Дороги у Рівному: чайник замість бульдозера, обіцянки замість грошей

Проблемне перехрестя вулиць Гагаріна-Черняка-Грушевського вже упродовж тривалого часу викликало обурення водіїв і пасажирів. Адже дорога там розбита повністю. Міська влада розводила руками. Мовляв, цю ділянку мають ремонтувати не міські комунальники, а обласне УКБ, бо кошти на це виділили з державного бюджету. Тож міська влада ними розпорядитися не може. Втім, схоже, терпіння чекати, доки дорогу відремонтують, закінчилося не лише у водіїв, а й у комунальників. Відтак, 19 березня ділянку проїжджої частини почали поливати смолою...з чайника, щоб до повноцінного ремонту хоч трішки полегшити життя водіїв. Коли нарешті відремонтують проблемне перехрестя та в скільки це обійдеться — дізнавалася журналіст сайту “ВСЕ”.

Мер Рівного розводить руками

Дорога біля автостанції “Чайки” почала руйнуватися ще восени. З того часу і чекає свого капітального ремонту. Взимку ж сніг зійшов разом із залишками асфальту, тож ділянка траси почала нагадувати кадри з фільмів про землетруси чи війну.

Міський голова Рівного Володимир Хомко неодноразово коментував це питання. В одному з коментарів він розповів, що й самого не влаштовує така ситуація, втім заасфальтувати цю дорогу за гроші з держбюджету мало обласне УКБ.

- На нього я вплинути не міг, бо це прерогатива облдержадміністрації. Навіть у цьому році хотів відмовится від ремонту за такою схемою. Але депутати обласної ради дали слово, що до весни ділянка буде заасфальтована, - пояснює Володимир Хомко. - Бо й тендери відносно цього вже провели. Загалом у місті є дві дороги, ремонт яких взяла на себе область через те, що гроші виділили з держбюджету. Це ділянка на вулиці Соборна та перехрестя вулиць Гагаріна-Черняка.  Два роки я не можу добитися, щоб його зробити, бо проведені тендери. Я вже написав заяву, щоб віддати цю дорогу місту. Але і тут щось важко вдіяти. Я нікого з місцевих не звинувачую, бо гроші прийшли в кінці року, вже коли був сніг. 

...Тим часом дорогу поливають смолою з чайника

19 березня історія з проблемним перехрестям набула майже комічного забарвлення. Адже комунальники почали ремонтувати її смолою, яку лили на ділянку з чайника. Як так склалося, вже сьогодні прокоментував директор ПрАТ «Рівнеавтошляхбуд» Віктор Бредихін.

Зокрема, він пояснив, що цей ремонт аварійний і зроблений із їх ініціативи за власні кошти.

- Жодного фінансування з обласного чи іншого бюджетів не було. Зробили ми це для того, щоб до моменту початку основного ремонту полегшити водіям проїзд перехрестям, - зазначив Віктор Бредихін.- А сам капітальний ремонт розпочнеться після внесення цього об’єкту в перелік на фінансування на поточний рік та пролонгування договору між обласним УКБ та  ПрАТ «Рівнеавтошляхбуд». Ремонтні роботи будуть проводитись за сприятливих погодних умов після початку фінансування з обласного бюджету.

Як йдеться у повідомленні прес-служби Рівненської міськради, замовником є управління капітального будівництва Рівненської обласної державної адміністрації. Вартість цього ремонту – майже 1 млільйон гривень.

В обласному УКБ чекають гроші

Та коли розпочнеться ремонт проблемного перехрестя і чи завершиться до Великодня - питання відкрите.

Як розповів начальник Рівненського обласного УКБ Ярлослав Мазярчук, наразі коштів на ремонт цієї ділянки дороги ще не виділили.

- У понеділок має відбутися засідання бюджетної комісії обласної ради. На ньому депутати розглянуть питання щодо виділення коштів на ремонт цієї ділянки дороги. Для цього потрібно майже мільйон гривень. Проте чи виділять суму повністю, вирішать депутати. Ми ж, як тільки кошти надійдуть на рахунок, готові приступати до роботи. Для того, щоб відремонтувати дорогу біля автостанції "Чайка", за сприятливих погодніх умов знадобиться від кількох днів до тижня. Адже потрібно буде покласти два шари асфальту. Те ж, що вчора дорогу поливали смолою, це ініціатива працівників "Рівнеавтошляхбуд". Для того, щоб полегшити життя водіїв, виїхав їх підрядник і своїми силами прибрав аварійність із цієї ділянки дороги. Жодної копійки з державного бюджету на це не виділялося, - коментує Ярослав Мазярчук.

Тим часом голова бюджетної комісії Рівненської обласної ради Петро Дубас запевнив, що під час засідання комісії, яке має відбутися 23 березня, розглянуть питання виділення коштів на капітальний ремонт перехрестя вулиць Гагаріна-Черняка-Грушевського.

- Ми обговоримо можливість виділення всієї суми, яка потрібна для проведення ремонтних робіт (майже1 мільйон гривень — прим. авт.), - додав Петро Дубас.

Отож чи встигнуть комунальники відремонтувати дорогу, як обіцяли раніше, до Великодня, покаже час.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Майстер-клас на мільйон - ремонт дороги у Рівному чайником. ВІДЕО

У Рівному дорогу поливали смолою з чайника, щоб полегшити водіям життя

Дорогу біля рівненської "Чайки" поливають смолою з чайника. ФОТО

   

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.