Боротьба за рівненський футбол: вирішальний матч

В роботі журналіста інколи трапляється так, що писав статтю про одне, а вийшло про інше. Саме так у мене сталося з матеріалом "Рівненська обласна федерація футболу: запасний аеродром для чиновника Януковича". Писав статтю про політику і спроби одного з чиновників часів Януковича залишитися у системі влади і політики. А вийшло, що втрапив палицею в осиний вулик футбольних схем і негараздів Рівненщини.

Рівне-Київ-футбол

Після публікації згаданого матеріалу на сайті "ВСЕ" до мене почали дзвонити та писати люди, близькі до футболу та футбольних справ. Особисто моя зацікавленість грою мільйонів обмежується переглядом матчів національної збірної, а ще українських команд в міжнародних кубках і Лізі чемпіонів. Пояснюю це для того, щоб читач міг зрозуміти рівень мого власного інтересу до цієї теми (приблизно – нижче середнього).

Анатолій Коньков та Андрій Павелко

Та цього разу довелось зануритись у футбольні справи мало не з головою. Кількість дзвінків, повідомлень на електронну пошту і в соціальних мережах дали зрозуміти, що тема має великий резонанс. А у самому футбольному господарстві Рівненщини не все так просто, як може видатися на перший погляд. Тут існують свої групи впливу, фінансові схеми та можливості легального і нелегального заробітку.

Заглибившись у деталі теми, вдалося розкопати чимало цікавих моментів. А загальна картина сповнена інтриг і серйозної боротьби за право контролювати ситуацію на футбольних полях області. Каталізатором нинішнього протистояння стала ймовірна зміна керівництва Федерації футболу України. Там у боротьбі за посаду голови зійшлись Анатолій Коньков та Андрій Павелко.

Дві групи впливу

Для розуміння нинішнього протистояння у Рівненській обласній федерації футболу потрібно зробити невеликий екскурс в історію.

Багаторічним керівником там був Володимир Поліщук. Однак на початку 2013 року на посаді голови федерації його змінив тодішній перший заступник голови Рівненської облради Михайло Кривко. На звітно-виборчій конференції пан Володимир зняв свою кандидатуру, давши можливість обійняти посаду Кривку. Як стверджують наші джерела, це було зроблено під тиском тодішньої владної команди "регіоналів". Так само з їх подачі в керівних органах РОФФ з’явились тодішній керуючий справами Рівненської облради Микола Яцюк та Анатолій Камінський, давній соратник тодішнього голови Рівненської ОДА Василя Берташа.

Володимир Поліщук та Михайло Кривко

Ніхто з них раніше не мав причетності до футбольних справ. Ні Яцюк, ні Камінський, ні сам Кривко не були гравцями, тренерами чи активними лобістами у цій сфері. Однак вони належали до владної команди, яка намагалась активно співпрацювати з олігархом Дмитром Фірташем. В тому числі й у фінансуванні відбудови рівненського стадіону "Авангард". В той час рівненські ЗМІ писали про плани масштабних інвестицій у футбольну сферу області. Щоправда, всі вони так і залишились планами на папері.

Після революції ситуація змінилась, і група старих футбольних функціонерів вирішила отримати реванш. Приводом для зміщення Михайла Кривка стало майбутнє обрання голови Федерації футболу України. У цих виборах мають брати участь делегати від обласних федерацій. Відповідно, обласне керівництво напряму впливає на те, хто стане делегатами від області на всеукраїнському з’їзді.

Михайло Кривко нібито збирався допомогти втриматись на посаді Анатолію Конькову, вихідцю з Донбасу і ставленику команди Януковича. Це навряд чи влаштовувало нинішнє керівництво держави. І саме на цьому вирішила зіграти команда колишнього керівника обласної федерації Володимира Поліщука.

Однак нещодавно Анатолій Коньков сам пішов з посади голови ФФУ. А виконуючим обов’язки керівника став Андрій Павелко. Його кандидатуру розглядають в якості головного претендента на крісло голови федерації. Здавалось би, ситуацію вирішено, але маховик вже був запущений, і протистояння у рівненській федерації продовжувало набирати обертів. Як стверджували співрозмовники, доходило до особистих погроз з боку обох протиборствуючих сторін.

Команда Михайла Кривка не збиралась здаватись, аргументуючи свою позицію тим, що збори, на яких було призначено  позачергову конференцію РОФФ на 4 лютого 2015 року, є нелегітимними. А команда Володимира Поліщука будь-що намагається посунути конкурентів, звинувачуючи у політичній заангажованості, одноосібному прийнятті рішень та неефективному використанні коштів. Іншій же стороні закидають існування корупційних схем у футбольному суддівстві та упередженості в ставленні до різних команд обласного чемпіонату. Кожна група залучила в боротьбу своїх лобістів у ФФУ, і конфлікт дійшов до столичного керівництва.

Рука Суркіса

Схоже, футбольна війна у Рівному набридла столичному керівництву, і як це часто буває в подібних випадках, там, де чубляться двоє, з’являється хтось третій. З наявної в розпорядженні сайту "ВСЕ" інформації, складається враження, що в Києві вирішили не ставати на чийсь бік у цьому протистоянні. Більше того – залишити "за бортом" обидві ворогуючі групи, вивівши на поле ще одну кандидатуру. Ним став відомий рівненський підприємець та активіст Олексій Хахльов.

Олексій Хахльов з сином Олексієм, гравцем молодіжної команди київського "Динамо"

На перший погляд, несподіваний поворот. Але тільки на перший погляд. Пан Олексій особисто знайомий з віце-президентом УЄФА Григорієм Суркісом та його братом, власником футбольного клубу "Динамо" Ігорем Суркісом. Більше того, старший син Хахльова грає в молодіжній команді "Динамо" (Київ). Крім того не проти кандидатури Хальова й потенційний голова ФФУ Андрій Павелко. Принаймні, так стверджують наші джерела.

Та як відомо, один в полі не воїн, а футбол – гра командна. В боротьбі за посаду голови РОФФ Олексій Хахльов нібито вирішив опертись на молоду частину федерації. Серед можливих союзників пана Олексія називають Євгена Донцова, який опікується дитячим футболом в області, нинішнього виконавчого директора Рівненської обласної федерації Ярослава Коломиса та екс-футболіста Олега Кучера.

Ярослав Коломис та Євген Донцов

Як розвиватиметься ситуація, і хто переможе, поки що сказати важко. Як говорить футбольна приказка: поле квадратне, а м’яч круглий. Позачергова конференція Рівненської обласної федерації футболу призначена вже на 4 лютого. Тоді й вирішиться, хто переможе: колишні, нинішні чи молоді?

Коментарі

І не просто членом виконкому РОФФ, а особою, яка має забезпечувати PR РОФФ :))) ??? !!!

"Особисто моя зацікавленість грою мільйонів обмежується переглядом матчів національної збірної, а ще українських команд в міжнародних кубках і Лізі чемпіонів. Пояснюю це для того, щоб читач міг зрозуміти рівень мого власного інтересу до цієї теми (приблизно – нижче середнього)."

Відтепер автор цих слів став членом Виконкому РОФФ. Це майже головний орган федерації. Вітаю!!! Навколо одні професіонали...

І що з того рівненському футболу, що Хахльов знає Суркіса. Крім того що сина пристроїв у школу Динамо були ще якісь потуги допомогти футболу? Може поле допоміг привести в порядок у Острозі, чи фінансував футбольну команду або турніри??? Що ще??? Невже делегати конференції такі недалекі??? А яка позиція інших кандидатів??? Підняти лапки і голосувати за Хахльова???!!!

Баскетболіст Хахльов з Острога керуватиме рівненським футболом, тепер ще федерацію баскетбола нехай хокеїст очолить.

нда... немає меж деградації у журналістиці... порівняно з цим опусом достойним ордена імені Кисельова, попередній матеріал про Кривка виглядає набагато професійнішим....

Камінський і Яцюк не мають відношення до футболу.... розсмішив, по-перше вони у виконкомі РОФФ вже років зі сто, якщо не більше, по-друге Камінський віце-президент ОДЕКа (був точно, чи зараз є - незнаю).

Ну і звісно Хахльов - якраз та футбольна людина, яка і заслуговує за свої заслуги перед футболом очолити РОФФ.... хай краще Кривко залишиться...

і ще: звісно Коломис та Донцов - це великі авторитети в рівненському футболі :))))

Кривошеєв відробляєш гроші , молодець ))))
Напиши про те чим займався хахльов до Ющенка )))) .
Скоро у Порошенка доця досягне повноліття, але шо там для хахльова те повноліття, вже хай хаиутаєє її )))

Краще б Хахльов пішов на голову асоціації бджолярів Рівненщини)))) Екс тесть Ющенко міг би нормально допомогти.

І раз на те пішло шановний пане Кривошеєв як ви писали про Кривка: яким боком Хахльов до футболу??????? Чи коли вашого боса ставять до рибного місця то не гоже підгаджувати.

Кривошеєв так пише про Хахльова, що до нього скоро можна буде їздити приклонятися для зцілення всіх хвороб та негараздів.

Що і треба було доказати, Хахльов буде новим головою федерації футболу Рівненщини

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.