Чи буде у Рівному футбольне поле за гроші УЄФА, залежить від депутатів міської ради

Тема розвитку футболу на Рівненщині останнім часом не сходить із екранів, шпальт і моніторів місцевих ЗМІ. Одним із епізодів цієї теми є перспектива будівництва у Рівному за гроші УЄФА сучасного футбольного поля зі штучним покриттям. Це навіть стало приводом для візиту президента ФФУ Андрія Павелка. Тепер все в руках депутатів Рівненської міської ради.

Слово президента

Ще 19 квітня цього року в Рівне завітав президент Федерації футболу України Андрій Павелко. Тут він познайомився з інфраструктурою міста і зустрівся з футбольними функціонерами, головою РОФФ Олексієм Хахльовим та активістами Рівненщини. Під час прес-конференції глава ФФУ пообіцяв, що всіляко сприятиме справі, щоб вже цього року Рівне отримало фінансування в рамках проекту УЄФА зі спорудження сучасного футбольного поля зі штучним покриттям. Для цього потрібно підготувати всю необхідну документацію, подати заявку і…знайти земельну ділянку, де й розміщуватиметься футбольне поле. За умовами програми "Хет-трик", в рамках якої реалізується проект, земельна ділянка під нове футбольне поле має бути передана в оренду місцевій федерації футболу.

– На сьогодні ситуація така, що хто першим подасть документи за програмою "Хет-трик", щоб отримати поле за гроші УЄФА, – той має шанс. І це повинні розуміти місцеві депутати. Якщо у Рівному не виконають умови, а десь в іншій області це зроблять, то хай потім самі депутати пояснюють своїм виборцям, чому вони змарнували можливість залучити європейські гроші, щоб збудувати стадіон у своєму місті, – сказав під час прес-конференції 19 квітня Андрій Павелко.

Найоптимальнішим, на думку керівництва Рівненської обласної федерації футболу, є спорудження поля зі штучним покриттям біля тренувальної бази ДЮСШ "Верес", що на вулиці Набережній у Рівному. Тоді  вихованці футбольної школи могли б проводити тренування фактично цілий рік. А значить і рівень підготовки був би вищим.

У власність чи оренду?

Здавалось би, всі мають бути зацікавлені в реалізації даного проекту. Місто, не витрачаючи бюджетних коштів, отримає сучасне футбольне поле, Рівненська обласна федерація футболу зможе покращити футбольну інфраструктуру області, молоді спортсмени підвищать рівень підготовки. Дивись, і вийде непогана тренувальна база та школа кадрів для відродженого футбольного клубу "Верес". Однак, як з'ясувалося, не все так гладко. Частина депутатського корпусу виявилась не налаштована підтримувати питання надання РОФФ в оренду частини земельної ділянки, яка сьогодні значиться за ДЮСШ "Верес".

У приватних розмовах одні депутати побоювались, що на новому полі тренуватиметься "Верес", а не вихованці  ДЮСШ "Верес". А інші, що землю потрібно надавати у власність.

– Розумієте, я буду це питання підтримувати, але там є одне "але". Спочатку з Рівненською обласною федерацією була така домовленість, що вони беруть землю в оренду, а тепер хочуть у власність, – говорить депутат Рівнеради Олександр Нестерук. – Якщо буде оренда, то питань немає, але щодо передачі у власність, то є дуже серйозні проблеми. Цього підтримувати не буду – є закон, нехай купляють на аукціоні землю і будують стадіон, я думаю, і місто до цього долучиться, і область. Якщо в оренду - я двома руками "за".

Схоже, депутати не читають проектів рішень, за які голосують. Адже в проекті рішення, яке має розглядатися вже 7 травня на черговій сесії, говориться саме про оренду. І воно вже пройшло погодження всіх депутатських комісій Рівненської міськради.

Проект рішення Рівненської міської ради

– Повністю підтримую ідею будівництва у Рівному стадіону зі штучним покриттям. Якщо для цього треба виділити землю в оренду Рівненській обласній федерації футболу, то це треба зробити, – говорить депутат міської ради, голова земельної комісії Антон Сачук. – Сьогодні бюджет Рівного не може профінансувати будівництво такого спортивного об'єкту. Тому коли є можливість спорудити стадіон за гроші УЄФА, її потрібно використати.

Що ж до можливості тренуватись на новому полі вихованцям ДЮСШ, то ще більше місяця тому Рівненська обласна федерація запропонувала підписати меморандум, в якому фіксується право ДЮСШ "Верес" і міської влади використовувати майбутнє поле зі штучним покриттям для тренувань і змагань. І навіть підписала документ в односторонньому порядку.

Самі придумали, самі передумали?

Найцікавіше те, що історія будівництва у Рівному футбольного поля зі штучним покриттям розпочалась не сьогодні, а ще минулого року. В той період, коли Рівненською обласною федерацією футболу керував Михайло Кривко, а Федерацією футболу України – Анатолій Коньков.

Ще 14 грудня 2014 року депутати Рівнеради проголосували за рішення направити керівництву ФФУ заяву з проханням надати підтримку у спорудженні поля та готовністю надати в оренду земельну ділянку. Минуло півтора роки: є підтримка президента ФФУ і готовність сприяти в отриманні фінансування, керівництво РОФФ підготувало документи. Тепер справа за малим – щоб депутати натиснули кнопку "за". Зрештою, частина депутатів підтримують ідею і готова проголосувати та переконати колег за сесійнійною залою.

– Звичайно ,я за, це сто відсотків, я навіть на сесії виступав. Ще не бачив самого рішення, але я двома руками "за", – запевнив депутат Рівненської міськради Сергій Паладійчук.

Однак готовність депутатів не означає, що рішення буде прийняте. Як повідомило сайту "ВСЕ" поінформоване джерело, проект рішення може бути просто відсутній в порядку денному сесії Рівнеради 7 травня. Або ж його приймуть, але на другому етапі "не встигнуть" зробити технічну документацію на земельну ділянку. Це означатиме, що заявка від Рівненської обласної федерації може не встигнути надійти до ФФУ. А такий провал спишуть на виконавців чи РОФФ. Мовляв, міські депутати зробили все, що могли.

Запитаєте, кому це вигідно? У мене варіантів кілька. Однак маючи недостатньо інформації, не буду їх навіть озвучувати. Хоча, якщо відкинути спорт і залишити лише політику, то читач, думаю, й сам зможе вирахувати бодай приблизне коло зацікавлених у провалі проекту.

Напередодні сесії Рівнеради Рівненська обласна федерація футболу звернулась із відкритим листом до міського голови Володимира Хомка та депутатів міської ради з проханням підійти виважено і в інтересах громади до вирішення питання. Відповідний лист було розміщено на офіційному сайті Рівненської обласної федерації футболу.

Ну що ж, подивимось вже 7 травня, що переможе: політична доцільність чи спорт та інтереси міста?

Коментарі

на рахунок "ЩО", і "щоБ", то, здається, Ви б просто мали б вибачитись за опечатку, яка кардинально змінила фактологічність матеріалу. На рахунок 14 грудня 2014 року, і "рік і п'ять місяців", то ще раз кажу, візьміть календар і пальчиком порахуйте числа і місяці, з 14 грудня 2014 року пройшло рівно пів року без одного тижня, а "рік і п'ять місяців" пройшло з 14 січня 2014 року... двієшник....

Шкода, але галас навколо «відродження «Вересу» все більше нагадує стандартну і не дуже талановиту передвиборчу кампанію, організаторам якої потрібна не стільки перемога кандидата, скільки сам процес, який непогано оплачується. Повірити в те, що до неіснуючого поки що ні у якій формі «футбольного клубу» вишикується черга спонсорів, не дозволяє життєвий досвід і здоровий глузд. А ще — класична література, спогад про яку навіяв увесь цей процес: «...взгляд незнакомца был так чист, так ясен, что рука администратора сама отвела Остапу два места в одиннадцатом ряду... притихший Яков Менелаевич продолжал вспоминать, где он видел эти чистые глаза. Когда все пропуска были выданы и в фойе уменьшили свет, Яков Менелаевич вспомнил: эти чистые глаза, этот уверенный взгляд он видел в Таганской тюрьме в 1922 году, когда и сам сидел там по пустяковому делу...». І. Ільф, Є. Петров, «Дванадцять стільців», 1928 рік.», - непрозоро натякає Микола Несенюк. http://golosno.com.ua/novini/1430937082-rivnenskiy-offsayd-u-shcho-graie...

1. Негарно маніпулювати на одній букві. У тексті написано "щоБ вже цього року Рівне отримало...".

2. Сьогодні 6 травня. Документ був прийнятий 14 грудня 2014 року. Якщо б я написав замість "півтора року", що він був прийнятий один рік і п'ять місяців тому, вам було б легше? Нагадаю, що рік має 12 місяців. Половина року - шість місяців. Похибка в один місяць має дуже суттєве значення в контексті статті? Чи все ж можна скоротити кількість слів для зручнішого прочитаття?

Цікаві тези з матеріалу:
"що вже цього року Рівне отримало фінансування в рамках проекту УЄФА зі спорудження сучасного футбольного поля зі штучним покриттям." - ВЖЕ ОТРИМАЛО????

"Ще 14 грудня 2014 року депутати Рівнеради проголосували за рішення направити керівництву ФФУ заяву з проханням надати підтримку у спорудженні поля та готовністю надати в оренду земельну ділянку. Минуло півтора роки:" - ПІВТОРА??? Олексію скільки у Вас з математики було???

Чому не прописаний в проекті рішення конкретний суборендар? В такому випадку без рішення сесії міськради ДЮСШ самостійно вирішить кому віддати приблизно 2,6га недешевої землі. Тут або забирати слово суборенда, або прописати конкретного суборендаря.

нащо питання, вже ё напивзруйнований авангард! И там нормальне поле!

Шукае - хух! Лохторат! Срочно. Тому поспішае.

Все ок. Тільки "хух-нах")

Все ок. Тільки "хеТ-трик")

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.