Територія виживання: у Рівному стрімко зростають ціни на овочі та фрукти

Овочі та фрукти, які стали звичною складовою раціону багатьох рівнян, за останні кілька тижнів стрімко подорожчали. І хоча ціна на ці продукти коливається, їх суттєвого здешевшення чекати не варто, кажуть спеціалісти. Сайт «ВСЕ» продовжує серію матеріалів «Територія виживання». У третій частині пропонуємо огляд цін на такі овочі, як картопля, цибуля, часник, буряк, морква, капуста, огірки, помідори. А також на фрукти — яблука, лимони, апельсини, мандарини, банани та виноград.

 

У скільки обійдеться картопля, морква та буряк?

Ціни на продукти харчування у Рівному продовжують зростати і торкаються усіх видів продукції. Нині такі звичні овочі для багатьох влітають у копійку. Хоча деякі з них вже почали трішки дешевшати. Відтак, за останній тиждень ціна на картоплю знизилася від 50 копійок до 1 гривні за кілограм. Зараз вона вартує від 3 до 7 гривень. На ринку цей овоч можна придбати дешевше - від 3 до 5 гривень за кілограм, а в деяких супермаркетах і магазинах міста ціна сягає до 7 гривень.

Вартість моркви нині в Рівному становить від 5 до 12 гривень за кілограм. Знову ж таки дешевше її можна купити на ринку, щоправда, в деяких супермаркетах за акцією є і по 6 - 9 гривень.

Столовий буряк у супермаркетах обійдеться у 5 — 8 гривень за 1 кілограм. Дещо дорожче просять за буряк у деяких продуктових магазинах міста — до 10 гривень. На ринку ціна трішки менша — 5 — 7 гривень.

Ціна на капусту, огірки та помідори не знижується

За кілограм білої капусти в Рівному потрібно заплатити від 8 до 12 гривень, у той час, як пекінська нині коштує 35 — 38 гривень за кілограм.

Огірки в Рівному продовжують дорожчати. Так,1 кілограм цих овочів обійдеться у межах 35 — 45 гривень, залежно від сорту та знову ж таки місця покупки. Найдорожче за огірки доведеться заплатити у продуктових магазинах міста — 38 — 45 гривень.

Вартість помідор у Рівному теж зростає. Кілограм цих овочів коштує у межах 67 — 78 гривень. У деяких супермаркетах міста помідори за акцією можна купити за 67 — 72 гривні. На ринку ж є й дешевші, щоправда, ті, за які просять менше, - "не першої свіжості". Тому які помідори обрати — вирішувати кожній господині самостійно.

Кілограм часнику обійдеться до 118 гривень

Дещо подорожчав і часник. Нині його вартість коливається від 110 до 118 гривень за 1 кілограм. Відтак, 1 головка часнику коштує приблизно 2 гривні 50 копійок — 4 гривні, залежно від розміру. Це на 50 копійок — 1 гривню 50 копійок дорожче, ніж раніше.

Вартість цибулі тримається на межі 6 — 15 гривень за 1 кілограм. Ціна залежить, як пояснюють продавці, від сорту цього овочу.

Фрукти продовжують дорожчати

Ціна на деякі фрукти в Рівному змінюється не за днями, а навіть інколи за годинами. Новий завіз, як пояснюють продавці, на кілька гривень різниться у вартості того чи іншого виду фруктів на 1 кілограмі.

Нині кілограм яблук у Рівному коштує 8 — 20 гривень за домашні, залежно від сорту. Привізні  ж вартують від 15 до 25 гривень за кілограм.

Лимони рівнянам обійдуться від 52 до 66 гривень за кілограм. Ціна на апельсини, залежно від сорту і країни-виробника, становить від 32 до 57 гривень за 1 кілограм. Вартість мандаринів у супермаркетах міста тримається на межі 45-54 гривень за кілограм.

Банани у Рівному можна купити у межах 30 — 40 гривень за 1 кілограм. Найдорожче ці фрукти вартують у продуктових супермаркетах міста.

Значно подорожчав виноград. Якщо раніше він коштував у межах 70 — 120 гривень за кілограм, то нині його вартість становить від 130 до 200 гривень, залежно від сорту.

Коментарі

Спитайте малозабезпечених рівнян як част вони купували не в сезон виноград, помідори, огірки - одним словом "хімічні" овочі, ягоди та фрукти. Не має грошей, то хоч здоров"я збережуть. Примітивний оптимізм, але ж......

у нас такие цены были нормой в Крыму ... поговорив недавно с другом, с Харькова , мягко говоря офигела, что цены после ,якобы, повышения, были все равно ниже, чем у нас в Крыму при Украине .. вот такая ситуация. и жили, ибо другого варианта не было.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.