Боротьба за рівненський аеропорт: стратегічний об’єкт ділять зі свистом

Рівненський аеропорт, який нині має статус міжнародного, може або відновити свою роботу повноцінно, або ж зруйнуватися до кінця, вважають працівники підприємства. Все залежить від того, хто його очолить, і чи ця людина працювати над розвитком, чи продовжуватиме розкрадати те, що є. Впродовж кількох місяців в аеропорту тривають внутрішні конфлікти. Підприємство, яке чимало заборгувало, досі не має постійного керівництва.  Наразі аеропорт «ділять» між собою два потенційні керівники — колишній очільник Сергій Піндюрін і тимчасово виконуючий обов’язки генерального директора, який був призначений 3 місяці тому на цю посаду, Ігор Насинюк. “Розбір польотів” і перетягування підтримки працівників відбувається сьогодні під час так званих зборів колективу. Як вони проходили, бачила журналіст сайту «ВСЕ».

 

При вході в аеропорт склалося враження, що журналістів тут чекали. При чому обидві сторони конфлікту. Ще із входу кожен почав висловлювати свою думку і розповідати, «хто хороший, а хто поганий».

Пройшовши на територію аеропорту, колишній перший заступник генерального директора підприємства, а нині в. о. генерального директора В’ячеслав Свінтозельський розповідає, що на підприємстві все складно. Є десятки доповідних щодо незадовільної роботи аеропорту, розкрадання тонн палива, тож наразі відбуваються перевірки КРУ, міліції, написані заяви в усі відповідні органи.

Вже в кабінеті В’ячеслав Свінтозельський продовжує розповідати журналістам, що за 2011 рік в одні руки одному підприємству було продано 21 одиниця техніки.  Діяли так звані сімейні підряди, які розкрадали все, що можна.

У цей час розповідь Свінтезельського доповнює заступник генерального директора рівненського аеропорту з авіаційної безпеки Володимир Мосницький, мовляв, що все не зовсім так, і це ще  питання - хто що крав.

Тим часом у холі аеропорту розпочалися збори колективу, на яких виступали потенційні кандидати на посаду генерального директора рівненського аеропорту.

За словами Ігоря Насинюка, який впродовж 3 місяців очолював аеропорт, проблема підприємства в тому, що кожен новий керівник не переймався тим, що є на підприємстві, яка техніка, передачею майна...

- Я прийшов очолювати підприємство за розпорядженням голови Рівненської облради, щоб з’ясувати реальний стан речей в аеропорту. Адже в його роботі було чимало недоліків, негативний стан техніки, також є проблеми з паливом. Зокрема, виявили нестачу майже 9 тонн палива. Щодо цього написані заяви в відповідні органи, тривають перевірки. Зараз реально є можливість відновити роботу підприємства. У нас є кілька потенційних інвесторів, які готові вкладати кошти за умови, що підприємство буде нормально працювати. Це дозволило б врятувати аеропорт. Але ж потрібно цим займатися і не красти, - каже Ігор Насинюк.

Він також додав, що зараз на підприємстві офіційно працює 85 людей, і кого підтримає більшість працівників, той, швидше за все, і буде призначений обласною радою.

У свою чергу, екс-керівник підприємства Сергій Піндюрін пояснює, що коли він прийшов і пішов з посади, нестача палива становила майже 4 тонни. Звідки нове керівництво взяло нестачу в 9 тонн, це питання.

- Коли я прийшов працювати в аеропорт, його як такого ще не було. Я вивів підприємство на нормальний рівень. За час своєї роботи негативу я не бачу. Нині ж те, що відбувається, - це спроба дискредитації попереднього керівництва. Якби я очолив підприємство, воно могло б нормально працювати. Якщо ж залишиться нинішнє керівництво, то за півроку аеропорт може взагалі зруйнуватися. Справа в тому, що професійна кваліфікація Насинюка не дозволить працювати йому на цій посаді, аеропорту не буде, - каже Сергій Піндюрін.

Обидва потенційні кандидати на посаду кажуть, що начебто більшість працівників підтримує їх кандидатури. Мовляв, це їм говорять люди у розмові. Але хто керує, той і править, - вважають претенденти.

А працівники аеропорту розповідають журналістам, що хочуть, щоб підприємство працювало, і керівник має забезпечити для цього умови. А дехто натякає, що і до нового керівника Насенюка є чимало питань, мовляв, дуже він вже хоче затриматися на посаді.

Тим часом представник обласної ради Григорій Духанов зазначив, що якщо не вникати у внутрішні конфлікти колективу, то ситуація виглядає так: в аеропорту є борги, підприємство наразі збиткове. Логічно, що в такій ситуації щось потрібно змінювати.

- Тим більше, що при попередньому керівництві було виявлено низку недостач і списувань, на перший погляд, незаконних. З призначенням керівника визначатимуться депутати облради під час сесії, яка відбудеться 12 червня, - додає Григорій Духанов.

Наразі збори трудового колективу тривають. Триває обговорення, люди з потенційними керівниками обмінюються думками, заявами і звинуваченнями. Інколи хтось із присутніх засвистує виступаючих. Також працівники підприємства підготували звернення до голови облради Михайла Кириллова та депутатів, у якому висловлюють підтримку Нацинюку. Наразі його підписали 63 працівники аеропорту Втім, хто ж ним керуватиме, вирішать депутати обласної ради. Поки що ж кожен доводить “свою правду” і обмінюється звинуваченнями зі стороною опонента. 

Коментарі

Шановний Рівнянин, відносно вояків АТО прошу Вас не лити бруд на всіх без розбору. Якщо є конкретна інформація і факти зловживань, прошу звернутися і боротися з цим разом.

Ігор Несенюк-це прапорщик,який став завгоспом,а потім проректором з господарської частини інституту слов'янознавства,потім депутатом Рівненської районної ради від партії регіонів-а все це за підтримки своїх славнозвісних земляків генералів-регіоналів братів Грицаків,далі судіть самі,яка революція в нас пройшла і хто при владі!Мандраж 2014 пройшов і всі знов все дерибанять!!!І робіть там хоч 10 майданів,нічого не зміниться,бо всі хто приходять до влади після революцій-це хороші друзі,куми і свати,брати і сестри "папередніків"!навіть наші майданівці,а потім вояки АТО вдало заробляють гроші в час війни і в ...уй не дують!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.