Кримінал, помилка суду чи чергова рівненська земельна афера?

Ця історія отримала свій початок багато років тому. В часи коли міським головою Рівного був покійний Віктор Чайка. Тоді міська рада віддала в оренду підприємству "Альянс-Вест" дві земельні ділянки поруч з продуктовим ринком. В той час у міських обранців це не викликало ніякого спротиву. Перший скандал розгорівся у 2008 році. Тоді заступник міського голови Сергій Васильчук виступив проти будівництва на одній з цих ділянок. Другий скандал розгорівся у 2010 році і, як виявилось, триває до нині.

Апогеєм протистояння стала сесія Рівненської міської ради 14 серпня цього року. Тоді міські обранці розглядали питання про продовження договору оренди з "Альянс-Вест". Тоді ж до депутатів звернулись мешканці будинків з вулиць Полуботка і Пересопницької, адже мова йшла саме про їхні двори. Звернулись жителі з наступним проханням:

"Не поновлювати договір оренди для "Альянс-Вест", який знищив квітниковий бульвар і наші двори. Ми власними силами облаштували територію, влаштували лавочки, столики, висадили багато зелених насаджень і встановили дитячий ігровий майданчик. А Костюк нині збирається все знищити і збудувати чотириповерхового монстра на вузькій смузі бульвару і в нашому дворі. Під цими ділянками на 98% площі розміщені тепломережі, каналізація, підземний кабель. Куди Костюк збирається це переносити? Окрім того, Костюк порушив умови договору оренди і незаконно за гроші здавав міську землю власникам трьох кіосків. Наявні порушення умов договору оренди".

Депутати стали на бік мешканців і відмовили підприємству в продовженні договору оренди. Відповідно до закону "Про оренду землі" і згідно рішення сесії міськради був підготовлений для фірми "Альянс-Вест" лист-повідомлення про припинення з нею договору оренди земельних ділянок. Але щоб читач міг краще зрозуміти подальший розвиток подій, процитуємо 33 статтю Закону:

"…За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення.

У разі, якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору (в нашому випадку до 29.08.2014 року) листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором".

Лист-повідомлення про заперечення у поновленні дії договору оренди був підписаний мером міста Володимиром Хомком і надісланий поштою 21 серпня 2014 року (за вісім днів до закінчення відведеного терміну) на адресу фірми "Альянс-Вест". Здавалось би, конфлікт вичерпано. Однак, як виявилось, крапку в цій історії ставити зарано.

І ось тут розпочинається справжня містично-детективна історія.

В жовтні 2014 року "Альянс-Вест" звертається до Господарського суду Рівненської області з позовом до Рівненської міської ради. Суд, в авральному темпі, вже 17 листопада 2014 року приймає рішення зобов'язати міську раду укласти з фірмою "Альянс-Вест" договір оренди ще на 10 років. Суддя Андрійчук всупереч рішенню сесії Рівненської міської ради вирішує питання на користь фірми. Тобто суддя, по суті, сам вирішує, як і кому надавати землі рівненської громади.

Для глибшого розуміння ситуації тут варто задати декілька питань і знайти на них відповідь.

Питання перше

Чому фірма "Альянс-Вест" не зверталась до суду у серпні-вересні після отримання відмови? Що змінилось в жовтні?

Через два місяці фірма "Альянс-Вест" змогла запевнити суд в тому, що в серпневому конверті вона отримала не заперечення в поновленні договору оренди, а навпаки – отримала новий проект договору на поновлення оренди.

(Ви вірите в те, що після рішення сесії не продовжувати оренду хтось серед працівників міськради насмілився б підмінити лист мера на лист із зовсім протилежним змістом?)

Але йдемо далі. "Альянс Вест" у жовтні надає в суд як доказ Акт вмісту поштової кореспонденції, що був буцімто складений 26 серпня 2014 року оператором пошти, який "стверджує", що в конверті була не відмова, а навпаки – сам проект договору.

І як це Вам?

Якщо це так, то міська рада не має права залишити цю підміну без покарання.

Має заявити в правоохоронні органи про кримінальний злочин. Доцільним та логічним є відкриття кримінального провадження, в ході якого було б з'ясовано, за яких обставин складався згаданий вище Акт, хто його підписував, чи мав цей підписант відповідні повноваження, з яких мотивів, якщо це справді було зроблено, якась посадова особа пішла на скоєння кримінального злочину. Не просто ж так, з альтруїстичних міркувань.

Питання друге

Суддя у своєму рішенні зазначає, що на сесії міськради рішення "про ВІДМОВУ в поновленні" договору оренди не набрало необхідної кількості голосів. І на основі цього продовжує договір оренди на 10 років.

Але, вибачте, ні! На сесії голосувалось інше питання: "про поновлення договору оренди". Відповідно, міські обранці його не підтримали, проголосувавши: 31 – "проти" і 1 – "за". Тим самим депутати відмовились дати згоду на поновлення оренди. З яких же причин суддя випустив цей "нюанс" у формулюванні питання?

Питання третє

Якщо, як стверджує "Альянс-Вест", він отримав у серпні в конверті проект договору про поновлення оренди, то чому він його не підписав?

Чому ж замість того, щоб просто підписати нібито надісланий договір, фірма звернулась до суду?

Варіанти відповідей пропонуємо придумати самим.

Питання четверте

Суд намагається довести, що "Альянс-Вест" не отримав листа-повідомлення про припинення договору оренди, тобто не знав про відмову. І, відповідно, тоді договір для фірми повинен бути пролонгований.

То чи мав "Альянс-Вест" до завершення "місяця після закінчення строку договору", тобто до 29 серпня 2014 року, інформацію про рішення міської ради не поновлювати договір оренди?

Так, він знав цю інформацію. Директор "Альянс-Вест" навіть встиг прокоментувати це рішення в газеті "Рівне Вечірнє" від 28 серпня 2014 року (тобто до 29.08.2014 року), яке окрім газети доступне й на Інтернет-сайті видання.

До речі, у своєму коментарі для "Рівне вечірнє" директор фірми "Альянс-Вест" Валерій Костюк, відповідає і на питання: "чи будете оскаржувати рішення міської ради у суді?".

Питання п'яте

Питання чисто юридичне. Невже суддя не був ознайомлений з Постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17 травня 2011 року №6 "Про деякі питання практики розгляду справ, що виникають із земельних відносин".

Там говориться, що питання надання земельних ділянок комунальної власності в оренду чи у власність є виключною компетенцією міської ради. І зобов'язати міськраду в судовому порядку укласти договір, якщо міськрада перед тим прийняла рішення не продовжувати такий договір, – неможливо!

Мабуть, все таки судова система країни в цілому і Рівненщини зокрема таки потребує глибокого реформування. Подібні справи – зайве тому підтвердження. І у цій справі ще рано ставити крапку.

Як повідомили в апараті Рівненської міської ради, її юристи подали апеляційну скаргу на рішення господарського суду по справі "Альянс-Вест". Розгляд справи розпочнеться об 11:20, 13 січня 2015 року, в Рівненському апеляційному господарському суді.

Людмила Туровська, депутат Рівненської міської ради

Коментарі

Не лестіть собі. Ваш сайт лише майданчик для обливання брудом персон, до яких Вам іншим шляхом не дістати. Замовні статті з неперевіренною інформацією, та "містично-детективні історії" - сумнівна слава... Сподіваюсь, Вам хоча б подобається бути використаним.

"власного сайту" - ну це вже капець. Раніше "належали": Матчуку, Хахльову, Губанову, Берташу, а тепер Туровській? Кожен чиї інтереси/афери зачіпаються на нашому сайті відразу намагається нас комусь приписати. Дарма, не діє )))

"Чесна" корупціонерка. Це навіть не смішно - це сумно. Але таке вже обличчя нашої нової старої влади. Пані Туровська не обяжує себе писати правду на сторінках власного сайту. Бо піар. Чорний. Тому и не гнушається перекрутити всі факти, звідти стільки риторичних запитань. Адже сказати не всю правду, це ще не обман?.. Ще б, депутат Л.Туровська ставить себе вище суду, тому що звикла вирішувати земельні питання власноосібно. Не дивно, слово "монополія" знайоме їй добре, адже кримінальне минуле... Та всі її схеми давно відомі та викриті - чорній піар за рахунок пакету гречки пенсіонерам, та відкати за "правильну " оцінку потрібної землі і нерухомого майна. Але хто ж тепер доведе, при Януковичі ще й не таке було...Так чи не п.Туровською, депутатом-мільйонером, повинні займатись правоохоронні органи та люстаційний комітет?
Сумно, панове. На Майдані боролись за нову, чесну, свіжу кров у владі, а старим вовкам в овечій шкурі вже пора...
P.S. Особливо сумно, тому що знаю особисто п.Костюка... Спадіваюсь він подасть до суду на захист честі і гідності.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.