Битва за нерухомість у центрі Рівного: бізнесмен проти неблагополучної родини

Земля та нерухомість в обласному центрі знову стали причиною протистояння між людьми. Цього разу не дійшли згоди у питанні купівлі-продажу квартири у самісінькому центрі Рівного, навпроти Свято-Воскресенського собору.

 

 

 

Яніна Ільїнська проживає у Рівному майже 30 років разом із мамою-інвалідом, 9-річною донькою та 13-річним сином-інвалідом. Через проблеми зі здоров’ям мами, пані Яна не може працювати на повну зайнятість, підробляє прибиральницею. Живе родина у більш ніж столітньому будинку у центрі міста, по вулиці Соборна, 102. У квартирі сиро та холодно, адже єдиним джерелом опалення є стара грубка, тепла якої не вистачає на промерзле приміщення.

Більшість квартир у будинку стоять пусткою. Як розповідає Яніна Ільїнська, їх викупив рівненський підприємець Віктор Марчук, який займається ресторанним бізнесом  -  є власником мережі італійських ресторанів та піцерій.

У будинку було декілька пожеж. Остання – у жовтні 2014 року. Вона спалахнула на другому поверсі, над квартирою родини пані Яніни. Стіни і стеля у помешканні жінки і досі вогкі від води, яку використали пожежники.

- Вогонь спалахнув у квартирі, в якій жили будівельники, що працювали на Віктора Марчука. Він бачив, які наслідки ця пожежа і її гасіння спричинили у моїй квартирі. Також пообіцяв, що допоможе з ремонтом, однак до цього часу нічого не зроблено. У мене грошей на це немає, - розповідає Яніна Ільїнська.

Жінка каже, що підприємець пропонував купити її квартиру. Однак через непорозуміння угода не відбулась, зате виник конфлікт.

- Спочатку Віктор пропонував мені за неї 40 тисяч доларів. Паралельно я почала шукати собі будинок, щоб відразу його купити після продажу квартири. Мені ж треба щось після себе дітям лишити. Будинок знайшла, треба було дві тисячі доларів завдатку. Віктор ці гроші мені дав ніби в рахунок оплати за мою квартиру. Завдаток я заплатила власниці будинку. Однак на цьому все припинилось. Віктор постійно відкладав купівлю моєї квартири. На той час вона була не приватизована, тож я вирішила це зробити. Прописала туди дітей, щоб у випадку якихось проблем із житлом за цим питанням стежили відповідні служби, адже неповнолітніх не мають права виселяти, - каже пані Яніна.

За її словами, через певний час підприємець запропонував заплатити за квартиру лише 400 тисяч гривень.

- Після того, як почались усі ці стрибки із курсом долара, він сказав мені, що ми живемо в Україні, тож і розраховуватись він зі мною буде гривнями, - говорить жінка. - Сказав, що на момент, коли запропонував мені 40 тисяч доларів, за курсом це було 400 тисяч гривень. Тож він згідний заплатити мені саме ці гроші. Але ж нині за курсом це вже десь 24 тисячі доларів. Що я куплю за них? І виходить, що ті дві тисячі завдатку мені не повернуть, раз угода зривається. Я не погоджують на зміну наших попередніх домовленостей, на те, що Віктор вирішив змінити ціну. А тепер він називає мене шахрайкою і погрожує написати на мене скарги, мовляв, я погана мати, і у мене треба забрати дітей, судом лякає. А ще кілька разів приходив міліціонер, який непрямими словами на мене тисне. Каже: та продавай, за скільки пропонують, і тому подібне. Я ж розумію, що він не просто так приходить і такі поради мені роздає.

Яніна Ільїнська  написала скаргу на дії міліціонера, однак досі ніякої конкретної відповіді про результати розслідування цієї справи не отримала, лише відписку про те, що воно ще триває.

Віктор Марчук вважає, що у нього немає конфлікту із пані Яною, а є недомовленість.

- Я викуповую той будинок. Вже вклав туди дуже багато коштів. Коли я із Яною розмовляв, вона була згодна продати квартиру за 40 тисяч доларів. Дав завдаток дві тисячі доларів. Вона їх взяла. Сказала, що за місяць-два зробить документи. А робила це вісім місяців. Коли я запитав, чи, може, щось треба допомогти, відповіла, мовляв, ні, все зробить, і треба ще гроші. Я сказав: "Почекай, ти вже взяла". Минув вже десь рік. Жінка зробила документи так, що навмисне «понавішувала» на себе, всіх родичів, попрописавши їх. Виходить, мені, щоб купити цю квартиру, треба згода опікунської ради. Зробила гірше і мені, і собі. Я дав би і 45 тисяч. Просто це минув не місяць і не два, а рік. Які це гроші були тоді і зараз? 40 тисяч доларів на сьогодні і 40 тисяч доларів рік тому – це зовсім різні суми. Мова йде не про те, що я хочу дати двадцять тисяч . Є розмова про 28-30 тисяч. Це приблизно 600 тисяч гривень. В таких межах це зараз коштує. Дане помешкання не можна назвати квартирою. Якщо не бажає - нехай віддасть мої гроші. Я навіть не хочу відсотків за неустойку. На даний момент мені її квартира не треба, чесно кажучи. Якщо хотіла придбати будинок, то зробила б документи і купила. А так – вибачте.

Претензія, у якій підприємець вимагав він рівнянки сплатити збиток у 10500 гривень та подвійний завдаток

Пані Яніна не має можливості найняти собі адвоката чи юриста, які  захищали б її інтереси. Жінка переживає, що підприємець може вдатися до  будь-яких дій, щоб виселити її з родиною з цього будинку.

Ключові слова: 

Коментарі

Хотів би я подивитися на наших рівненських підпріємців бариг, якби до їхнього дому наСкляренка чи Малорівненську прийшли зараз бандити київської сьогоднішньої влади і сказали, що пашли на хрен, от вам компенсація, і завтра тут великий розважальний комплес. Якою б була реакція власників житла. Ато налетіли на бідну жінку. Невже забули як Вітя стоматолог віджимав у області заправки і ресорани на обїздній. От нехай Марчук повимахується до землі чи нерухомості на ранках дикого чи шоколадніци, нехай спробує забрати 4х4 чи Айвенго. Що слабо. А до пенсіонерки беспрелел можна творити. Ганьба українській бізнес ментальності.

Сходіть подивіться на ту квартиру за 40тищ. Через пару років їй треба буде самій заплатити за вивіз цієї "квартири". Там викуплені всі квартири і минулі власники залишись думаю раді. А вона напевно вирішила, зірвати Великий куш. А не виходить.

А, які претензії до Марчука??Нехай віддасть 2(дві),не 4(чотири) тисячі,і буде їй щастя.Вона б,ще років п"ять офрмлювала право власності,хітроапоєб...

Є в нашого народу така приказка..... Чого бідне , бо дурне,чого дурне , бо бідне.Розуму вистачило дітей народити, а щоб забезпечити їм людські умови -ні.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.