Рівненська обласна федерація футболу: запасний аеродром для чиновника Януковича

Як Ви думаєте, хто мав би очолювати, скажімо, спілку лікарів-кардіологів? Саме так, знаний і поважний лікар-кардіолог. Кого б Ви поставили на чолі Асоціації будівельників? І я з Вами теж згоден – того, хто працює в будівельній галузі. А хто, по-вашому, очолює на Рівненщині обласну федерацію футболу? Екс-футболіст? Ні. Заслужений тренер? Знову не вгадали. Добре, не буду вас мучити: Рівненську федерацію футболу очолює звичайний вчитель за освітою, який за роки служби вибився у чиновники доволі високого рангу. Футболом же він займався приблизно на тому ж рівні, як і більшість чоловіків і хлопчаків у нашій країні.

Цей матеріал розпочався випадково, під час розмови з одним з приятелів. Який, мені так здається, про футбол знає майже все. І, ось, коли мова зайшла про Рівненщину, він з сумом промовив: "ніякого толку тут не буде. Стадіон валиться, команди вже нема. І чого тут дивуватись, якщо обласну федерацію футболу очолює Кривко. Який до футболу має таке ж відношення, як я до космонавтики".

Я більше розуміюсь на політиці і економіці, ніж на футболі. А Михайла Кривка знаю саме як відомого на Рівненщині політика, який примудряється залишатись на плаву незалежно від зміни влади. Для мене було геть незрозуміло, навіщо людині, котра все життя пропрацювала в галузі освіти і активно займається політикою, якась там федерація футболу. Щоб розібратись – вирішив почати з біографії Михайла Кривка. Раптом я просто був не в курсі, а він в молоді роки професійно ганяв м'яча.

Так от, народився Михайло Кривко у 1955 році. Коли досяг шкільного віку, то пішов вчитись в Городецьку середню школу, що у Володимирецькому районі. Як і всі хлопчаки у цьому віці, пан Михайло, вочевидь, любив поганяти у футбол на перервах та після школи.

Далі кар'єрний ріст нинішнього голови Рівненської обласної федерації футболу подамо в стислій хронології.

1973-1974 рр. – робітник у Володимирецькому "Міжколгоспбуді";

1974-1978 рр. – студент Рівненського державного педагогічного інституту;

1978-1980 рр. – служба у збройних силах СРСР;

1980-1982 рр. – працював у Рівненській середній школі №8;

1982-1992 рр. – працював на різних посадах в апараті Рівненського облвиконкому;

1993-1996 рр. – заступник начальника управління освіти Рівненської облдержадміністрації;

1996-1997 рр. – ректор Рівненського інституту підвищення кваліфікації педагогічних кадрів;

1997-2005 рр. – працював головою Костопільської райдержадміністрації;

2005-2007 рр. – директор з персоналу ЗАТ "Костопільський завод скловиробів";

2007-2010 рр. – голова Костопільської райдержадміністрації;

2010-2013 рр. – перший заступник голови Рівненської обласної ради.

З 2012 року – голова Рівненської обласної федерації футболу.

Просив би запам'ятати цей послужний список пана Михайла, бо саме з нього випливає два питання, відповідь на які мали б дати в одному випадку – футбольні функціонери Рівненщини, а в іншому – правоохоронні органи.

Отож, питання перше: Вам відомий такий визначний, хоча б в межах області чи району футболіст, тренер, суддя, як Михайло Кривко? Мені теж ні. Але я не є палким шанувальником футболу і, тим більше, знавцем місцевих тонкощів цього виду спорту. Але навіть звернувшись до рівненських фанатів почув визнано однакову відповідь: "Кривка-політика знаємо, але Кривка-футболіста чи навіть голову РОФУ – ні". Ну, але залишимо в спокої фанатів та тренерів. Зрештою, що вони тямлять в керівництві. Як казав колись сам пан Михайло в одній компанії: він вже на тому рівні керівника, що може керувати будь-чим.

Мабуть, розгледівши цей рівень у 2012 році члени обласної федерації й обрали Кривка своїм керівником. Як це відбувалось – можемо дізнатись з замітки розміщеної на офіційному сайті РОФУ. Ось, кілька цитат звідти. Але перед тим, як читати, хочу Вам нагадати: на той момент Михайло Кривко перший заступник голови Рівненської облради і член регіоналівської більшості.

"Попередній голова федерації Володимир Поліщук вирішив відмовитися від боротьби за це крісло, відтак на день голосування залишилося тільки двоє кандидатів – голова Рівненської міської федерації Валерій Гладков та перший заступник голови обласної ради Михайло Кривко". Однак попри те, що формально залишалось дві кандидатури, повноцінних виборів не вийшло. Перед самим голосуванням конкурент Кривка зняв свою кандидатуру на його користь. При цьому Валерій Гладков так пояснив своє рішення: “Михайло Кривко – людина від влади. Я думаю, що якщо навіть наша влада за 4 роки не зможе зробити команду професіоналів і стадіон, то це взагалі неможливо”.

Ось тут і починається найцікавіше. І саме тут, здається, лежить відповідь на питання: "Навіщо Михайлу Кривку посада голови обласної федерації футболу?". В тому ж році з'являється у Рівному проект співробітництва влади міста та області з відомим олігархом Дмитром Фірташем. Кожна сторона тут мала свої цілі. У Фірташа тут великий хімічний завод і його цікавить земля як під заводом, так і під будівництво житла для працівників "Рівнеазоту". Влада Рівного була зацікавлена в списанні боргів за користування очисними спорудами "Рівнеазоту". А обласна влада хотіла використати можливості і фінанси олігарха для реконструкції стадіону "Авангард". Принаймні це видима частина інтересів.

Незабаром і справді з'являється проект реконструкції стадіону, який з гордістю і пафосом презентують громадськості. Його вартість становить не мало не багато – 200 мільйонів гривень. Це ті мільйони, які потрапляють у зону відповідальності голови обласної федерації футболу. Ну, і, на всяк випадок, нагадаю читачу, що за стадіоном значиться "невеличка" земельна ділянка площею всього п'ять з половиною гектарів.

Реконструкція стадіону "Авангард" мала обійтись в 200 мільйонів гривень

Той проект зрештою "обломався". Революція в Україні, арешт Дмитра Фірташа в Австрії. Одним словом – не пофартило. В результаті революції й сам Михайло Кривко втратив посаду першого заступника голови Рівненської обласної ради. А от посада голови Рівненської обласної федерації футболу лишилась. Яка не яка, а можливість залишатись при посаді і пересидіти "важкі часи".

Окрім того, у голови федерації є ще кілька маленьких привілейованих дрібниць. Як то участь у всіляких футбольних дійствах в Україні, і закордоном. Хто ж відмовиться від гарного "робочого" відпочинку закордоном, де "все включено" за рахунок наших з Вами податків.

Мало не забув. В той же період точилась боротьба за керівництво у Федерації футболу України. Голову цієї організації обирають делегати з числа керівників обласних федерацій. А Ви ж не будете заперечувати, що футбол – це гроші. Чималенькі гроші навіть в Україні.

З першим питанням закінчили, час переходити до питання другого.

Як бачимо з послужного списку Михайла Кривка, він майже весь час працював на державній службі. Виключенням є період з 2005 по 2007 рік. В цей період пан Михайло був директором з персоналу ЗАТ "Костопільський завод скловиробів". За законом, державний службовець має жити, як казав герой фільму "Діамантова рука": "на одну зарплату". Мабуть саме так, за законом, і живе Михайло Кривко. І на одну чиновницьку зарплату у нього з'явився великий будинок, дорогий позашляховик (вартість якого коливається від 20 до 45 тисяч доларів) та можливість подорожувати та відпочивати за кордоном. Інформації про рівень життя родини Кривка в Інтернеті вдосталь.

Звісно, необізнаний читач може припустити, що статки Михайла Кривка можуть бути не його, а членів родини. Можуть.

Точніше могли б, якби дружина пана Михайла, пані Світлана Богатирчук-Кривко була б бізнес-леді. Але вона, як і її чоловік, все життя пропрацювала на державній службі. Та й діти не володіють бізнесом, здатним забезпечити всій великій родині такий рівень достатку.

Навесні минулого року ми перетнулись з Михайлом Кривком біля службового входу в будівлю Рівненської облдержадміністрації. Пан Михайло, і тому є свідки, тоді обурювався, що я і мої колеги завжди пишуть про нього тільки погане. Замість того, щоб написати, скільки він зробив для області. Ось, і цей матеріал виходить пану Михайлу "в мінус".

Але я готовий написати про всі чесноти Михайла Кривка, якщо такі будуть аргументовані і мати під собою підставу, а я почую зрозумілу відповідь на два попередні запитання.

Поки що ж, мені більше спадають на думку слова одного з головних героїв фільму "Місце зустрічі змінити не можна" капітана Жиглова…

P.S.: Думаю, читаючи цей матеріал, сам Михайло Кривко обурюватиметься і казатиме, щось на кшталт: "розбовтались, раніше б собі такого не сміли дозволяти. Думають, що це їм з рук зійде". Відповім наперед: як Ви вже самі казали, я і мої колеги й раніше владу не жалували. Саме тому Ви й висловлювали обурення. Окрім того, я навіть не сумніваюсь, що Ви скоро знову будете у владі, а пам'ять у Вас хороша. Зрештою, Ви вмієте швидко переорієнтовуватись. От тільки дарма Ви на застіллях говорите прилюдно, що голосували за "Опозиційний блок".

Коментарі

Все рівно дивні збіги: Стаття і бажання Хахльова стати головою федерації !

мене мало цікавить справи у федерації футболу (простіть фанати футболу) і мало цікавить хто її очолює. Я висловив особисте ставлення до Кривка (та й взагалі до всієї тієї команди) і до його (їхніх) спроб залишитись у системі влади. Михайло Петрович зараз ще активно шукає пристанище й в Костополі.

Після цього матеріалу зі мною спілувались багато різних людей приналежних до місцевого футболу. Почув багато цікавого, що ляже в основу наступного матеріалу. Там буде й про Поліщука, про Коломиса, про Донцова, про Хахльова і ще багатьох персонажів. 

Зізнаюсь: навіть не уявляв реальний стан справ у федерації. Писав статтю про одного політика, який будь що намагається зберегтись у владі, а вийшло що ткнув палкою в осине кубло. І ваш коментар зайве тому підтвердження. Значить вдало ткнув)))

Ви ж позіціонуєте свій сайт як демократичний ресурс на якому в кометарях можна висловити свою думку та припущення.

От я і припускаю: Олексій Хахльов претендує на місце Кривка...як його там зовуть, довго шукати.

Що б зайняти цю посаду через підконтрольний йому сайт ВСЕ - опубліковував чорний матеріал, що б підтопити рейтинг Кривка і тим самим без проблем стати головою федерації футболу Рівненщини.

Якщо моє припущення вірне, і Олексій Хахльов стане головою федерації, це ще раз підтвердить, що ВСЕ працює над рейтингом Хахльова і в цьому не має нічого поганого бо незалежних ЗМІ в Україні практично не має, всі працюють на власника з грошима.

мій телефон в розділі "контакти". Маєш що сказати мені особисто - дзвони

Мене звуть Андрій, і в мене не має вашого номеру телефону, а щодо можливого призначення Хахльова на цю посаду дізнався сьогодні от і склав пазли докупи. Якщо це не правда і Хахльов не претендує на цю посаду нехай спростує цю інформацію, а якщо претендує то напевно я буду правим і ви дійсно не займаєтесь заказухою, ви просто виконуєте доручення власника. В цьому немає нічого поганого, адже журналісти в наш час це просто виконавці волі тих у кого є гроші.

Михайле Петровичу, а коли це ви "Андрієм" стали? Маєте мені що сказати то дзвоніть,  номер мій знаєте. А як ні, то тут на сайті є. Що ж ви ходите і жалієтесь. Та ще й всякі статейки намагаєтесь нам на сайт втюхати. Я ж казав: ми не займаємось "заказухою")))

Тепер зрозуміло до чого ця стаття: серед претендентів на цю посаду Олексій Хахльов, який і є власником ВСЕ! Так сказати використовує на повну свої інвестиції і своїх підлеглих журналістів.

До Рівненської обласної федерації футболу викликали міліцію http://takeinfo.net/news/view/do_rivnensko_oblasno_federatsi_futbolu_vik... Ніяк бабло не поділять...

О класс, я власноруч задушу Грицайчука і Шершуна !!!

Нічого. Скоро, вельми скоро починаться сезон полювання на підарасів-чиновників, казнокрадів, продажних мусорів, прокурорських, суддів.

Норма відстрілу (к-сть одиниць) - необмежена.
Відстрілочні квитки - безкоштовні.

В заготконторах та краєзнавчих музеях прийматимуться шкірки та опудала цих підарасів за ринковими цінами.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.