У Рівному на піар мера та депутатів витратять 400 тисяч гривень

Є такий вислів: "все піар окрім некрологу". В сучасному інформаційному світі дедалі частіше має значення навіть не те, що зроблено. А те, як про це розкажуть людям. І у той час, як міська влада говорить про брак коштів на вирішення проблем Рівного, все ж виділяє чималеньку суму на "інформування". Мабуть саме для того, щоб розповідати про ці проблеми у "правильному світлі".

Гроші на...PR

Якось непомітно пройшло на минулій сесії Рівненської міськради питання про прийняття "програми розвитку інформаційного простору на 2015 рік". Це питання порядку денного винесли на голосуванні і більшість депутатів спокійно натиснули кнопку "за". Це просте натискання коштуватиме бюджету, а значить самим рівнянам, які сплачують податки до цього бюджету,  не мало не багато – 400 тисяч гривень. Саме стільки виділяється на "розвиток інформаційного простору" рівного. Однак це тільки гучна назва. Що ж насправді криється за рішенням Рівнеради?

Опустимо вступну частину рішення, охочі її прочитати можуть знайти текст на сайті Рівненської міської ради. Ми ж сконцентруємо свою увагу на цифрах і напрямках витрат.

Найбільше бюджетних грошей, згідно прийнятого документу, буде витрачено на: "Створення телевізійних програм з метою висвітлення актуальних для міського господарства питань, а також з метою висвітлення роботи депутатського корпусу Рівненської міської ради".

Щоб читачу було зрозуміліше, мова йде про створення телевізійної програми на одному з місцевих каналів. У цій програмі міський голова і депутати міської ради розказуватимуть про те, як вони піклуються про інтереси громади Рівного. Такі програми у різні роки існували на телеканалі "Сфера ТВ" та "Рівне 1". Зазвичай ведучому дається перелік і порядок питань, які потрібно задати міському голові чи депутату в ефірі.

На оплату ефірного часу для таких програм планується витратити у 2015 році аж 150 тисяч гривень. Ще 50 тисяч витратять на щось подібне тільки у радіо форматі на одній з рівненських радіостанцій. Дозволимо собі припустити, що значна частина з названої суми буде виділена на оплату ефірів на "РадіоТрек" котрим керує Микола Кульчинський, чоловік заступниці міського голови Галини Кульчинської. Не виключено, що якась частина може бути використана й на інших радіостанціях вже ближче до місцевих виборів. Скажімо для оплати роликів яких не будь "соціальних ініціатив" міської влади.

Так само 50 тисяч з бюджету витратять на "підготовку і розміщення газетних публікацій у друкованих ЗМІ міста Рівного з метою інформування про актуальні проблеми життя громади міста". У журналістиці такі матеріали називаються просто – "джинса". Але тут є ще один цікавий момент. В Рівному існує комунальне видання Рівненської міської ради газета "Сім днів". На її фінансування виділяється окрема чималенька сума з міського бюджету. І саме це видання має «інформувати» населення про діяльність міської влади і актуальні проблеми міста. То навіщо виділяти окремі кошти "для висвітлення"? Це буде зрозуміло вочевидь теж ближче до місцевих виборів.

Ще 20 тисяч гривень міських грошей планується витратити на "забезпечення виконання розпорядниками інформації  вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації". Далі в документі роз’яснюється, що приблизно стільки коштуватиме проведення для працівників виконавчих органів навчань, семінарів та виготовлення друкованої продукції.

Не забули в програмі розвитку інформаційного простору Рівного й про Інтернет. Для потреб інтернет-сайту міської ради планується виділити теж 20 тисяч гривень.

Взагалі саме Інтернету і телебаченню приділяє найбільше уваги команда міського голови Володимира Хомка. Так попри існування офіційного сайту Рівнеради, більше року тому з’явився персональний сайт міського голови Володимира Хомка. Цікаво, що опікуються ним ті ж самі працівники Відділу інформаційно-аналітичного забезпечення. Простіше кажучи – прес-служби Рівненського міськвиконкому. От тільки цікаво, чи вони займаються персональним сайтом мера в робочий чи позаурочний час?

Особливо цікаві наступні два пункти програми розвитку інформаційного простору. Так на "соціологічний моніторинг думки рівнян щодо роботи органів місцевого самоврядування в Рівному" у 2015 році буде витрачено аж 30 тисяч гривень. Погодьтесь, для політика важливо знати свій рейтинг напередодні виборів. Але якщо конкуренти міського голови будуть витрачати на соціологічні дослідження свої кошти, або кошти спонсорів, то Володимир Хомко робитиме це за рахунок грошей рівнян.

Так само за кошти міського бюджету виготовлятимуться і розміщуватимуться аудіо- відео- ролики, рекламні щити на "на соціально важливу для міста Рівного тематику". Щось підказує, що "важливою соціальною тематикою" можуть бути привітання міського голови з різними святами. Хоча, можливі варіанти. Без варіантів, мабуть буде обов’язкова присутність на всій цій візуальній продукції зображення міського голови. Можу закластись…

І на всі ці "важливі" потреби витратять всього… 40 тисяч гривень.

Таку ж суму передбачили упорядники документу й на оновлення матеріально-технічної бази прес-служби та проведення прес-конференцій. І якщо перша частина не викликає ніяких заперечень: щоб ефективно працювати, працівникам потрібна сучасна техніка. То незрозуміло, навіщо гроші на проведення прес-конференцій. Оренда приміщень під їх проведення? Але ж у комунальної газети "Сім днів" є прекрасний конференц-зал об лаштований також за бюджетні кошти. І як зазначав у минулому міський голова, створювався він саме для потреб міської влади. Невже маючи свій зал, міський голова, його заступники чи депутати платитимуть за оренду залу комусь іншому аж 40 тисяч гривень?

Висновки робіть самі. Ми ж лише нагадаємо, що вся "програма розвитку інформаційного простору" обійдеться міському бюджету в 400 тисяч гривень. І це в той час, коли міський голова постійно бідкається на брак коштів для ремонту доріг, дахів, тепломереж та решти зношеної інфраструктури міста. Мабуть витративши кілька сотень тисяч гривень міська влада аргументовано пояснить наприклад про те, чому на дорогах міста ями, протікають дахи і ще купа різних проблем. Хоча схоже піар – це важливіше.

Мерські віражі

Загалом у рівненського міського голови Володимира Хомка просто унікальна "чуйка" на зміну політичної коньюктури. Вже мало хто пам’ятає, що свій політичний шлях у Рівному Володимир Євгенович починав з нині покійним Василем Червонієм. Саме тодішній нардеп та керівник обласної організації Української народної партії просував Хомка у крісло міського голови у 2006 році. Однак тоді не судилось – вибори виграв, нині покійний, Віктор Чайка.

Василь Червоній

Але Володимир Хомко не довго зберігав політичну вірність Василю Червонію. Після смерті Віктора Чайки, на позачергових виборах у 2008 році Хомко вже йшов у мери Рівного під патронатом тодішнього керівника області та голови обласної організації партії "Наша Україна" Віктора Матчука. Який заради нинішнього мера навіть пожертвував кандидатурою Сергія Васильчука. Який і мав бути кандидатом від НУ на посаду міського голови. Однак незадовго до самих виборів все переграли на користь Хомка. Який, до того ж, пішов на вибори проти свого колишнього союзника Василя Червонія, котрий теж балатувався у мери Рівного.

Віктор Матчук

Черговий різкий розворот в орієнтирах стався у Хомка в 2010 році. Коли Віктор Матчук перестав бути головою Рівненської ОДА і перейшов працювати в парламент, а президентом України став Віктор Янукович. Новим союзником міського голови став тодішній керівник області, регіонал Василь Берташ. Міський голова не раз публічно демонстрував прихильність і політичний союз з головним регіоналом Рівненщини. А в часи революції саме міська влада була ініціатором судових рішень про заборону акцій протесту у Рівному. Найгарячіший період революції Володимир Хомко провів у відпустках і на лікарняному. Мабуть вичікуючи, як розвиватимуться події.

Василь Берташ, Юрій Кічатий, Володимир Хомко

І ось новий поворот у політичних орієнтирах Володимира Хомка. Все частіше з вуст мера лунає прізвище міського голови Львова Андрія Садового. А рівненські журналісти почали отримувати повідомлення в стилі "Володимир Хомко і  Андрій Садовий…". Тут цікаво те, що мер Львова ні разу публічно не декларував свою підтримку Хомку. Більше того, попри свої часті візити у Рівне і на Рівненщину не з’являвся з Володимиром Євгеновичем у публічній площині. Однак схоже міський голова вирішив покористуватись популярністю Садового і створити ілюзію такої підтримки.

Те що це не більше ніж ілюзія, може свідчити інформація про пошук контакту з боку Володимира Хомка з новим головою Рівненської облдержадміністрації Віталієм Чугунніковим. Звісно міський голова обласного центру має контактувати з керівництвом області. Однак як стверджують наші джерела, мова йде саме про, так би мовити, політичний контакт. Один з напрямків переговорів є спроби інтегрувати в нову обласну владу людей з команди міського голови. Так для прикладу, на посаду заступника голови Рівненської ОДА лобіюють нинішнього начальника міського управління освіти Василя Харковця. І це не єдині кадрові ініціативи. Але це тема іншої публікації, яка вже незабаром з’явиться в нас на сайті.

Повертаючись до теми піару міського голови і з огляду на вищенаведені факти і цифри можна зробити висновок: Володимир Хомко знову збирається балотуватись на посаду міського голови Рівного восени цього року. Попри запевнення, що не прийняв ще рішення, він вже шукає союзників і підтримки та створює плацдарм для власної виборчої компанії. Природне бажання політика. Але ж навіщо це робити за рахунок кишень і грошей жителів Рівного? При цьому скиглячи про відсутність коштів бо "важка економічна ситуація" та "в країні йде війна".

Та схоже влада важливіша за принципи і інтереси громади міста. Головне... вчасно змінити погляди і політичну "окраску". Так, як це робив один з героїв фільму "Весілля в Малинівці" коли змінювалась влада.

Коментарі

Подивіться на фото Хомка з Берташем і Кичатим.... Ну три схожі поросяти

Дуже якісно! До наших "імператорів" міста наразі дуже багато питань... Корона починає тиснути на голову царькам! Слава Україні!

Якісно.

правильно і по факту написано. Та невже досвідчений журналіст Олексій Кривошєєв не знає як пишеться слово кон'юнктура - "коньюктури"? І на знаки пунктуації також варто було б звернути увагу

А таки добре, що громада уже бачить скільки грошей на Агіткампанію піде. Дякую, Олексій. Відмінна робота!

А до чого тут Олесь? Думаєш це він такі цифри попридумував і сказав депутатам проголосувати? Да й з формулюванням "мочити" не згоден. Вважаєш, це правильно сьогодні витрачати такі гроші на піар?

Кривошеєв почав мочити Хапка через Лопачука?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.