У Рівному подорожчають газ та електроенергія, а за опалення платитимуть на місяць довше

Газ та електроенергія для рівнян знову суттєво подорожає. Так, вже з 1 квітня Нацкомісія, що регулює сферу енергетики і комунальних послуг, підвищила тариф на газ у 4,6 раза до 1590 гривень за 1 тисячу кубуметрів без урахування ПДВ. Крім цього, з наступного місяця рівняни платитимуть більше і за електрику. На цьому її здорожчення не обмежиться, адже НКРЕКУ має намір затвердити п’ятиетапне підвищення тарифів на електроенергію для населення. Відтак, до квітня 2017 року вони зростуть у 3,5 рази, досягнувши середньозваженого рівня 122,83 копійок/кВ-год. Також цьогоріч мешканці міста на місяць довше оплачуватимуть і без того дороге опалення, адже опалювальний сезон продовжили до 30 квітня. У скільки ж рівнянам обходитимуться комунальні послуги і як до цього ставляться самі споживачі — дізнавалася журналіст сайту “ВСЕ”.

 

Кілька днів тому соціальні мережі вибухнули обуренням — рівняни активно обговорювали інформацію про здорожчання газу та електроенергії, а також продовження опалювального сезону ще на місяць. Саме тоді на всеукраїнських сайтах з'явилася перша інформація щодо цього. Втім, офіційні дані про підвищення тарифів отримали ще не всі рівненські підприємства.

“Рівнеобленерго” офіційно ще не повідомили про підвищення тарифів

Як розповіли у прес-службі “Рівнеобленерго”, офіційної інформації про підвищення тарифів їм ще не надходило.

Тим часом, як пише “ТСН” з посиланням на “Інтерфакс-Україна”, передбачається, що за два роки електроенергія для населення подорожчає у 3,5 раза. Уже за місяць, із 1 квітня, в Україні почнеться період дворічного зростання цін на електропостачання для населення. Відповідне рішення затвердила Національна комісія, що займається державним регулюванням у сферах енергетики і комунальних послуг. Оформити субсидії матимуть право в півтора раза більше сімей. Сьогодні середньозважений рівень тарифу для населення становить 35,58 копійки за кВт/год. А за два роки буде 122,83 копійки. Найменше за світло платитимуть власники двозонних лічильників. Адже вночі електроенергія коштуватиме вдвічі дешевше. Тарифи підвищуватимуть кожні півроку у п'ять етапів:

Востаннє комісія переглядала тарифи на електроенергію для населення з 1 червня 2014 року, підвищивши їх на 10-40%, залежно від обсягів споживання. Максимальне зростання тарифів на електроенергію для населення на 40% було встановлено лише для тих, хто споживає понад 800 кВт/год. на місяць.

За тепло платитимуть на місяць довше

Тим часом у “Рівнеобленерго” нагадують, що Уряд змінив і правила надання населенню послуг із газопостачання. Кабмін встановив строки опалювального періоду з 1 жовтня по 30 квітня включно. Раніше він тривав з 15 жовтня по 15 квітня. Такі зміни до правил внесли відповідно до постанови Кабінету міністрів України №74 від 2 березня.

Як відомо, раніше Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), ухвалила рішення про збільшення з 1 квітня середньозваженого тарифу на тепло для населення на 71,8%. 

Не менш "райдужні" перспективи і щодо оплати інших комунальних послуг. Відтак, до кінця 2015 року тарифи на газ для населення зростуть майже вчетверо – на 280%, а на теплопостачання - в півтора раза (на 66%).

Як повідомили у «Рівнегазі», з 1 квітня набирають чинності нові розцінки на газ для населення. Хто зможе скористатися пільгами, а кому доведеться платити сповна?

Відповідно до постанови НКРЕКУ №583 від 3.03.2015 року, з наступного місяця для населення вводиться єдина ціна на природний газ - 7,188 грн. за 1 куб.м. Встановлюється також соціальна ціна у розмірі 3,6 грн. за 1 куб.м.

Це для споживачів, я які використовують газ для опалення і розповсюджуватиметься вона лише на 200 кубометрів газу на місяць. Тариф буде діяти упродовж опалювального сезону – з 1 жовтня по 30 квітня.

Якщо споживач використає більше 200 кубів у опалювальний сезон, то вартість «понаднормового»  газу для нього збільшиться до 7188 гривень за тисячу кубів, або до 7,2 гривні за куб.

У міжопалювальний період – з 1 травня по 30 вересня – ціна 1000 кубів газу, незалежно від обсягів споживання, також буде становити 7188 гривень. Такий же рівень тарифів встановлений і для абонентів, які використовують газ для приготування їжі та підігріву води.

Для споживачів, у яких відсутні газові лічильники, куб газу також буде коштувати 7,2 гривні. Зараз норма споживання без лічильника для абонентів, які користуються лише газовою плитою встановлена ​​на рівні 6 кубометрів на місяць на людину.( для тих у кого плита і колонка-18кубів) Таким чином жителі квартир із газовими плитами платитимуть 43,2 гривні на місяць за кожного жителя.

Право на соціальну ціну отримають тільки ті споживачі, які використовують газ для опалення житла, і діє вона тільки в опалювальний період (з 1 жовтня по 30 квітня). В інший час для всіх без винятку діє єдиний тариф - 7,188 грн. за 1 куб.м.

В опалювальний період соціальна ціна застосувується тільки тоді, коли газ спожили в обсязі 200 куб. м на місяць. Якщо ліміт перевищено, тоді ціна становить 7,188 грн. за 1 куб.м.

Наприклад, наводять такий розрахунок вартості послуги, який здійснений відповідно до цін на природний газ:

1) за грудень 2015 року споживання природного газу в приватному будинку з газовим котлом дорівнює 320 куб.м.,в такому випадку оплата за газ становитиме:

200 куб.м Х 3,6 грн = 720 грн.

120 куб.м Х 7,188 грн = 862,56 грн.

Разом: 1582,56 грн.;

2) якщо помешкання абонента обладнане лише газовою плитою або плитою і колонкою, а споживання "блакитного палива", наприклад, становить 65 куб.м:

65 куб.м Х 7,188 грн. = 467,22 грн.

Разом: 467,22 грн.;

3) якщо в квартирі з газовою плитою і колонкою, але без лічильника, наприклад, проживає 3 людини, то оплата за газ з урахуванням норм споживання становить:

18 куб.м Х 3 Х 7,188 грн = 388,15 грн. (18 куб.м затверджена норма споживання газу).

Разом: 388,15 грн.;

"Комуналка" для рівнян стає надто дорогою?

У свою чергу, рівняни далеко не в захваті від перспективи сплачувати більше за комунальні послуги.

Фотохудожник Олександр Харват:

- Питання підвіщення тарифів болюче для більшості українців. Це потрібно робити, але не таким чином. Усе має бути більш поступово і не на фоні обвалу гривні та втрати платоспроможності. Спочатку потрібно дати людям можливість заробити. Якщо ціни у нас нижчі, ніж у Європі, то це ще не показник. Адже за кордоном набагато вищий рівень доходів. І якщо ціни в Україні нижчі, то нехай це буде досягненням наших урядовців. У Європі є ще багато чого кращого, ніж у нас. До того необхідно прагнути і діяти! Наші керманичі пішли найпростішим шляхом - знову за рахунок народу виправляти свої помилки, свою недбалість, або далі нахабно нас обкрадати. Чи є інший варіант? Відомий факт про реальну потребу населення у 18 млрд.кубів газу при видобутку 20 за вартістю 70$. Кому йде решта "блакитного палива", ціна якого перевищує 70$? Це просто латання фінансових дір із брехливою аргументацією, що це є вирішенням питання і нібито вимога МВФ. Де взяти гроші, якщо не з підвищення тарифів? Їх є багато, вони у олігархів, в тому числі й у тих, що уже втекли за кордон. Але ж гроші у банках, підприємствах, які їм досі приносять надприбутки. Чому декілька років тому Фірташу пробачили борг у 20 мільярдів за газ? Негайно повернути, це ж явний ж злочин! І багато інших фактів. Потрібно повертати все накрадене! Як діяти далі, говорив при уряді Азарова нинішні прем'єр Яценюк. Він знає, як це зробити, але чомусь пішов шляхом злочинця Азарова. І зараз діє як він. Чому? У правоохоронних органів -  багато роботи, але проблема в тому, що їх у нас немає. Або вони існують лише для захисту не наших інтересів...

Активістка Ніна Скиба:

- Ставлюся до цього негативно. Дуже хочу побачити, як формуються тарифи. Чому населення має платити такі шалені суми?

Активіст Віталій Примак:

- Ставився так, як і всі. Але з часом дослідив цю тему і зрозумів її проблеми та наслідки. Потрібно розуміти, що для України ціна газу не підвищується, просто раніше різницю закупівлі та споживчу ціну кожного кубометру закладали із бюджету. Зараз всю суму нова влада перекладає на плечі господарів. Добре це чи погано, я не знаю. Знаю тільки, що до цього призвела десятирічна політика "попєрєдніків". Не може країна розвиватися, коли вагому частину бюджету витрачали на покриття цінової різниці. Так не може розвиватись і будь-який бізнес. Також варто знати, що є субсидії. Вони не для всіх. Це для людей, які точно цього потребують.

Юрист Ліана Діновська:

- Перед тим, як говорити про підвищення цін на газ та електроенергію для населення та "ринкові ціни", потрібно той ринок створити. На сьогодні ринку не існує. Формування тарифів є непрозорим, що викликає до них тотальну недовіру. В умовах катастрофічного підвищення цін на продукти та ліки доведеться вибирати, на чому економити: на харчах або на послугах ЖКГ. Звісно, людина заплатить за їжу, адже за неї вона не може не платити. Так, із місяця в місяць будуть формуватися борги за комуналку. На мою думку, такі нововведення Кабміну остаточно заженуть український народ за межу бідності.

Ірена Боровець:

- Напевно, я так, як і всі, ставлюся до підвищення комунальних тарифів — це сумно і мені це не подобається, адже невдовзі може настати час, коли просто не буде вистачати коштів, щоб оплатити ту ж саму «комуналку». Тому як тут можна ставитися?

В інтернеті споживачі можуть порахувати, скільки платитимуть за "комуналку"

Отож вже з 1 квітня рівнянам доведеться оплачувати газ та електроенергію за новими тарифами. Тим часом на сайті “Української правди” опублікували інтерактивний калькулятор, за яким споживачі можуть розрахувати, на скільки для них подорожчає “комуналка”.

Коментарі

А що, питання "завалити охлократів" у тєрпіл навіть не стоїть?
Ну тоді з такими думками відразу готуйтеся до Голодомору-2 - моя вам порада.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.