Територія виживання: шокуючі ціни на засоби гігієни у Рівному

Шампунь, порошок, мило, зубна паста – це та продукція, яка завжди матиме попит.  Сьогодні її вартість зростає з кожним днем, незважаючи на те, що долар "пішов униз". Скільки і за які продукти, речі першої необхідності, господарські товари, ліки тощо доведеться викласти в Рівному? Відповіді на ці запитання дізнаватимуться наші журналісти. Сайт "ВСЕ" продовжує серію публікацій "Територія виживання". У другій частині читайте про те, у скільки рівнянам обійдеться найдешевший шампунь, мило, порошок та інші миючі засоби.

Безумовно, без господарських товарів тяжко уявити життя людини. Якщо раніше ми не помічали, що більша частина такого виду продукції імпортується з Росії, то сьогодні споживач це чітко розуміє.

Адже ця група товарів саме російського виробництва стала звичною для багатьох українців. Проте, зважаючи на те, що Росія – країна-агресор, тож фінансувати її рівняни більше не хочуть, господарські засоби поступово зникають із полиць місцевих магазинів. Та їх можна знайти на ринку у необмеженій кількості. Натомість там диктують свої умови. Шампуні, маски для волосся, кондиціонери з країн Європи значно дорожчі і, можна сказати, що для багатьох є розкішшю. Проте вихід є – шукати продукцію українського виробництва. Її значно менше, але вона існує.

Та для початку проаналізуємо, яка ж сьогоднішня вартість необхідних для життя товарів.

Ми свідомо не вказуємо назви виробів, щоб не робити рекламу і антирекламу товарів:

Вартість шампуню за 250 мл - від 20 до 80 гривень. У середньому вартість піднялась на 10-15, а то і на цілих 20 гривень. Тепер володаркам довгого та густого волосся шампунь "влетить у копійку".

Маски для догляду за волоссям також значно подорожчали. Тепер їх вартість починається від 60 гривень. А ця група товарів європейського виробництва вартує від 120 і до 200-300 гривень. Недешеве зараз задоволення - доглядати за волоссям. Тож або скоро повернуться у моду короткі зачіски, або жінки митимуть голову за бабусиними рецептами.

Звичайне мило, яке раніше можна було купити за 4-5 гривень, нині  коштує 8-15 гривень. Рідке мило також подорожчало приблизно на 7-10 гривень. Тепер ціна на нього становить від 21 - 35 гривень.

Гель для душу можна придбати за 20 гривень на ринку, або ж за 30-45 гривень у магазині. Це на 5-10 гривень дорожче, аніж було ще кілька тижнів тому.

Ціна на зубну пасту також зросла приблизно на 10 гривень. Тепер вонау вартує 20-40 гривень, залежно від виробника.

Щоб випрати свої речі, потрібно витратити приблизно сотню гривень. Адже за упаковку прального порошку (250 грамів) потрібно викласти 30-50 гривень. А якщо звикли купувати велику упаковку, то трикілограмовий пакет порошку тепер вартує 150-200 гривень. Різні відбілюючі засоби та кондиціонери для білизни коштують в межах 80-100 гривень. Щоб купити цей товар дешевше, варто обійти кілька рівненських ринків, або стежити за акційними пропозиціями у супермаркетах міста.

Господарське мило здорожчало вдвічі. Зараз його можна купити за 8-10 гривень.

Ціна на миючий засіб для посуду теж вражає. Тепер він коштує 25-35 гривень за 250 мл, тоді як раніше був на 10 гривень дешевше.

Чи стануть рівняни економити на найнеобхідніших засобах гігієни та як знаходитимуть вихід із ситуації, журналіст сайту "ВСЕ" запитала у мешканки міста Юлії:

- Я та моя сім'я звикли користуватися якісними засобами гігієни. Але ціни на них сьогодні значно зросли, і ми не можемо собі дозволити викласти 100 гривень за шампунь та ще 45 за зубну пасту. Тому тепер намагаємось звикнути до тих видів товарів, які дешевші. Чесно кажучи, їх якість мені не подобається - ні порошку, який навіть не піниться, ні миючого засобу для посуду, який швидко закінчується і рідкий. Але поки що не бачу іншого виходу економії. Тому що крім цих товарів, ще потрібно купувати їжу та одяг, - говорить Юлія.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.