Мільйон гривень за свободу: рівненського "Ваню-півмільйона" знову запроторили в СІЗО

Рівненський міський суд задовільнив клопотання прокуратури області щодо взяття під варту сільського голови Обарова Івана Тимощука, якого затримали на отриманні хабара у 504 тисячі гривень.  Також Іван Тимощук може вийти під заставу у 974 тисячі гривень. 

На суд прийшли журналісти, а також мешканці Обарова та депутати Обарівської сільради. Односельчани хочуть таким чином підтримати Івана Тимощука. Нагадаємо, його затримали працівники Рівненського УБОЗу під час отримання неправомірної вигоди у розмірі 504 тисячі гривень.

Згодом суд обрав для нього міру запобіжного заходу - утримання під домашньою вартою Однак сільський голова Обарова Іван Тимощук вийшов під заставу у розмірі 584 тисячі 100 гривень. 

 

12:53 Сільський голова Обарова порушував умови домашнього арешту?

Допит свідків у справі з обрання міри запобіжного заходу для сільського голови Обарова Івана Тимощука триває. Наразі свідчення у справі дає журналіст Олександр Курсик.

Він розповів, що може говорити лише щодо одного епізоду.

- 28 квітня о 13:41 я особисто бачив Івана Тимощука на вулиці Млинівській на власному авто. Тимощук розмовляв на задньому дворі з невідомим мені чоловіком. Це тривало приблизно 5-7 хвилин. Я фотографував, перебуваючи за кермом, - каже Олександр Курсик.

Олександр каже, що не бачив там адвоката Тимощук Андрія Колесника. Тим часом той стверджує, що там був і відійшов розмовляти по телефону. А Тимощук говорив із його помічником.

Свідок — помічник Колесника каже, що, це він був на фото. У той час він підвозив Колесника і Тимощука на своєму авто “Ауді а6”, бо автомобіль Колесника зламався. При інших обставинах він не зустрічався з Тимощуком.

Свідок каже, що працює помічником Колесника з 2008 року. На фото, про яке розповідав журналіст, зафіксований він. Куди возив адвоката ,він не пам'ятає, каже лише, що це було в межах Рівного. Івана Тимощука він знає лише як голову сільської ради Обарова, бо сам там проживає.  

Нагадаємо, у цей час Іван Тимощук перебував під домашнім арештом згідно з рішенням суду і не мав права залишати межі населеного пункту, тобто Обарова. 

 

16:41 Прокурор наполягає на арешті сільського голови Обарова
    
Після заслухання низки свідчень, доказів і виступів адвоката та прокурора в суді в справі обрання міри запобіжного заходу для сільського голова Обарова Івана Тимощука розпочалися дебати.

Адвокат підсудного Андрій Колесник вважає підстави для зміни запобіжного заходу, а саме замінити заставу на взяття під варту безпідставними.

Тим часом прокурор наполягає, що це обумовлено низкою обєктивних причин. Мовляв, свідки стверджують, що зі сторни Тимощука та його родичів був тиск на них і погрози. Окрім того,до довідок, наданих стороною захисту щодо стану здоровя Тимощука є низка запитань. Також є низка причин для взяття під варту Тимощука і підстави вважати його дії такими, що перешкоджають слідству. Враховуючи всі ці причини прокуратура внесла клопотання про зміну запобіжного заходу з застави на тримання під вартою.

Прокурор наголосив, що також є додаткові запитання до деяких свідків і необхідність зібрати додаткові докази. Для цього потрібен час до 23 червня. А заставу прокурор просить передати на користь держави.

Адвокат Андрій Колесник наполягає, що прокурор сам собі створив проблеми і замість того, щоб проводити слідчі дії, прокурор шукав його підзахисного і каже, що до його підзахисного з боку слідства упереджене ставлення. 

 

Недопрацювання прокурора або як адвокат повчає прокурора області!

Posted by Лиана Диновская on 18 травня 2015 р.

 

18:07 Сільського голову Обарова знову взяли під варту
 
Рівненський міський суд задовільнив клопотання прокуратури області щодо взяття під варту сільського голови Обарова Івана Тимощука, якого затримали на отриманні хабара у 504 тисячі гривень.  Також Іван Тимощук може вийти під заставу у 974 тисячі гривень. Подати апеляцію щодо цієї ухвали адвокат підсудного може встановленому законом порядку. 

 

В залі суду сільському голові Івану Тимошуку оділи кайданки. Вікторія Мамотюк

Posted by Лиана Диновская on 18 травня 2015 р.

Нагадаємо, сільський голова через фізичну особу-підприємця вимагав та одержав 17 березня 2015 року від громадянина 504 тис. грн. за позитивне вирішення питання щодо виділення останньому земельної ділянки площею 0,25 га біля водного об’єкта.

Останньому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, поєднаної із вимаганням, та вчиненої за попередньою змовою групою осіб). Згодом судом застосовано запобіжний захід – взяття під варту із визначенням розміру застави у сумі 548 тис грн. Власне невдовзі Іван Тимощук і вийшов під заставу.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Заставу за сільського голову Обарова вніс депутат райради

Сільський голова Обарова не знає, хто за нього вніс заставу у півмільйона

Мешканці Обарова прийшли в суд підтримати сільського-голову хабарника

У рівненському суді свідок стверджує, що сільський голова-хабарник йому погрожував

Сільський голова Обарова порушував умови домашнього арешту?

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.