може привести до спрацювання автоматичного блокування.

 

Про це сайту "ВСЕ" повідомили з прес-служби підприємства Дмитра Фірташа.

- Під час звичного режиму роботи ПАТ "Рівнеазот" повністю забезпечує ефективну роботу очисних споруд з очистки міських стоків  та стоків підприємства. У разі повної зупинки підприємства очисні споруди також припинять своє функціонування. Для забезпечення роботи очисних споруд підприємство підтримує відповідний температурний режим у приміщеннях, у яких розташоване насосне обладнання, адже це обладнання може працювати лише при плюсових температурах. У разі повної зупинки підприємства із-за відключення газу, приміщення очисних споруд обігрівати не буде змоги, - зазначили на підприємстві.

Зупинка підприємства у зв’язку з припиненням газопостачання створить неможливість подальшої стабільної очистки стічних вод та призведе до вимушеного скиду неочищених стоків безпосередньо у річку Горинь, що спричинить екологічну катастрофу у регіоні.

Головний акціонер та власник ПАТ «Рівнеазот» Д.В. Фірташ, холдинг OSTCHEM, до складу якого входить Рівнеазот, адміністрація підприємства намагається зробити усе можливе для того, аби підприємство не зупинилося.

- Ще у минулому році, аби забезпечити функціонування своїх хімічних підприємств по виробництву мінеральних добрив, були взяті кредити, закуплений газ та запомпований у газосховища України. Також була укладена угода, згідно з якою ПАТ «Укртрансгаз» не має права використовувати цей природний газ для інших цілей і  за вимогою підприємств OSTCHEM має видавати необхідну кількість. Наявного газу мало б вистачити для «Рівнеазот OSTCHEM»  на понад 8 місяців успішної роботи. Однак дані домовленості порушені, - наголосили у прес-службі "Рівнеазоту".

ПАТ «Рівнеазот» надіслало листи-звернення у міську та обласну ради, голові Рівненської облдержадміністрації та народним депутатам, які представляють Рівненщину у Верховній Раді. Підприємства холдингу OSTCHEM оскаржують постанову Кабміну про заборону підприємствам-виробникам мінеральних добрив використовувати свій газ з ПСГ і подали до суду на це рішення.

- Ми вважаємо, що Держава має всіляко підтримувати підприємства, які за складних умов у країні працюють та приносять у скарбницю країни значні кошти. Лише за 10 місяців цьогоріч ПАТ «Рівнеазот» сплатив податків та відрахувань на суму близько 690 млн. грн. До кінця року усі відрахування сягнуть більше 850 млн. грн.

Водночас, припинення газопостачання ПАТ «Рівнеазот» OSTCHEM спричинить дестабілізацію його виробничої та господарської діяльності, що в свою чергу призведе до невиконання підприємством своїх зобов’язань за вже укладеними угодами  з продажу товарної продукції, негативно вплине на його ділову репутацію, а також створить негативний імідж для інвестиційної привабливості в цілому всієї держави, - прокоментували сайту "ВСЕ" ситуацію на підприємстві.

Окрім того, ПАТ «Рівнеазот» OSTCHEM не зможе виконати зобов’язання згідно з «Графіком виробництва та постачання мінеральних добрив для проведення комплексу літніх польових робіт 2015 року» затвердженим Міністерством економічного розвитку та торгівлі України -  поставити для аграріїв необхідну кількість мінеральних добрив.

У разі припинення газопостачання, вірогідніше за все, понад половину трудового колективу підприємства ( а це біля 4 тис. чоловік) адміністрація буде вимушена скоротити, так як у зв’язку з припиненням комерційної діяльності (продажу міндобрив) на підприємстві буде нестача обігових коштів для виплати заробітної плати всьому трудовому колективу.

- Означені вимушені дії неминуче призведуть до підвищення соціальної напруги серед мешканців міста Рівного та  Рівненського району, так як скорочені працівники та їх сім’ї залишаться без засобів на існування. Ми дуже сподіваємося, що здоровий глузд переможе і керівництво України почне сприяти підприємствам, які зараз працюють, розвиваючи економіку України у такий надзвичайно складний для неї час, - додали у прес-службі заводу.

Нагадаємо, раніше керівництво підприємства наголошувало, що всі зобов'язання перед агро-промисловим комплексом будуть виконані.

Наприкінці листопада Уряд зобов’язав великі підприємства, зокрема і азотні купувати природний газ від грудня 2014 року по лютий 2015 року виключно у державного енергохолдингу НАК "Нафтогаз України".

28 листопада ПАТ "Рівнеазот" отримало повідомлення від Рівненського лінійного відділенняя Управління магістральних газопроводів філії УМГ "Львівтрансгаз" з вимогою припинити споживання природного газу з 3 грудня 2014 з 12.00 години, посилаючись на відповідні листи НАК "Нафтогаз України" від 21.11.2014 №6-7584/1-14 та ПАТ "Укртрансгаз" від 18.11.2014 №11350/64-001.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

"Рівнеазот" отримав відстрочку на виплату 363 мільйонів боргу

"Рівнеазот" купуватиме газ виключно у "Нафтогаз України"

Депутати міськради просять Президента не зупиняти "Рівнеазот"

"Рівнеазот" поки працюватиме, але Фірташ судитиметься з Кабміном

"Точка зору" Олександра Нестерука: Чи зупиниться "Рівнеазот"?

Рівне: чи є життя без "Рівнеазоту"

Депутати Рівнеоблради звернуться до Порошенка щодо загрози зупинки "Азоту"

Уряд припиняє подачу природного газу "Рівнеазоту"

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.