Рівненські волонтери обіцяють Яценюку замість 20 відсотків податку "теплу" зустріч із бійцями

Неочікувана війна показала, що наша армія була до неї зовсім не готовою. Їдучи на схід, наші захисники купували амуніцію за власні кошти, а також гроші родичів та друзів. Та вже за рік невідомо звідки з`явилися зміни до законів, які передбачають 20-відсоткове оподаткування волонтерської допомоги. Українці обурені, а чиновники не можуть пояснити, де ж взалося таке "нововведення". 

Волонтери, неначе бджілки, - у постійних пошуках потрібних речей та доставці їх нашим захисникам. Їх люблять, поважають та підтримують звичайні люди, а Герої на сході щиро вдячні за цю нелегку працю.

Проте держава вирішила, що на цих людях можна підзаробити. Відтак, нещодавно в ефірі телеканалу "СТБ" прозвучала заява про те, що в Україні набрав чинності закон, відповідно до якого, усе, що зберуть волонтери, обкладують податком у 20%.

Волонтерів така новина обурила. 

​Волонтерка Інна Білецька​ передає авторам законопроекту великий і гарячий привіт:

"Держава, у якій відкатні схеми та непрозорі закупівельні процедури процвітають, навіть після Революції Гідност, повинна була б визнати свою очевидну неспроможність забезпечувати армію у період війни. Натомість волонтери отримують чергові палки в колеса. Рівень цинізму тих, хто голосує в Раді, критично високий. Лише з міркувань цензури не обкладу публічно матом тих, хто обкладає нас цим податком. Авторам законопроекту - великий і гарячий привіт. Хай знають, що відбирають пожертвувані з вчительської зарплатні, з жебрацької пенсії гроші. Гроші, які допомагають хлопцям вистояти. Якщо закон не скасують, вважатиму це цілеспрямованою боротьбою з волонтерським рухом, з активними людьми, які готові не лише допомагати бійцям, але і відстоювати їхні інтереси, змінювати державу. Думаю, що і бійці будуть «вдячні» авторам законопроекту і депутатам. Сподіваюсь, скоро настане час їхньої неминучої зустрічі. Чи перестанемо ми працювати? Ні. Чи ускладнить це нашу роботу? Так. Ми будемо віддавати п'яту частину коштів, які могли б витратити на потреби бійців, у бюджет, звідки їх до кишень будуть класти ті, з чиєї вини наші хлопці на передовій схожі на партизанів, що роками ховались у лісі, а не на воїнів регулярної армії однієї з найбільших держав Європи. Смачної ікри і ягнятинки, любі владці. Дивіться, щоб не обприщило..."

Представник благодійного фонду "Скарбниця надії" Мар'яна Рева, вважає що даний закон ухвалений помилково чи поспіхом:

"Наскільки я зрозуміла, ця інформація стосується допомоги лише переселенцям та біженцям. Але тим не менш це повний маразм. Волонтер взяв на себе виконання функцій держави і він за це ще й податок має платити? Таке враження, що цей закон прийнятий помилково чи поспіхом. Ну не може здорова людина до такого додуматися! Сподіваюся, що волонтери не будуть мовчати і змусять владу відмінити цей маразм. Планую приєднуватися до публічних звернень стосовно скасування цього закону."

Рівненський волонтер Юрій Дюг на своїй сторінці у "Facebook" розповів, що у випадку чого до податкової піде разом із бійцями.Чи буде працювати даний закон, хто контролюватиме його виконання, а також інші наразі не зрозумілі деталі дізнаємось незабаром.
 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.