Рівненські земельні війни

Земля у Рівному знову стала каменем спотикання. Цього разу конфлікт виник за земельну ділянку, що на вулиці Струтинської, 10а. Мешканці прилеглих будинків кажуть, що підприємець, старий кіоск якого там знаходиться хоче побудувати заклад на місці зупинки маршрутки №56. Вони ж проти, адже тоді маршрутці ніде буде зупинятися. Тому вимагають від міської влади зробити там повноцінну зупинку громадського транспорту, готові навіть самі знайти на це кошти.

 

Як розповів активіст і підприємець Андрій Гладун, мешканці писали низку звернень щодо цього, просили допомоги у депутатів, але марно.

- Кіоск, що там знаходиться не працює вже впродовж багатьох років. Зараз же ж його власник хоче 100 м2 землі для будівництва там якогось закладу, кажуть, аптеки. Але ж якщо йому виділять цю землю, то тоді не буде місця для зупинки маршрутки та “заблокується” вхід у магазин, що знаходиться неподалік і забере площадку двох прилеглих будинків. Окрім того, згідно відповіді прокуратури, на місці, де хочуть надати землю є комунікації, тому там не можна будувати великі заклади. Більше того, поруч знаходиться школа, отож просто не припустимо, якщо там побудують розважальний заклад. Тому люди й не хочуть, щоб цю землю виділяли і відстоюють облаштування там зупинки громадського транспорту. Якщо влада не знайде на це кошти, ми збиремо їх самостійно. Я сам готовий додати 10 тисяч гривень, щоб тільки зробити на цьому місці нормальну зупинку. Головне, щоб нам надали на це дозвіл. Наразі ми вирішили, що даємо міській владі часу до 20 лютого, інакше будемо діяти самостійно, бо те, що відбувається переходить усі межі. Так, наприклад, нещодавно моєму батьку, чий магазин знаходиться неподалік спалили автомобіль. Думаю, це пов'язано з тим, що і я, і батько відстоюють виділення землі під зупинку, а також займаємося громадською діяльністю. Згідно висновків рятувальників, це сталося не без чиєїсь допомоги. А тим часом мер Рівного через міських депутатів хоче «пропихнути» рішення про виділення землі підприємцю. Вже двічі воно «не пройшло», бо мешканці приходили на сесію та виступали проти цього, - каже Андрій Гладун.

У свою чергу міський голова Рівного Володимир Хомко пояснив, що весь конфлікт навколо землі, що на вулиці Струтинської, 10а виник тому, що люди не знають всіх обставин цієї справи.

- Ця розвалюха, як кажуть люди, (кіоск, що знаходиться там — прим. авт.) є зареєстрованою власністю підприємця і витягнути з під неї землю не можна. Ось і виходить, що землю під зупинку там можна виділити лише якщо ця людина відмовиться своєї будови, яка зареєстрована як нерухомість. Якби він хотів там побудувати аптеку, ми б йому виділили землю. Та справа в тому, що декларуючи будівництво аптеки, підприємець хоче зробити там кафе. А люди цього не хочуть, тому й виникла така ситуація. А забрати землю в цієї людини ніхто не може — ні я, ані президент, бо як я вже казав, там є нерухомість. Тому вирішити це питання можна тільки з доброї волі власника, адже способу конфіскувати майно у державі немає. Якщо ж підприємець погодиться відмовитися від своєї власності або якимось чином віддати її, ми відразу зробимо там зупинку за свої гроші. Тобто, хай громада тисне на власника нерухомості, - заявив Володимир Хомко.

Наразі зв'язатися з самим підприємцем, чий кіоск і став причиною конфлікту не вдалося.

Тим часом, як повідомили у СЗГ УМВС України в Рівненській області, наразі за фактом підпалу автомобіля Петра Гладуна триває розслідування.

- За фактом підпалу автомобілю "МАН" відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 194 ККУ (Умисне знищення або пошкодження майна). Проводяться усі необхідні перевірки, експертизи, - повідомила Ольга Очко з СЗГ УМВС України в Рівненській області.

Отож, чим завершиться конфлікт читайте на сайті "ВСЕ".

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.